Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2018 Kampanyası

2018 Yılında evlenmeyi düşünen çiftlere müjde! Evlilik kredisi veren bankalar tarafından düzenlenen kampanyalara katılarak, tüm ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Uygun faiz oranları ve kendinizin bile belirleyebileceği vade seçenekleri ile bir çok banka ihtiyaç kredisi adı altında bu hizmeti veriyor. Aşağıda evlilik kredisi nasıl alınır ve neler gerekir gibi bilgilerin tamamı yer almaktadır. Dilerseniz kampanya koşul ve şartları için yazının devamına göz atınız.

evlilik kredisi veren bankalar

Evlilik kredisi veren bankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Yaşam koşullarının her geçen gün zorlaşması, evlilik hayali kuran gençler için hayal kırıklığına sebep olabiliyor. Evlenmeyi düşünen ve bu isteklerini maddi şartlar nedeniyle erteleyen çiftlere bankalardan destek geliyor. Bu destek kampanyasını adı ”evlilik kredisi” olarak belirlenmiştir. Bir çok banka yeni evlenecek olan çiftler için uygun faiz oranları ve cazip vade seçenekleri sunuyor. Dilerseniz bu seçenekleri sunan bankaları maddeler halinde sıralayalım. Belirtmiş olduğumuz bu bankaların üzerine tıklayıp, kampanya şartları ve koşullarını inceleyebilirsiniz.

Evlenenlere Kredi Veren Bankalar

ve sürekli olarak kampanya düzenleyen bankaları buraya ekleyeceğiz. Dilerseniz en alt yorum kutusuna merak ettiğiniz soruları sorabilir, uzman ekibimizden destek alabilirsiniz. Şimdi gelelim, evlilik kredisine nasıl başvuru yapılacağı konusuna. Dilerseniz evlilik kredisine nasıl başvuru yapılır başlıklı yazımızı dikkatle okuyunuz. Zira burada bir çok konu üzerinde durulmuş ve detaylı açıklamalar yapılmıştır.

Düğün Kredisi Kampanyaları

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankaların sunmuş olduğu bu kampanyaları ”bireysel ihtiyaç kredisi” kampanyaları adı altında sunulabiliyor. Bir çok banka ve finans kuruluşu, bu kampanyalara evlilik veya düğün kredisi adını vermiyor. Bunun yerine, düşük faiz oranlı ve kişiye özel ihtiyaç kredisi adını vermektedir. Burada sizler için vereceğimiz bir kaç basamak, bu ürüne nasıl başvuru yapılması gerektiğini açıklayacaktır.

Başvuru yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 1. Düşük faiz oranlı olmasına özen gösterilmelidir.
 2. Uygun vade seçenekleri göz önüne alınmalıdır.
 3. Bankanın ödeme yöntemleri göz önüne alınmalıdır.
 4. Kişinin gelir düzeyi önemli rol oynamaktadır. (gelir düzeyinize orantılı olarak, limiti belirleyiniz.)
 5. Diğer bankalar ile faiz ve vade oranlarının kıyaslaması yapılmalıdır.
 6. Alınacak olan toplam komisyon tutarları (dosya masrafı, işlem tutarı, diğer komisyon tutarları, vb.)
 7. Ödeme şartlarına dikkat edilmesi gerekir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken şartlar, kişiye göre değişiklik gösterecektir. Kendi kişisel durumunuza göre bu belirtilen maddeleri değerlendiriniz. Maaş aldığınız bankanın, size özel belirlemiş olduğu bireysel şubeniz ve bireysel müşteri temsilciniz ile öncelikli olarak görüşmeniz fayda sağlayacaktır. Kişinin maaş hesabının bulunduğu şubeden, çok daha avantajlı kampanya seçenekleri sunulabiliyor. Örneğin ”Garanti bankası evlilik kredisi” kampanyası yerine, yine bu bankada bulunan maaş hesabınızın bulunduğu şubeyle iletişime geçmeyi deneyiniz. Şubede bulunan müşteri danışmanınız, size gerekli tüm bilgileri verecektir. Hangisini uygun bulursanız ona başvuru yaparsınız.

Evlilik Kredisi Faiz Oranları

Evlilik kredisine başvuru yaparken lütfen faiz oranlarına önem vermeyi unutmayınız. Bir çok banka ve finans kuruluşu, uygun kampanyalar düzenliyor fakat müşteriye göre bu farklılık gösterebiliyor. Öncelikli önem verilmesi gereken konuların başında, faiz oranları gelmektedir. Başvuru sırasında müşteri danışmanına faiz oranları ile alakalı her türlü soruyu yöneltebilirsiniz. Hangi banka faiz oranını düşük tutuyorsa ve sizin şartlarınızı karşılıyorsa, o bankadan hizmet almanız faydalı olabilecektir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi; maaş hesabınızın bulunduğu şube size daha cazip fırsatlar sunabilecektir.

Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları başlıklı yazımızı inceleyip, en düşük faiz avantajını sunan banka araştırması yapabilirsiniz. Yine de özellikle vurgulamak istediğimiz bir diğer konu, sadece faiz oranlarına bağlı kalmamanız olacaktır. Yukarıda başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken konuları dikkatlice inlemeniz ve buna göre bir bağlantı kurmanız faydalı olacaktır. İhtiyaç kredisi alırken bir çok kişi sadece faiz oranlarına aldanıp başvuru yapabiliyor. Bu faiz oranlarının yanı sıra ödeme koşulları, başvuru seçenekleri, ödeme yöntemleri, komisyon ve hizmet bedelleri gibi etkenler farklılık yaratabiliyor.

evlilik kredisi veren bankaler

evlilik kredisi veren bankalar

Evlilik Kredisi Nedir? Ne Demek?

Bir çok banka tarafından yeni evlenecek çiftlere özel olarak düzenlenen ve ihtiyaca özel olarak adlandırılan banka kredisi ürünüdür. Bu bankacılık hizmeti sadece yeni evlenecek çiftlere özel olarak düzenlenir ve bir takım evrak ya da belge istenebilir. Ayrıca evlenme kredisi seçenekleri, müşterilere sürekli olarak sunulan bir nakit para ürünüdür. (bankadan, bankaya değişiklik gösterebilir). Yılın belirli aralıkları göz önüne alınarak, bu kampanyalar düzenlenir. Evlilik faaliyeti için yapacağınız tüm harcamaları, bazı bankaların sunmuş olduğu ihtiyaca özel seçenekleri ile karşılayabilirsiniz.

Son günlerin en popüler konularından biri “evlilik kredisi nasıl alınır?” Evlilik hayali kuran genç çiftler için sunulan bu kampanya bilgileri bu sayfada! Yeni evlenecek çiftler için sunulan bu kredi kampanyası, sürekli olarak sunulan bir avantaj değildir. Banka ve finans kuruluşları tarafından belirli aralıklarla düzenlenir. Düzenlenen bu kampanyalara başvuru yaparken bazı şartlar ve koşullar göz önüne alınmalıdır. Bu sayfada sizlere tüm bu detaylar verilecektir.

evlilik kredisi nasil alinir

evlilik kredisi nasıl alırım?

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Evlilik kredisi almak için öncelikle talep edilen şart ve koşulların yerine getirilmesi gerekir. Gereken bu şartları yerine getiren ve yeni evlenecek olan çiftler, anında bu kredi hizmetinden yararlanabilir. Özellikle bankaların sunduğu kredi veya kart ürünlerinden yararlanmak isteyenler, kredi notu konusunda sorun yaşayabiliyor. Kredi notu kişilerin bireysel banka skorunu yansıtır. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından hazırlanan bu puanlama belgesi, ortalama banka skorunu yansıtır. Bu belge, bankalar ve finans kuruluşları tarafından referans olarak kabul edilir. Bu nedenle bankalara olan ödemelerin eksiksiz ve zamanında yapılması büyük önem teşkil ediyor. Dilerseniz daha fazla bilgiye ilgili sayfamızdan ulaşabilirsiniz. O sayfaya ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız. Gelelim esas konumuz olan evlilik kredisinin nasıl alınacağına dair bilgilere.

Aşağıda sıralamış olduğumuz bilgiler, bankaların talep edeceği belgelerin bir kısmı olabilecektir. Talep edilecek belge veya evraklar, kişinin banka skoruna göre farklılık gösterebilir.

Evlilik Kredisi Gerekli Belgeler ve Evraklar

 • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi aslı ve fotokopisi.
 • Gerekli görülürse adres teyidi amaçlı belge (ikametgah belgesi ya da herhangi bir fatura).
 • Düzenli gelir belgesi (maaş bordrosu, maaş yazısı, imza sirküleri, vb.).
 • Gayrimenkul kiraları gibi gelir elde edenlerden istenen belgeler.

Bankalar bu gibi belgeler isteyebilir. Bu evrak ve belgeler, her banka için geçerli değildir. Bazı bankalar hiç bir evrak ya da belge talep etmeyebilir. Örneğin genelde bankalar maaş müşterilerinden herhangi bir belge ya da evrak talep etmez. Gerekli görülmesi halinde, istenecek belgeler farklılık gösterebilir. Genelde bu durum yukarıda bahsetmiş olduğumuz banka skoru nedenli kaynaklardır.

Düğün Kredisi Faiz Oranı

Evlilik kredileri için her banka farklı faiz oranları belirleyebilir. Bu kredi ürünlerine başvuru yapmadan önce mutlaka diğer bankaların düzenlemiş olduğu kampanyalar gözden geçirilmelidir. Ayrıca güncel faiz oranları hakkında bilgiler vermiştik. Vermiş olduğumuz bu bilgileri sağ üst köşedeki arama kutusuna “faiz oranları” yazarak öğrenebilirsiniz.

evlilik kredisi veren bankalar

Evlilik kredisi veren bankalar

Ayrıca daha önce belirtmiş olduğumuz çeyiz hesabı başlıklı yazıya göz atabilirsiniz. Çeyiz hesabı, evlenmek isteyen kişiler için Devlet tarafından sunulan müthiş avantajları konu alıyor. Özellikle çeyiz hesabı şartları başlıklı yazı dikkatle oluşturulmuştur. Belirtilen şartlara uyan kişilerin, mutlaka Devlet destekli çeyiz hesabı açmaları tavsiye ediliyor. “Evlilik kredisini nasıl alabilirim?” başlıklı yazı, bilgi paylaşımı amaçlı yazılmıştır. Konu hakkında tüm görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı rica ederiz.

1 Yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.