Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Finans Kuruluşları

Pek çok kişi acil nakit paraya ihtiyaç duyduğu zaman bankaların kapısını çalar. Banka ve finans kuruluşları tarafından sunulan nakit para hizmetleri genelde faizli ve uzun vadeli olarak sunuluyor. Uzun dönemli çekilen kredi tutarlarının üzerine yüklenen faiz tutarları, bir çok kişiyi içinden çıkılamaz bir duruma sokmuştur. Tüm bu haberleri gören banka müşterisi olsun ya da olmasın nakit para ihtiyacı olan kişiler, “faizsiz kredi veren bankalar” arayışına girmeye başlamıştır. Bizde uzun soluklu bir araştırma sonucu elde ettiğimiz bu verileri sizinle paylaşmak istedik.

Faizsiz Kredi Nasıl ve Nereden Alınır?

Faizsiz kredi kullanmak isteyenlerin bir çoğu için kısa dönemli kredi seçenekleri öneriliyor. Kısa dönemli kredi seçeneklerinin yanı sıra kredi kullanım amacına göre bir başvuru yöntemi belirlenebilir. Örneğin bu hizmeti kullanım amacı iş veya yatırım yapmak ise farklı bir çok kuruluş tercih edilebilir. Ayrıca hizmeti alan kişiye yüklenen kredi tahsis bedeli ve dosya masrafı gibi giderlerden kaçınmak önemli hususlar olabilir.

faizsiz kredi veren banka

Öncelikle şunu bilmenizi isteri ki hiç bir banka faizsiz ya da masrafsız kredili ürün hizmeti sunmaz. Evet hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz ama bizim için gerçeği söylemek, insanları kandırmaktan daha anlamlı bir yöntemdir. Öyle sağda solda “faizsiz kredi veren banka veya finans kuruluşu biziz!” açıklamalarına itibar etmemeniz gerektiğini vurgulamak istiyoruz. Biz ise size bu sayfada bu hayalinizi gerçekleştirmek için sunulan farklı alternatif yöntemleri belirteceğiz.

Faizsiz Kredi Yok ama Masraflı Kredi veya Avans Var!

Evet! Faiz talep etmeyen bazı nakit avans ve kredili ürünler var. Bankalar bir çok müşterisine senede bir kaç defa faizsiz ama masraflı kredili ürünler sunmaktadır. Bu hizmetleri alarak, bir çok ihtiyacı anında karşılama şansına sahipsiniz. Özellikle bir bankanın kart müşterisi olanlar için bu durum çok alışılageldik bir durumdur. Nitekim sürekli olarak sms ve mail atılarak, müşteri durumdan haberdar edilir. Dilerseniz bu hizmetleri kısa başlıklar hakında sıralayalım.

Faizsiz Nakit Avans Nasıl Alınır?

Büyük ihtimal herhangi bir banka tarafından şahsınıza kredi veya banka kartı hizmeti verilmektedir. Bu kart kullanıcıları için bir çok banka ve finans kuruluşu, düzenli olarak kampanyalar oluşturur. Bu kampanyalar arasında en çok tercih edileni ise “faizsiz nakit avans” hizmeti olabilir. Örneğin 5.000 lira nakit para ihtiyacınız var. Bu paraya çok acil ihtiyaç duyduğunuz zaman hizmet aldığınız bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayıp; “nakit paraya ihtiyacım var. Ne kadar nakit avans çekebilirim ve ne kadar kullanım bedeli alıyorsunuz?” Demeniz yeterli olacaktır. Çekmek istediğiniz tutarı ve bu tutara ilişkin talep edilecek geri ödeme miktarını anında öğrenebilirsiniz. Müşteri danışmanı tarafından size özel bir hizmet varsa hemen sunum yapılacaktır. Şayet size özel bir kampanya yoksa, zaten bankanın güncel kampanyaları hakkında detaylı bilgi alırsınız.

faizsiz nakit avans

 

Bankamatik Kartı Kredili Hesap

Herhangi bir banka tarafından sunulan bankamatik (ATM) kartı hizmeti alanlar, kredili hesap başvurusu yapabilir. Başvuru olumlu sonuç alırsa, dilediğiniz zaman hesabınıza tanımlanan kredili hesaptan nakit çekebilirsiniz. Nakit çekme işlemleri için belli bir komisyon tutarı belirlenir. Bu hesaplardan çekilen para tutarları öyle çok yüksek değerler olmadığı için hem çok hızlı çekilebilir, hemde düşük faizler ödenebilir.

Genelde bu işlemi maaş kartı üzerinden yapıyorlar. Tabii ki maaş kartı veya hesabı olması şart değil. Bankaların bir çoğu kredili hesap kartı teklifine sıcak bakıyor. Yeterki geçmiş bankacılık sicili kötü olmasın. Geçmiş kredi skoru hakkında bilgi almak için “kredi skoru öğrenme” başlıklı sayfaya tıklayınız.

İşyeri Açanlara Faizsiz Kredi Desteği

Hayalinizi süsleyen dükkanı açmak için iş kurma kredisi çekebilirsiniz. Devlet tarafından bu tip işler için nakit para ihtiyacı olanlara müjde gibi destekler zaten verilmektedir. Devlet tarafından sunulan hibe veya faizsiz kredi seçeneklerinden yararlanma şansınız yoksa üzülmenize gerek yok. Çünkü bir çok banka çok düşük faizli kredi kampanyaları yapıyor. Bazı bankaları aşağıda sizler için sunalım.

faizsiz kredi veren banka

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi sunan bankaların 12 aylık kısa vade seçeneklerini kullanarak çekmiş olduğunuz kredi için dosya masrafı hariç uygulanacak herhangi bir masraf bulunmuyor. Halk bankası, Denizbank ve Finansbank, bu kuruluşlara örnek olarak gösterilebilir. Sıfır faizle kredi veren bankalar olarak aslında aynı uygulamayı hayata geçiriyorlar. Çünkü bankaların vermiş oldukları kredileri kısa sürede geri almaları, onlara kaybetmekten çok kazandıracaktır. Yani ortalama olarak 12 ay vade ile geri alınmış olan kredi, malum şartlardan dolayı düşük tutulduğu için banka açısından müşteri kazanma olanaklarına sebebiyet vermektedir.

Sıfır Faizli Kredi Haberleri

Bankalara ihtiyaç duyulduğu zaman istenilen para miktarı için belirli oranlarda faiz uygulanır. Ancak bu faizlerin en aza indirilmesi için iş kurma kredisi geliştirilmiştir. Faizsiz kredi uygulamasını sizde hayata geçirmek istiyorsanız, çok yüksek tutarları aklınıza getirmezseniz iyi olur. Ortalama 5-10 bin TL. olarak çekilen tutarlar için rahatlıkla uygulanan bir uygulamadır. Bu uygulama sonucu herhangi bir faize maruz kalmadan kredi çekebilir ve kısa zaman sonra ödeme sözü ile de geri ödeyebilirsiniz.

Avantajlı Kredi Fırsatları

Geçimini kendi yapmış olduğu iş üzerinden sağlayanlar veya bu hayali olanlar için de bankalar ürün hizmeti veriyor. Dilerseniz bir kaç kampanya ve avantajlı ürün sayfa linkini sizlerle paylaşalım. Denizbank ve QNB Finansbank üzerinden başvuru yaparak, işyeri açma kredisi alabilirsiniz. Almış olduğunuz kredinin miktarı pek yüksek olmasa da, kısa vadede ödeme sözü ile birlikte sıfıra yakın faizler söz konusu olabilir.  İş kredisi ile birlikte kendi işinizi rahatlıkla kurabilir ve sermaye olarak kullanabilirsiniz. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz bankalardan rahatlıkla bu paraları çekerek işinizi kurabilirsiniz. Hizmet kullanımı esnasında, sadece dosya masrafları gibi işlemler için alınacak ücret haricinde herhangi bir faiz söz konusu olmayabilir. Tabii ki kampanyalar dönemsel olduğu için başvuru esnasında bu bilgileri müşteri danışmanı ile görüşmeniz önem arz etmektedir.

Halk Bankası
Insanların yeni bir hayata adım atması için sunulan hizmetler, bankalara göre farklılık göstermektedir. Halk bankası “esnaf kefalet kredisi başvurusu” yaparak, 30.000 TL faizsiz kredi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmeti, “Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na” kayıtlı olan ve şartları yerine getirebilmiş herkes yararlanabilmektedir.

Denizbank
Nakit para sıkıntısı yaşayan insanların ilk başvuru yaptığı yerler bankalar oluyor. Hal böyle olunca, bu şirketler çeşitli kampanyalar düzenliyor. Denizbank sıfır faiz kredi hizmeti ile birlikte, bireysel müşterilerine 12 ay vadeli 1.000 TL’lik para vermektedir. Eğer sizde denizbank bireysel müşterisi olduysanız, bu hizmetten rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Sayfa içerisinde bulunan şartlar, kampanya koşulları ve diğer konular için ilgili banka ve finans kuruluşları değişiklik yapabilir. Kampanyaların süreleri ve güncelliklerine yönelik sorularınızı, başvuru esnasında tercih edeceğiniz kuruluşa sormanız yararlı olacaktır. Yapılan paylaşım bilgi amaçlı olup, bahsi geçen herhangi bir kurum ya da kuruluş ile ilişkisi bulunmamaktadır. Yapılacak her türlü işlem bireysel olarak başvuru sahibini kapsayacağı için, kredi banka sloganlı sayfamız ile ilişkilendirilemez.

Faizsiz Kredi 2018

Faizsiz Kredi 2018 yılı içerisinde hangi kurum ve kuruluşlar tarafından verilmektedir?

Bazı bankalar dönem dönem düzenledikleri kampanyalar ile sıfır faizli kredi seçenekleri sunmaktadır. Bu kurumlar genellikle almadıkları faizleri, dosya masraflarından çıkarmaya çalışırlar. Bu farklar masraflardan alınır ya da sundukları kredili ürünü belirli şartlar karşılığında verirler.

Örnek vermek gerekirse; bir sigorta ürününü satın almanızı talep edebilirler. Faiz talep edilmeden, kredi kampanyaları düzenleyen bankalara bakıldığında HSBC ve Denizbank isimlerinin öne çıktığı görülmektedir. Bu iki kurum kullandırdıkları kredi karşılığında, kredi kullanım bedeli adı altında bir rakam alabiliyor. Ayrıca diğer kurumlar da kredi kartı kullanmanızı talep edebilir.

Emeklilere faizsiz kredi imkanı sunan PTT aracılığı ile 1000 lira’dan 30 bin liraya kadar nakit çekme imkanına sahip olunabilir. Bunun yanında Türkiye’de bulunan ”Katılım Bankaları” da islami bankacılık olanağını hayata geçirmeye çalışmaktadır. 2016 yılın da “Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi” bu fırsat imkanını yeniden başlatmıştır.

faizsiz kredi 2018

Katılım Bankaları İslami Bankacılık Yolunda

İslami bankacılık adı altında faize karşı olan bir bankacılık düzenlenmek istenmektedir. Müşterilere hizmet veren katılım bankaları; sıfır faizli kredi hizmetlerin de müşterinin satın alacağı ürünü, konutu veya aracı kendileri satın alarak, üzerine kar marjını ekleyip kredi olarak vermektedir. Katılım bankalarına örnek vermek gerekirse; Kuveyt Türk, Albaraka Türk ve Türkiye Finans Bankası gibi bir çok banka vardır.

Esnaf ve Sanatkarlar Faizsiz Kredisi

Piyasanın durgun olmasından ötürü Devlet tarafından zor durumda olan esnafa verilmek üzere, sıfır (0) faizli kredi imkanı başlatılmıştır. Hazine tarafından desteklenen bu nakit olanağından esnaflar, sermaye ihtiyaçlarının karşılanması, ham madde ihtiyaçlarının karşılanması, makine, ekipman ve demirbaş alımları, iş yerlerinin yenilenmesi gibi konular için 30 bin liraya kadar sıfır faizli kredi kullanabilecekler. Kampanyadan sicil kaydı eski veya yeni olsun tüm esnaf sıfatına sahip kişiler kolay ve güvenli bir şekilde yararlanabilecek.

Faydalanmak için esnaflar bağlı bulunduğu Kooperatiflere bizzat başvurmaları gerekmektedir. Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifinin onaylamasının ardından, Halk Bankası üzerinden aktarım yapılır. Halkbank tarafından dosya incelendikten sonra bankanın onaylaması ile birlikte para çekme imkanına sahip olunur.

Bu nakit paranın vadeleri ise; 1 yıldan, 5 yıla yani 60 aya kadar çıkabiliyor. Bu sayede ödemeler bütçeleri sarsmayacak şekilde gerçekleşir. 60 ay vade ile kullanan esnaf, ayda sadece 500 lira taksit öderken, 2 yıl vade seçeneğinde aylık 1,250 lira ve 3 yıl vade seçeneğinde aylık 833 lira geri ödeme yapılacak.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.