Ev Hanımlarına Hibe Kredi

Devlet, hanımlara hibe kredi desteği sunmaya başlamıştır. Bu imkan, KOSGEB tarafından sürdürülüyor. Sizin için verilen hibe kredilerin oranını ve şartlarını araştırdık! Konu hakkında vereceğimiz bilgileri dikkatle incelemenizi ve projeleriniz ile ilgili sorularınızı, KOSGEB müdürlüklerine iletmenizi rica ederiz.

KOSGEB’in kadın girişimciler için hazırlamış olduğu devlet destekli hibe kredi imkanı sayesinde birçok ev hanımına büyük avantajlar sunulmaktadır. Bu olanak dahilinde 50 bin liraya kadar hibe kredi imkanın sağlanan kadın girişimcilere hibe kredi 2016 yılı içerisinde yürürlüğe alınmış ve bu konuda başvuru yapan kişilere verilmektedir. Genç kadın girişimciler için hazırlanan olanak sayesinde tüm başvuru yapanlar hazırladıkları iş yeri planlarıyla, pastahane, ayakkabı dükkanı, ev yemekleri üzerine lokanta, hamur işleri üretimi yapan firma, kafeterya, güzellik merkezi, giyim mağazası gibi akla gelen birçok iş yeri için kredi kullanabilirler.

Hanımlara Hibe Kredi Alma

Kadın girişimcilere destek olabilmek amacıyla başlatılan devlet destekli hibe kredi imkanından faydalanmak isteyen kişilerin Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası almış olması ön şart olarak belirlenmiştir. Henüz bu sertifikayı almamış olan 18 yaşını doldurmuş olan tüm kadın girişimciler ücretsiz kurslara katılarak sertifikalarını alabilirler. Kurs başvurusu yapabilmek için ikamet adresine en yakın KOSGEB ya da İŞ-KUR birimlerine şahsen başvuruda bulunmak gerekmektedir. Türkiye genelinde planlanan tüm kurs tarihleri KOSGEB’in internet sitesi üzerinden izlenebilir. Başvuru yapan tüm adaylara yeterlilik sınavı adıyla anılan bir mülakat uygulanmaktadır. Mülakatta başarı gösterenler Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılma hakkını elde ederler. Kursa katılan kişiler için % 80 devamlılık esas alınmaktadır. Kurs sürecinde başarı gösteren kadın girişimciler KOSGEB’in genç girişimci destek kredisi adı altında bilinen destek programından yararlanabilirler.

Kadınlara Girişimcilik Destek Programı

Her yıl kendi işini kurmak isteyen tüm vatandaşlara devlet teşvikleri sunmakta olan Girişimcilik Destek Programı 2016 için 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi olanağı sunmaktadır. Bu programdan faydalanmak için kadın girişimcilerin mutlaka Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alarak, aldıkları kursları başarıyla tamamlamış olmaları gerekmektedir. Sertifika almış olan kadın girişimciler, açmış oldukları iş yerleri için hazırladıkları iş planları ve projeleri onaylandığı takdirde KOSGEB’in veri tabanına kayıt edilirler ve Kobi beyannamesi doldurarak girişimcilik kredisinden faydalanabilirler.

Ev kadınlarına hibe kredi veren bankalar hakkında yaptığımız açıklamalar, tamamen bilgi paylaşımına yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu konu hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşabilmek için, lütfen KOSGEB genel müdürlüklerine ziyarete bulununuz. Teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.