Fibabanka Kiraz Hesap Faizi

Fibabanka Kiraz Hesap Faizi

Fibabanka, 2010 yılında ünlü iş adamı Hüsnü Özyeğin iştirakiyle kurulmuştur. Türkiye genelinde toplamda 73 şubesi bulunuyor. Kurumsal ve bireysel bankacılığın yanında KOBİ, tarım ve özel bankacılık alanlarında da hizmet vermektedir. Hedef kitlesi turizmciler olan banka, bu anlamda tercih edilen ilk finansal kaynaklardan birisi haline geldi. Fibabanka vadeli mevduat hesabı ürünü olan Kiraz Hesap, tüketicilere vadesiz hesabın sağladığı avantajları vadeli hesapla biraraya getirerek sunuyor. Bu nedenle birikimlerini değerlendirmek isteyen tüketiciler için vade sorunu ortadan kalkmaktadır. Fibabanka kiraz hesap faizi oldukça etkileyici oranlarda olması bir diğer etken olmaktadır.

Fibabanka Kiraz Hesap Faizi

Fibabanka Kiraz Hesap Faizi

Fibabanka Kiraz Hesap ile bir yandan birikim yaparken, diğer yandan günlük bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz. Dolayısıyla vadeli hesapta olduğu gibi faiz kazanabiliyorsunuz. Vadeli mevduat hesabı açmadan, Kiraz Hesap ile vade süresi beklemeksizin faiz kazancı sağlayabiliyorsunuz. Bu ürün hesabına yüksek faiz oranları uygulanıyor. Hesabınıza yatırmış olduğunuz birikimleriniz faizle değer kazanırken, aynı zamanda hesabınızdan para transfer, ödeme, para çekme gibi işlemleri yapabiliyorsunuz.

Faiz Oranları

Fibabanka, ilk defa açılacak olan Kiraz Hesap için cazip faiz oranı sunuyor. 45 gün süresince geçerli olmak üzere müşterilerini %13,25 hoşgeldin faizi ile karşılıyor. Daha sonra ise Fibabanka faizleri %9,75 olarak veriliyor. Yüksek vadeli mevduat faiz oranı olmasından dolayı tercih edilen Kiraz Hesap ile kazanmak isteyen müşterilere, asgari 3 bin (3.000) TL gibi bir limit söz konusu olmaktadır. Banka, müşterilerinden en az 3 bin TL olmak üzere, müşterinin belirleyeceği bir tutarın vadesiz hesapta kalmasını talep ediyor. En az 3 bin TL ve üzeri bir meblağın vadesiz hesapta kalmasıyla beraber; bu meblağ üzerinden en az 1000 TL, en fazla 500 bin TL mevduatlar için müşteriler hoş geldin faizinden faydalanabilir. Mevduat için alt limit uygulayan banka, aynı zamanda üst limitin üzerindeki mevduatlar için de faiz muafiyeti uygulamaktadır.

Fibabanka Kiraz Hesap Faizi

Fibabanka Kiraz Hesap Faizi

Örnek vermek gerekirse; Kiraz hesabınıza mevduat üst limitinin üzerinde para yatırırsanız 500 bin TL’ye kadar faiz işletilmektedir. Üst limiti aşan tutarlar vadesiz hesap olarak tutulmaktadır. Yani faiz muafiyeti söz konusu olmaktadır. Bununla beraber mesai saati sonrası gelen mevduat, ertesi gün faiz kazanmaya başlar. Akşam sa 17:00’dan sonraki mevduatlar buna örnek verilebilir. Fibabanka kiraz hesap faiz oranları hakkında bilgi vermeye çalıştık, dilerseniz Mevduat hesabı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.