Emekliye Promosyon Ödemesi

Emekli Promosyonları Ne Zaman Ödenecek

Ülkemizde her ay bankadan maaş almasına rağmen promosyon ödemesinden yararlanamayan emekliler, uzun bir aradan sonra mutlu bir haberle promosyon alacaklarının müjdesini öğrenmiş oldular. Ancak emekliye promosyon ödemesi ile ilgili net bir tarih belirtilmedi. Uzun yıllar çalışıp emekli olduktan sonra belli bir maaş alarak hayatlarına devam eden emekli vatandaşlar, aktif çalışanlar gibi bankadan maaş almalarına rağmen şimdiye kadar hiç promosyon almadılar. Bu durum uzun bir zamandır tartışma konusu olmuştu. Emekli vatandaşlar en nihayetinde seslerini hükümet yetkililerine duyurmayı ve hak ettikleri promosyonlarını almayı başardılar. Başardılar yani ödeneceği konusunda kesin bir bilgi var, ancak ödemenin ne zaman yapılacağı ile ilgili kesin bir tarih ise ortada yok. Bu durum yine kafa karıştırmaya yeterli oldu.

Emekliye Promosyon Ödemesi

Emekliye Promosyon Ödemesi

Ancak Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile bu meraklı bekleyişte artık son bulmuş oldu. Uzun bir zamandır promosyonlarını almayı hayal eden emekli vatandaşlar, 2017 yılı mart ayında maaş aldıkları bankalarından promosyon ödemelerini de almaya başlayacaklar.

Emekliler Ne Kadar Promosyon Alacak

Şimdi akıllardaki yeni soru ise kim ne kadar promosyon ödemesi alacak oldu? Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 1000 TL ve altında maaş alan bir emekli asgari 300 TL . 1000 TL ile 2000 TL arasında bir maaş alan emekli asgari 375 TL. Son olarak 2000 TL üzerinde maaş alan emekli ise azami 450 TL promosyon alacak.
Promosyon ödemeleri mart ayında yatacak olan emekli maaşları ile birlikte, emeklilerin maaş hesaplarına banka tarafından yatırılacak.

Ülkemizde yaşayan 11.5 milyon emeklide bankaların cazip teklifleri ile karşılaşmaya başladı. Promosyon ücretlerini asgariden uzaklaşarak emeklilere ödemeyi müjdeleyen bankalar, emekli maaşlarını kendi bankalarına taşımalarını böylelikle promosyon ödemesinden maksimum seviyede yararlanmalarını taahhüt etmeye başladı. Yani kendi bankanızda 300 TL promosyon alırken ‘A’ bankasından maaş almaya başlarsanız, bu banka size promosyon ücreti olarak 350 TL vermeyi taahhüt ediyor. Tabi en az bir yıl maaşınızı bu bankadan alacağınız yönündeki taahhüdünüz olması şartı aranıyor.

Emekliye Promosyon Ödemesi

Emekliye Promosyon Ödemesi

PTT’nin emekliye faizsiz kredi kampanyası hakkında detaylı bilgileri PTT sayfamızdan alabilirsiniz. Ayrıca yukarıda belirtmiş olduğumuz Emekliye promosyon ödemesi ne zaman içerikli konumuzda geçen ödeme tutarları örnek olarak belirtilmiştir. Bu konuda yapacağınız her türlü düzeltme, uzmanlarımız tarafından dikkate alınacaktır. Teşekkür eder, saygılarımızı sunarız. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.