Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren banka ve finans kuruluşları hakkında detaylı bilgileri bu sayfadan alabilirsiniz! Dilerseniz aklınıza takılan tüm soruları, sayfanın sonunda yer alan yorum yazma kısmına bırakabilirsiniz. Ayrıca hemen kredi kartı başvurusu” butonlarına basarak, dilediğiniz bankanın şartlarını öğrenebilirsiniz.

Bankacılık hizmeti veren bir çok banka ve finans kuruluşu, müşterilerine sunmuş olduğu kredi ve kredi kartı gibi öncelikli hizmetlerin de bazı ön koşullar arıyor. Bankalar sunulan hizmeti garanti altına alabilmek için müşterilerinin bazı getirilerini ve geçmişte yaşamış oldukları bankacılık işlemlerini göz önüne alır. Kredi kartı hizmetlerinden faydalanmak isteyen müşterilerden bir takım evraklar veya belgeler talep edebilir. Dilerseniz kredi başvurusu yapmadan hemen önce kadınlara kart veren bankalara göz atabilirsiniz.

Ev Kadınıyım Kredi Alabilir miyim?

Çalışmayan ev hanımları bankaların sunmuş olduğu bu gibi hizmetlerden yararlanabilir mi? Bir başka değiş ile ”hangi bankalar ev hanımlarına kredi veya kartı hizmeti veriyor?” Şirketler, kendisinden hizmet almak isteyen her bir kişi için detaylı bir sorgulama işlemi yapar.  Bu incelemenin sonunda, hizmet kullanımı için uygun görünen başvuru sahiplerinin bankadaki hesaplarına ya da kendilerine kredi tutarları anında sunulur. Peki bu tutarlar müşterilerin hesaplarına yatmadan önce, finans kuruluşları ne gibi şartlar ararlar?

Kadınlara Uygulanan Şartlar Neler?

Bankacılık sektöründe faaliyet yürüten kurumlar, ev hanımlarının kredi imkanlarından yararlanmaları için bir çok fırsat sunmaktadır. Fakat bu doğrultuda diğer banka müşterilerinden istendiği gibi ev hanımlarına kredi veren bankaların şartları da vardır. Öncelikle ev kadınlarının bir bankadan nasıl kredi çekebileceğine açıklık getirelim. Ev hanımları herhangi bir bankanın sunmuş olduğu bir çok hizmetden yaralanma şansına herkes gibi sahiptir.

Örnek vermek gerekirse; ”Kuveyt Türk bireysel ihtiyaç kredi başvurusu” yapabilirler. Bu kapsamda bankacılık sektöründe daha önce herhangi bir bankadan kredi ya da kredi kartı gibi bir hizmet alınıp, alınmadığı incelenir. Siz daha önce herhangi bir bankadan bu hizmetleri aldınız ve geri ödemelerinde sorun yaşadıysanız, bankalar bu olumsuzlukları anında görebiliyor. Bu gibi bankacılık hizmetlerinin olumsuz ya da olumlu etkilerini ”bireysel Bankacılık puanı” ile bankalar anında görebilmektedir.

Kredi Notunu Öğren!

Öncelikle bu konu hakkında bir bilgi sahibi olmanızı tavsiye ediyoruz. Daha önceleri yaşamış olduğunuz herhangi bir olumsuzluk var ise, büyük ihtimalle kredi başvurunuz onay almayabilir. Eğer daha önce herhangi bir finans kuruluşundan hizmet almadıysanız, o zaman pekte merak etmenize gerek yok. Böyle bir durumda, sizin için herhangi bir puanlama yapılmamış olabilir. Tabii ki puanlama yapılmamış olması da bir problem yaratabilir.

Başvuru Şartları

Bir ev hanımının kredi için başvuru yapması ve istenilen kredi hizmetinden yararlanabilmesi için sizlerle bir kaç ipucu paylaşacağız. Bankaların her hangi bir kredi (Konut, bireysel ihtiyaç, taşıt kredisi) seçeneğinden kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Fakat başvuru yapmadan önce bilinmesi gereken bazı şartları sıralamak istiyoruz.

Öncelikle bireysel ihtiyaç kredi başvurusu yapılabilmesi için bir gelir belgesine sahip olunması gerekmektedir. Fakat sizin bir gelir belgesine sahip olmadığınız düşünelim. Böyle bir durumda ailenizden birinin (kazanç sağlayan) size kredi başvuru aşamasında kefil olması gerekmektedir. Örneğin kefil olacak kişiler; eşiniz ya da çocuklarınız hatta eş, dost, akraba ve hatta arkadaşınız bile olabilir. Başvuru esnasında formdaki referans ya da kefil yazan kısma gelir sahibi kefilin ismi ve soyadı yazılması yeterli olacaktır.

Bir diğer yöntem ise ipotek (rehin, teminat, taşınmaz) olabilir. Sizin ya da size kefil olacak birinin üzerine kayıtlı ev, araba, arsa gibi parasal yönden değerli her hangi bir varlığınızı teminat olarak gösterebilirsiniz. Örneğin size ait bir otomobil var ve siz bu otomobili teminat gösterdikten sonra 10 bin TL. değerinde bir kredi başvurusu gerçekleştirdiniz. Bu kredi taksitlerinden bankanın belirlemiş olduğu sayıda taksit tutarınızı ödemezseniz, banka teminat gösterilen varlığı göz önüne alarak tüm uyarılardan sonra icra işlemlerini başlatabilmektedir. Kullanılan kredi miktarını ödememe gibi bir durum söz konusu olursa, gösterilen teminata el koyulması büyük bir olasılıktır.

Bunun en basit örneği her hangi bir bankadan taşıt kredisi kullanan bir müşterinin, satın almış olduğu taşıtın ruhsatına rehin ibaresi vurulur. Bu rehin ibaresi, krediyi kullanmış olduğunuz bankanın bu otomobil üzerinde söz sahibi olduğunun bir kanıtı olmaktadır. Taşıt kredisini ödememe gibi bir durum söz konusu olursa, rehin ibaresi vurulan otomobili icra yolu ile satışa çıkarmak banka için çok basit bir işlem olacaktır. Bu sebepler doğrultusunda lütfen kredi kullanım amacınızı çok dikkatli değerlendirdikten. Değerlendirme sonrası kredi başvurularınızı gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Ev Kadınlarına Kredi

Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm bu maddeleri dikkatlice tekrar okuyabilirsiniz. Sonrasında eğer hala talep ettiğiniz hizmeti geri iade edebileceğinize inanıyorsanız, her hangi bir bankadan kredi talebinde bulunabilirsiniz. Fakat “finans haberleri” ailesi olarak ”hangi banka ev hanımlarına kredi veriyor?” gibi sorulara, biraz olsun katkıda bulunabilmek için önerebileceğimiz bir kaç banka ismini yazmak istedik.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankaların kredi başvurularında, alınacak kredi türü ”Bireysel İhtiyaç Kredisi” olmaktadır. Bankaların her hangi birisine başvuru yapmanız durumunda, sizlerden ekstra talep edilebilecek belgelerden sayfamız sorumlu tutulamaz. Yukarıda belirtilen bilgiler tamamen bilgi amaçlı olup, her hangi bir kar amacı gütmemektedir. Sayfamızı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz ve sormak istediğiniz sorularınıza en kısa sürede cevap bulunmaya çalışılacaktır. Ayrıca ”ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar” yazımızı incelemek isteyenlerin, renkli yazımıza tıklamaları yeterli olacaktır.

1 Yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.