Evlilik Kredisi Nasıl Alınır? Düğün ve Nikah

Son günlerin en popüler konularından biri “evlilik kredisi nasıl alınır?” Evlilik hayali kuran genç çiftler için sunulan bu kampanya bilgileri bu sayfada! Yeni evlenecek çiftler için sunulan bu kredi kampanyası, sürekli olarak sunulan bir avantaj değildir. Banka ve finans kuruluşları tarafından belirli aralıklarla düzenlenir. Düzenlenen bu kampanyalara başvuru yaparken bazı şartlar ve koşullar göz önüne alınmalıdır. Bu sayfada sizlere tüm bu detaylar verilecektir.

evlilik kredisi nasil alinir

evlilik kredisi nasıl alırım?

 

 

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Evlilik kredisi almak için öncelikle talep edilen şart ve koşulların yerine getirilmesi gerekir. Gereken bu şartları yerine getiren ve yeni evlenecek olan çiftler, anında bu kredi hizmetinden yararlanabilir. Özellikle bankaların sunduğu kredi veya kart ürünlerinden yararlanmak isteyenler, kredi notu konusunda sorun yaşayabiliyor. Kredi notu kişilerin bireysel banka skorunu yansıtır. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından hazırlanan bu puanlama belgesi, ortalama banka skorunu yansıtır. Bu belge, bankalar ve finans kuruluşları tarafından referans olarak kabul edilir. Bu nedenle bankalara olan ödemelerin eksiksiz ve zamanında yapılması büyük önem teşkil ediyor. Dilerseniz daha fazla bilgiye ilgili sayfamızdan ulaşabilirsiniz. O sayfaya ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız. Gelelim esas konumuz olan evlilik kredisinin nasıl alınacağına dair bilgilere.

Aşağıda sıralamış olduğumuz bilgiler, bankaların talep edeceği belgelerin bir kısmı olabilecektir. Talep edilecek belge veya evraklar, kişinin banka skoruna göre farklılık gösterebilir.

Evlilik Kredisi Gerekli Belgeler ve Evraklar

  • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi aslı ve fotokopisi.
  • Gerekli görülürse adres teyidi amaçlı belge (ikametgah belgesi ya da herhangi bir fatura).
  • Düzenli gelir belgesi (maaş bordrosu, maaş yazısı, imza sirküleri, vb.).
  • Gayrimenkul kiraları gibi gelir elde edenlerden istenen belgeler.

Evlilik kredisi veren bankalar burada!

Bankalar bu gibi belgeler isteyebilir. Bu evrak ve belgeler, her banka için geçerli değildir. Bazı bankalar hiç bir evrak ya da belge talep etmeyebilir. Örneğin genelde bankalar maaş müşterilerinden herhangi bir belge ya da evrak talep etmez. Gerekli görülmesi halinde, istenecek belgeler farklılık gösterebilir. Genelde bu durum yukarıda bahsetmiş olduğumuz banka skoru nedenli kaynaklardır.

Evlilik Kredisi Faiz Oranı

Evlilik kredileri için her banka farklı faiz oranları belirleyebilir. Bu kredi ürünlerine başvuru yapmadan önce mutlaka diğer bankaların düzenlemiş olduğu kampanyalar gözden geçirilmelidir. Ayrıca güncel faiz oranları hakkında bilgiler vermiştik. Vermiş olduğumuz bu bilgileri sağ üst köşedeki arama kutusuna “faiz oranları” yazarak öğrenebilirsiniz.

evlilik kredisi veren bankalar

Evlilik kredisi veren bankalar

Ayrıca daha önce belirtmiş olduğumuz çeyiz hesabı başlıklı yazıya göz atabilirsiniz. Çeyiz hesabı, evlenmek isteyen kişiler için Devlet tarafından sunulan müthiş avantajları konu alıyor. Özellikle çeyiz hesabı şartları başlıklı yazı dikkatle oluşturulmuştur. Belirtilen şartlara uyan kişilerin, mutlaka Devlet destekli çeyiz hesabı açmaları tavsiye ediliyor. “Evlilik kredisini nasıl alabilirim?” başlıklı yazı, bilgi paylaşımı amaçlı yazılmıştır. Konu hakkında tüm görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı rica ederiz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.