En Güvenilir Bankalar Türkiye

En Güvenilir Bankalar

Ülkemiz sınırları içerisinde bankacılık faaliyetlerini sürdüren bankalar, düzenlemiş oldukları kredi ya da kredi kartı kampanyaları ile oldukça büyük bir şekilde dikkat çekmeyi başardılar. Son dönemlerde bir çok kişi bankalarınkredi ya da kredi kartı kampanyaları ile, yaşam faaliyetlerini idame ediyor ve bu hizmetler büyük oranda rağbet görmektedir. Fakat geçmiş dönemlerde ülke sınırları ya da dünyanın diğer çeşitli ülkeleri içerisinde yaşanan batık banka olayları, bir çok banka müşterisini hizmet alacağı banka konusunda daha dikkatli olma yönünde mecbur bırakmıştır. Özellikle ülkemiz tarihine bir kara leke gibi yansıyan ve yaşanan bazı batık bank olayları, ülkemiz sınırları içerisinde sürdürülen bankacılık hizmetlerine etki etmiştir. Geçmişte bastırılan bir kaç banka dolayısı ile, bir çok banka müşterisi şu an faaliyet gösteren bir çok bankaya karşı temkinli yaklaşım göstermesine sebep olabilmektedir.

Bankalar Güvenilir mi? 

Son günlerde oldukça sık sorulan sorulardan biri de “Türkiye’de en güvenilir bankalar hangileri?” Olmaktadır.  Bu sorunun cevabını bulmak için bir çok araştırma şirketi iş başına geçmiş ve halkın cevaplarına göre bir cevap bulmaya çalışırken, biz de kredibanka.org ailesi olarak sizler için Türkiye’de faaliyet gösteren en güvenli bankaları araştırma kararı aldık. Uzman ekibimizin yapmış olduğu araştırmalar sonucu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yetkili kurumları varlığını sürdürdüğü sürece, ülkemiz sınırları içerisinde bankacılık faaliyetleri sürdüren bankalar oldukça güvenilir olacak gibi görünmektedir. Özellikle bankacılık hizmet sektörüne BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından yön verildiği sürece, her hangi bir güven probleminin yaşanacağını düşünmek bizim için oldukça sıra dışı bir konu olarak görülmektedir.

En-guvenli-bankalar-turkiye

Bankacılık Hizmetleri Kanunu

Bir çoğumuz bankacılık hizmetleri veren şirketlerin bir kanun kapsamında faaliyet gösterdiğini bilsek bile, vatandaşlar arasında bu işlerin bu tip  uygulamalar ile yürütülsüğünden habersiz olanların varlığını sürdürdüğünü düşünmekteyiz. Buna göre bankaların kendi belirlemiş oldukları kurallara göre değil, devlet büyüklerimizin belirlemiş oldukları kanunlar çerçevesinde bankacılık hizmetleri verdiklerini bilmemiz gerekmektedir. Bankacılık kanunu içeriğine göz atarsanız, var olan bir çok hakkınızı öğrenme konusunda hızlı bir ilerleme sağlamış olursunuz.

En Güvenli Bankalar Hangileri?

Şimdi sizler için belli bir sıralama yapmanın doğru olmadığını bilsek bile, bir çok takipçimizin ısrarla sorması sonucu bir kaç güvenli banka örneği vereceğiz. Aşağıda belirtmiş olduğumuz sıralama dışında kalan bankaların tamamı, yukarıda belirtilen nedenler dolayısı ile güvenli görülmektedir.

  • Ziraat Bankası : Devlet bankası olması ile her zaman bir sıfır önde görülmüştür. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, en köklü ve en saygın kuruluşları arasına adını altın harfler ile yazdırmayı başarmış bir banka olma özelliğini taşımaktadır. Ziraat bankası eft ücretleri 2016 başlığı altın da sunulan tüm bilgileri, bankalar kategorisi aracılığı ile öğrenme şansına sahip olabilirsiniz.
  • Halkbank: Yine devlet desteği ile yönetilen, saygın kuruluşlardan birisi de “Halk Bankası” olmaktadır.
  • Türkiye İş Bankası : Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en başarılı ve en eski partilerinden birinin katkıları ile oldukça kaliteli bankacılık hizmetleri veren iş bankası, en güvenilir bankalar arasında yerini almıştır.
  • Garanti Bankası : Oldukça köklü ve dev bir bütçeye sahip olan garanti bankası, Türkiye çapında bir çok kişinin tercih etmiş olduğu gibi güvenli bir banka olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca garanti bankası oldukça geniş ve kaliteli bir bankacılık hizmet ağı sunmaktadır.

Yukarıda belirtilmiş olan Türkiye’de faaliyet gösteren en güvenilir bankalar içeriği dışında kalan diğer bankacılık hizmetleri veren kurum ya da kuruluşlar, güvenilirlik bakımından geri kalan bir yana sahip değildir. İçerik bilgi verici bir amaç ile yazılmış olup, her hangi bir kurum ya da kuruluşu yüceltme ya da aşağılama amacı taşımamaktadır. Bankalara yapacağınız her türlü hizmet başvuru esnasında, bankaların size karşı duyduğu güveni araştırmalarını nasip yaptıklarını öğrenmek istiyorsanız “Kredi Notu” kategorimizi ziyaret etmenizi öneririz. Bizi takip ettiğiniz ve destek verdiğiniz için teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.