Esnaf Kefalet Kredisi

Gelirini esnaflık yaparak karşılayan vatandaşlar için devlet tarafından yeni uygulamaya konulan kredi imkanları  ile birlikte, oldukça rahat bir kazanç kapıları açılıyor. 2016 yılından itibaren sağlanan bu kredi ürünü için tabii ki bazı aranan şartları da bulunmaktadır. Devletin esnaflara destek amaçlı sağlamış olduğu esnaf kefalet kredisi, gerekli şartların yerine getirilmesi ile 30 bin TL faizsiz olarak halk bankasından rahatlıkla çekilebiliyor. Sağlanan bu kredinin en çekici yanı ise, kesinlikle herhangi bir faiz uygulamasının olmamasıdır. Tabii ki de bu faizsiz krediden yararlanabilmek için öncelikle birkaç şartı yerine getirmelisiniz. Bu şartlar içinde en başta geleni ise; esnaf ve sanatkar siciline kayıtlı esnaf olmaktır. Bu gibi birkaç daha şartın karşılanmasıyla birlikte, Esnaflara Faizsiz kefalet kredisi kullanma şansına sahip olabiliyorlar. Esnaflara destek amaçlı %4 faizle 150 bin TL ve KOSGEB projesinde yer alanlara ise faizsiz 100 bin TL kredi sağlanmaktadır. Bu kredilerinde belirtmiş olduğumuz şart ve şartlara uyum sağlaması gereklidir.

Esnaf Kefalet Kredisi

Faizsiz 30 Bin TL Kredi

Belirtmiş olduğumuz gibi bazı şartları yerine getirmiş olan esnaflar, kooperatiflere başvurularını yaparak onay veya ret cevaplarını beklemeye başlamalıdır. 10-30 gün gibi kısa süreler içerisinde kooperatif tarafından onay alan esnafların dosyaları, kooperatiften Türkiye halk bankası’na gönderilir. Banka tarafından bir kez daha incelenen dosyalar buradan da onay alırlar ise, faizsiz 30 bin TL kredi kullanıma sunulabilir. Esnafların almış olduğu bu kredinin geri ödemesi için 3 ay veya 6 aylık seçenekler sunulmaktadır. Esnafın seçmiş olduğu seçeneğe göre geri ödeme taksitlendirme işlemleri yapılır ve krediyi alan esnaf tarafından geri ödeme yapılır.

Bu şartları karşılayamayan ya da diğer banka kredileri hakkında bilgi almak isteyen takipçilerimiz için Krediler kategorimizi işaret edebiliriz.

Kimler Bu Krediyi Alabilir

Esnaf kefalet kredisinden yararlanabilmek için Esnaf ve Sanatkarlar odasına kayıt yaptırılması gereken şartlar arasındadır. İş yerlerinin bulunduğu alanlara göre aranan şartlar ile birlikte, tüm şartları sağlayan kişiler esnaf kefalet kredisinden yararlanmak için başvurabilirler. Başvuru sürecinde incelenecek olan alan, mutlaka kooperatifin çalışma sınırları içerisinde yer almalıdır. İncelenen başvuruda herhangi bir sıkıntı yaşamayan tüm esnaflar bu krediden yararlanarak, kendilerine bir birikim sağlayabilirler. Kredinin geri ödemesinde de yapılan faizsiz geri ödeme ve vadelerle birlikte, esnaflara çok büyük bir rahatlık sağlanmaktadır.

Bahsetmiş olduğumuz “faizsiz esnaf kefalet kredisi” kampanyası hakkında sormak istediğiniz her türlü soruyu, aşağıdaki yorum butonunu kullanarak sorabilirsiniz. Bu hizmet kapsamında detaylı tüm bilgileri, KOSGEB tarafından öğrenebilirsiniz. KOSGEB kategorisini ziyaret ederek de, kurum hakkında bir çok bilgiye ve iletişim kaynaklarına ulaşabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.