En Güvenilir Bankalar Türkiye

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde faaliyet gösteren en güvenilir bankalar hangisi biliyor musunuz? Dilerseniz bankalar menüsü üzerinden bir çok banka ve finans kuruluşuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca bankaların hizmet faaliyetlerini yöneten bir kuruluşun varlığından haberdar mısınız? Öncelikle, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) hakkında bilgi almanızı öneririz. Buraya tıkladıktan sonra, bu kurum hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ülkemiz sınırları içerisinde bankacılık faaliyetlerini sürdüren bankalar, düzenlemiş oldukları kredi ve kart kampanyaları ile oldukça dikkat çekiyor. Son dönemde bir çok kişi, bankaların kredi veya kart kampanyaları ile, yaşam faaliyetlerini idame ettiriyor.

Geçmiş dönemlerde yaşanan batık banka olayları, bir çok kişiyi hizmet alacağı banka konusunda dikkatli olmaya mecbur bırakmıştır. Özellikle ülkemiz tarihine kara bir leke gibi yansıyan ve yaşanan bazı batık banka olayları, hepimizi derinden etkilemiştir. Ayrıca bu olaylar, ülkemiz sınırları içerisinde sürdürülen bankacılık hizmetlerine etki etmiştir. Geçmişte yaşanan bu üzücü olaylar, bir çok kişiyi etkisi altına almıştır. Bu nedenle, daha temkinli davranışlar sergileyen kişiler görülmesi normal karşılanmaktadır.

Bankalar Güvenilir Şirketler mi? 

Son günlerde oldukça sık sorulan sorulardan biri “Türkiye’deki en güvenli bankalar hangileri?” olmaktadır. Bu sorunun cevabını bulmak için bir çok araştırma şirketi iş başına geçmiş durumdadır. Vatandaşlarla yapılan anket sonuçlarına göre bir cevap bulmaya çalışılabilir. Şunu söylemekte yarar buluyoruz ki, BDDK tarafından takip edilen ve denetim altında olan tüm finans kuruluşları, güvenilir olarak görünmelidir. BDDK, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yasaları ve kanunlarına göre hareket etmektedir. Bu nedenle, güvenilir bir kurumdur.

Yapmış olduğumuz araştırma sonuçlarına göre, BDDK tarafından denetimler sürdüğü sürece, tüm banka ve finans kuruluşları güvenli olacaktır.

Bankacılık Hizmetleri Kanunu

Bir çoğumuz bankacılık hizmetleri veren şirketlerin bir kanun kapsamında faaliyet gösterdiğini bilsek bile, vatandaşlar arasında bu işlerin bu tip  uygulamalar ile yürütüldüğünden habersiz olanların varlığını sürdürdüğünü düşünmekteyiz. Buna göre bankaların kendi belirlemiş oldukları kurallara göre değil, devlet büyüklerimizin belirlemiş oldukları kanunlar çerçevesinde bankacılık hizmetleri verdiklerini bilmemiz gerekmektedir. Bankacılık kanunu içeriğine göz atarsanız, var olan bir çok hakkınızı öğrenme konusunda hızlı bir ilerleme sağlamış olursunuz.

En Güvenli Hizmet Veren Bankalar Hangileri?

Şimdi sizler için belli bir sıralama yapmanın doğru olmadığını bilsek bile, bir çok takipçimizin ısrarla sorması sonucu bir kaç güvenli banka örneği vereceğiz. Aşağıda belirtmiş olduğumuz sıralama dışında kalan bankaların tamamı, yukarıda belirtilen nedenler dolayısı ile güvenli görülmektedir.

  • Ziraat Bankası: Devlet bankası olması ile her zaman bir sıfır önde görülmüştür. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, en köklü ve en saygın kuruluşları arasına adını altın harfler ile yazdırmayı başarmış bir banka olma özelliğini taşımaktadır. Ziraat bankası eft ücretleri 2016 başlığı altın da sunulan tüm bilgileri, bankalar kategorisi aracılığı ile öğrenme şansına sahip olabilirsiniz.
  • Halkbank: Yine devlet desteği ile yönetilen, saygın kuruluşlardan birisi de “Halk Bankası” olmaktadır.
  • Türkiye İş Bankası: Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en başarılı ve en eski partilerinden birinin katkıları ile oldukça kaliteli bankacılık hizmetleri veren iş bankası, en güvenilir bankalar arasında yerini almıştır.
  • Garanti Bankası: Oldukça köklü ve dev bir bütçeye sahip olan garanti bankası, Türkiye çapında bir çok kişinin tercih etmiş olduğu gibi güvenli bir banka olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca garanti bankası oldukça geniş ve kaliteli bir bankacılık hizmet ağı sunmaktadır.

Yukarıda belirtilmiş olan Türkiye’de faaliyet gösteren en güvenilir bankalar içeriği dışında kalan diğer bankacılık hizmetleri veren kurum ya da kuruluşlar, güvenilirlik bakımından geri kalan bir yana sahip değildir.

Bu içerik, bilgi verme amaçlı yazılmıştır. Herhangi bir kurum ya da kuruluşu yüceltme ya da aşağılama amacı taşımamaktadır. Bankalar tarafından, müşteriler için güven araştırması yaptığı Findeks kredi notu” hakkında bilginiz var mı? Dilerseniz buraya tıklayıp, KKB skoru hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.