Fibabanka Hesap Nasıl Açılır? Hesap Açma

Fibabanka hesabı açmak için gereken tüm bilgiler bu sayfada belirtilmiştir. Fibabanka hesap nasıl açılır?

Fibabanka Hesap Nasıl Açılır? Hesap Açma

Çeşitli gereksinimleri gerçekleştirmek adına finansal işlemlerimizin bir çoğunu bankalar aracılığıyla yapmaktayız. Özellikle iş hayatına yeni atılmış olan bir çok çalışanın, maaşlarını düzenli olarak alabilmeleri için ihtiyaç duydukları vadesiz mevduat hesapları bankalar üzerinden açılır.

fibabanka hesap nasil acilir

mevduat hesabı

Türkiye’de bankacılık sektöründe hizmet veren bir çok şirket, müşterilerinin talepleri doğrultusunda anında banka hesabı açmaktadır. İster devlet destekli ister özel teşebbüs olsun, bankalar hesap açma işlemlerini çeşitli hizmet kanalları aracılığıyla gerçekleştirmektedir. Bu doğrultuda Fibabank da müşterilerinin talepleri doğrultusunda “Fibabanka hesap açma” işlemlerini gerçekleştirir. Fibabanka çalışma usulleri gereğince; “vadesiz mevduat hesabı açmak isteyen müşterileri” banka şubelerine çağırmaktadır.

 

Fibabanka Banka Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye genelinde sayısız il ve ilçe merkezinde varlığını sürdüren banka, şubeleri aracılığıyla vadesiz mevduat hesabı açma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Fibabanka şubelerinde görevli bireysel müşteri danışmanları aracılığı ile hesap açma işlemi, başvuru yapılmasının hemen ardından gerçekleşir.

Fibabanka’dan hesap açtırmak isteyen banka müşterilerinin talepte bulunmak için ihtiyaç duyacakları tek şey, nüfus cüzdanı ve ikametgah adresini içeren bir evraktır. Muhtarlıktan alacağı basit bir ikametgah adres belgesinin yeterli olacağı gibi aynı zamanda hesabı açtırmak isteyen banka müşterisinin adına düzenlenmiş bir fatura da kabul görmektedir. İşlemin tamamlanması için banka personelinin size bildireceği talimatları yerine getirmeniz yeterli olacaktır. Şayet hesabı henüz başladığınız işinizden gelecek aylık maaşınızı almak amacıyla açtırıyor iseniz, firma ismini bankaya bildirmeniz yararınıza olacaktır. Tüm bu işlemlerin tamamlanması 15 ile 20 dakikayı bulacaktır.

Fibabanka müşteri hizmetleri telefon numarası

Belli bir aşamaya kadar hesap açma işlemlerinde para talebinde bulunan bankalar artık bu paranın yerine işlem bedeli adı altında ve bankadan bankaya farklılık göstermekle birlikte 3, 6 veya 12 aylık dönemlerle ücret kesintisine gitmektedir. Bu konuyu göz önüne alarak bankalar üzerinden açmış olduğunuz herhangi bir hesabı kullanmaktan vazgeçerseniz, lütfen kapatmayı unutmayınız.

Fibabanka Mevduat Hesabı Kapatma

Hesap kapatma işleminin gerçekleşebilmesi için iki farklı başvuru kanalı vardır. Bunlardan ilki doğrudan hesabı açtırdığınız şubeye yapacağınız talep ve ikincisi telefon bankacılığıdır. Telefon bankacılığını kullanacak olanlar 444 88 88 numaralı hattı arayarak hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilirler. Sesli kayıt sisteminin yönlendirmelerinin ardından görevli personele hesap kapatma talebini iletmeleri yeterlidir. Bir diğer yöntem ise bankanın herhangi bir yerel şubesine giderek, müşteri danışmanına konuyu iletmeniz olacaktır. Fibabanka hesap açma ve kapatma işlemi hakkında aklınıza takılanları sormaktan çekinmeyiniz. Soru sormak için hemen alt kısmı kullanabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.