En Yüksek Faizi Veren Bankalar

En yüksek faizi veren bankalar ve finans kuruluşları bu sayfada! Banka; para, sermaye ve kredi olmak üzere her türlü finansal işlemi gerçekleştiren, şahıs ya da işletmelerin finansal açıdan ihtiyaçlarını karşılamak için parasal imkanlar sağlayan kuruluşlardır. Bankaların halk arasında duyulmuş en yaygın hizmeti ihtiyaç, taşıt ve konut kredileri olmaktadır. Kredi faizleri başlıklı yazımıza göz atarak, farklı bir konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Buradan faizlere ulaşabilirsiniz.

Bu hizmetlerin yanı sıra müşterilerin değerli evrak ve paralarını, şubelerinde bulunan para kasalarında saklama hizmeti veriyor. Tüm bu hizmetler bir yana, en değerli hizmetleri müşterilerinden faiz ile para alıp, yine faiz ile para vermesi gibi görünüyor.

En yüksek faizi veren bankalar

Faizli yatırımlar yapmak

Piyasadaki yatırım araçlarında yükselme olduğu gibi aynı zamanda sürekli olarak düşüş de yaşanmaktadır. Durum böyle olunca yatırımcılar nasıl birikim yapacağı konusunda büyük kararsızlıklar yaşamaktadır. Bankalar bu gibi durumlarda yatırımcıların en büyük hazinesi haline geliyor.

Yatırımlar için banka tercihi yapılırken faiz oranı en yüksek olan bankalar tercih edilmektedir. Bankalardaki birikimlerinizi altın, dolar, TL ve EURO üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yatırım tercihinize göre de bankaların vermiş olduğu faiz oranları değişim gösterebilmektedir. Bu yatırımlar için en geniş hacme ve yatırımcıya sahip piyasa Forex piyasası olarak bilinir. Direkt olarak para kaybetmeden Demo (deneme) hesap açılabiliyor.

Banka Faiz Oranlarındaki Değişim

Bankaların müşterilerine sunmakta olduğu faiz oranları sürekli olarak değişim göstermektedir. Müşterilerine mevduat faizi ile birikim sağlamasında yardımcı olan bankalar, bunun için bir takım kurallar belirlemektedir. Mevduat hesabı başlıklı sayfayı inceleyerek, nasıl açıldığı hakkında fikir edinebilirsiniz.

Örneğin; bankaların mevduat faizinden yararlanabilmek için hesabınıza en az bankanın belirlemiş olduğu limit doğrultusunda para yatırmanız gerekmektedir. Bu para miktarına sözleşmede belirlenen süre boyunca dokunamaz veya harcama yapamazsınız. NOT: Son zamanlarda bankalar tarafından buna bir çözüm getirilmiştir. Lakin bu parayı çekmek isteyen müşteriye bazı şartlar tebliğ edilir.

En Yüksek Faizi Hangi Banka Veriyor?

Faaliyet yürüten her bankanın faiz oranları farklılık göstermektedir. Bazı banka faiz oranları için analiz yapacak olursak;

  • Akbank: TL – %4,50
  • Anadolu Bank: TL – %7,75
  • Denizbank: TL – %5,50
  • Finansbank: TL – %5,00
  • Garanti Bankası: TL – %7,00
  • ING Bank: TL – %5,25

Yukarıda da belirtildiği gibi her bankanın faiz oranında değişimler gözlenebilir.

Vadeli mevduat hesabı nasıl açılır

Vadeli mevduat hesabı nasıl açılır başlıklı konuma göz atarak bilgi alınız. Yine de ufak bir bilgi paylaşımı yapalım. Vadeli mevduat hesabı açtırabilmek için kimliğinizle ilgili bankaya giderek yardım alabilirsiniz. Bankadaki ilgili müşteri temsilcisi size faiz oranları hakkında tüm bilgileri detaylı olarak anlatmaktadır. Ayrıca dilerseniz bankaların mobil internet sayfası üzerinden mevduat hesabınızı. şubeye gitmeden kendiniz de oluşturabilirsiniz.

Bazı bankalar her vade süresine farklı faiz oranları uygulamaktadır. Bankada mevduat hesabı açmadan önce tüm detayları dikkatli bir şekilde incelemenizde ve araştırmanızda fayda var. Bankalar arasında karşılaştırma yaparken “hangi banka ne kadar oranla ile faiz veriyor?” şeklinde inceleyebilir ve tercihinize bu yönde şekil verebilirsiniz. Bu araştırma sonucuna göre en çok faiz veren bankalar ve finans kuruluşları hakkında genel bilgi edinmiş olacaksınız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.