Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

1 Skor2 Skor3 Skor4 Skor5 Skor (Bu yazıma oy verir misiniz?)
Loading...

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve finans kuruluşları hakkında detaylı bilgiler Kredibanka.org ayrıcalığıyla!

Hizmet veren bir çok banka ve finans kuruluşu, müşterilerine sunmuş olduğu kredi ve kredi kartı gibi öncelikli hizmetlerin’de bazı ön koşullar aramaktadır. Bankalar sunulan hizmeti garanti altına alabilmek için müşterilerinin bazı getirilerini ve geçmişte yaşamış oldukları bankacılık işlemlerini göz önüne alarak hizmet sunmaktadır. Kredi kartı hizmetlerinden faydalanmak isteyen müşterilerden bir takım evraklar talep edilebiliyor. Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar da varlığını sürdürmektedir.

Peki çalışmayan ev hanımları bankaların sunmuş olduğu bu gibi hizmetlerden yararlanabilir mi? Bir başka değiş ile ”hangi bankalar ev hanımlarına kredi veya kredi kartı veriyor?” Şirketler hizmet sunacağı her bir müşteri için çok detaylı bir sorgulama işlemi yapıyorlar.  Bu incelemenin sonunda hizmet kullanımı için uygun görünen başvuru sahiplerinin bankadaki hesaplarına ya da kendilerine kredi tutarları anında sunulmaktadır. Peki bu tutarlar müşterilerin hesaplarına yatmadan önce, finans kuruluşları ne gibi şartlar ararlar?

Kredi Verme Şartları

Bankacılık sektöründe faaliyet yürüten kurumlar, ev hanımlarının kredi imkanlarından yararlanmaları için bir çok fırsat sunmaktadır. Fakat bu doğrultuda diğer banka müşterilerinden istendiği gibi ev hanımlarına kredi veren bankaların şartları vardır. Öncelikle ev hanımının bir bankadan nasıl kredi çekebileceğine açıklık getirelim. Ev hanımları herhangi bir bankanın sunmuş olduğu, bir çok hizmet’den yaralanma şansına herkes gibi sahiptir.

Örnek vermek gerekirse ”Kuveyt Türk bireysel ihtiyaç kredi başvurusu” yapabilirler. Bu kapsamda bankacılık sektöründe daha önce her hangi bir bankadan kredi ya da kredi kartı gibi bir hizmet alınıp alınmadığı incelenir. Siz daha önce her hangi bir bankadan bu hizmetleri aldınız ve geri ödemelerinde sorun yaşadıysanız, bankalar bu olumsuzlukları anında görebilmektedir. Bu gibi bankacılık hizmetlerinin olumsuz ya da olumlu etkilerini ”bireysel kredi notu” ile bankalar anında görebilmektedir.

Öncelikle bu konu hakkında bir bilgi sahibi olmanızı tavsiye ediyoruz. Daha önceleri yaşamış olduğunuz her hangi bir olumsuzluk var ise, büyük ihtimalle kredi başvurunuzun onaylanmayacağını bilmenizi isteriz. Eğer daha önce her hangi bir finans kuruluşundan hizmet almadıysanız, o zaman pekte merak etmenize gerek yok. Böyle bir durumda, sizin için her hangi bir puanlama yapılmamış olabilir.

Başvuru Şartları

Bir ev hanımının kredi başvurusu yapması ve istenilen kredi hizmetinden yararlanabilmesi için sizlerle bir kaç ipucu paylaşacağız. Bankaların her hangi bir kredi (Konut, bireysel ihtiyaç, taşıt kredisi) seçeneğinden kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Fakat başvuru yapmadan önce bilinmesi gereken bazı şartları sıralamak istiyoruz.

Öncelikle bireysel ihtiyaç kredi başvurusu yapılabilmesi için bir gelir belgesine sahip olunması gerekmektedir. Fakat sizin bir gelir belgesine sahip olmadığınız düşünelim. Böyle bir durumda ailenizden birinin (kazanç sağlayan) size kredi başvuru aşamasında kefil olması gerekmektedir. Örneğin kefil olacak kişiler; eşiniz ya da çocuklarınız hatta eş, dost, akraba ve hatta arkadaşınız bile olabilir. Başvuru esnasında formdaki referans ya da kefil yazan kısma gelir sahibi kefilin ismi ve soyadı yazılması yeterli olacaktır.

Bir diğer yöntem ise ipotek (rehin, teminat, taşınmaz) olabilir. Sizin ya da size kefil olacak birinin üzerine kayıtlı ev, araba, arsa gibi parasal yönden değerli her hangi bir varlığınızı teminat olarak gösterebilirsiniz. Örneğin size ait bir otomobil var ve siz bu otomobili teminat gösterdikten sonra 10 bin TL. değerinde bir kredi başvurusu gerçekleştirdiniz. Bu kredi taksitlerinden bankanın belirlemiş olduğu sayıda taksit tutarınızı ödemezseniz, banka teminat gösterilen varlığı göz önüne alarak tüm uyarılardan sonra icra işlemlerini başlatabilmektedir. Kullanılan kredi miktarını ödememe gibi bir durum söz konusu olursa, gösterilen teminata el koyulması büyük bir olasılıktır.

Bunun en basit örneği her hangi bir bankadan taşıt kredisi kullanan bir müşterinin, satın almış olduğu taşıtın ruhsatına rehin ibaresi vurulur. Bu rehin ibaresi, krediyi kullanmış olduğunuz bankanın bu otomobil üzerinde söz sahibi olduğunun bir kanıtı olmaktadır. Taşıt kredisini ödememe gibi bir durum söz konusu olursa, rehin ibaresi vurulan otomobili icra yolu ile satışa çıkarmak banka için çok basit bir işlem olacaktır. Bu sebepler doğrultusunda lütfen kredi kullanım amacınızı çok dikkatli değerlendirdikten. Değerlendirme sonrası kredi başvurularınızı gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Ev Kadınlarına Kredi

Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm bu maddeleri dikkatlice tekrar okuyabilirsiniz. Sonrasında eğer hala talep ettiğiniz hizmeti geri iade edebileceğinize inanıyorsanız, her hangi bir bankadan kredi talebinde bulunabilirsiniz. Fakat ”kredibanka.org” ailesi olarak ”hangi banka ev hanımlarına kredi veriyor?” gibi sorulara, biraz olsun katkıda bulunabilmek için önerebileceğimiz bir kaç banka ismini yazmak istedik.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankaların kredi başvurularında, alınacak kredi türü ”Bireysel İhtiyaç Kredisi” olmaktadır. Bankaların her hangi birisine başvuru yapmanız durumunda, sizlerden ekstra talep edilebilecek belgelerden sayfamız sorumlu tutulamaz. Yukarıda belirtilen bilgiler tamamen bilgi amaçlı olup, her hangi bir kar amacı gütmemektedir. Sayfamızı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz ve sormak istediğiniz sorularınıza en kısa sürede cevap bulunmaya çalışılacaktır. Ayrıca ”ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar” yazımızı incelemek isteyenlerin, renkli yazımıza tıklamaları yeterli olacaktır.

1 Comment

  1. Ezgi

    9 Aralık 2015 at 10:49

    Allah razı olsun

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir