Emekliye Avans ve Faizsiz Kredi

Emekliye avans veya %100 faizsiz kredi desteği gündeme geldi! Emekliler ister avans alacak, isterse yüzde yüz faizsiz kredi seçeneğinden yararlanacak.

Emekli Maaşının Altı (6) Katı Avans

Emekliye, maaşının 6 katı kadar avans çekme şansı doğacak. Örneğin; maaşı 4 bin lira olan bir emekli, 12 bin lira avans çekebilecek. Buna göre bin lira emekli maaşı alan kişilere, 6 bin lira kadar avans çekme şansı doğacak. Bu oranlar alınan ve talep edilen para miktarına göre değişiklik gösterecektir.

Avansı Miktarını Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) Verecek

“Avans çekmek” isteyen emeklilere, bu para “Sosyal Sigortalar Kurumu” (SGK) tarafından verilecek. Yani kredi desteği, maaş alınan banka yoluyla olacak ama avans çekmek isteyenler, SGK’dan destek alacaklar. Bu iki seçenek kesinlikle birbirinden ayrı özelliklere sahip olacaktır. Avans ve faizsiz kredi seçeneği, farklı özelliklere sahip olacak gibi görünüyor. Nitekim maaşın altı katı ile on katı gibi farklı özellikler dikkat çekmektedir.

Emekliye Avans Geliyor!

Haberi gelen “emekliye avans” desteği, bir anda gündeme oturdu. Emeklilerin maaşlarından küçük taksitler halinde kesilecek olan avans desteği, emekli olan vatandaşın yüzünü şimdilik güldürecek gibi görünüyor. 36 aylık ödeme yöntemi ise desteğin en dikkat çekici özelliği olarak görünüyor. Yani talep edilen para miktarı, 36 ay boyunca alınan maaş üzerinden ödenecek. Hesaba yatan para üzerinden ödemeler anında gerçekleşecek.

emekliye avans

Avans ve kredi

Emekli Avansının Geri Ödemesi 36 Ay Taksitli Olacak

Emeklilere verilecek olan avans miktarı, 36 aylık taksitli rakamlara bölünecek. Şimdilik böyle bir durum söz konusu olmasa bile, heyecanla beklenen bir destek paketi olabilir. Emekli maaşı alan kişiler, avans ödemelerini yine maaşları üzerinden yapabilecek. Otuz altı (36) ay boyunca geri ödemeleri, düzenli yatan emekli maaşı üzerinden çekilecek. Maaşı veren banka tarafından kredi alınacak, yine bu kredinin geri ödemesi aynı hesap üzerinden, faizsiz olarak yapılacak.

https://www.kredibanka.org/faizsiz-kredi/

Emeklilere 36 Ay Taksitli Faizsiz Kredi

Maaşının 6 katı kadar avans desteğinin yanı sıra, yine maaşın on (10) katı kadar “faizsiz kredi” müjdesi gündeme geldi. Örneğin; 3.000 lira emekli maaşı alan bir kişi, anlaşmalı banka üzerinden 30.000 TL. faizsiz kredi talep edebilecek. Kredi başvuruları için büyük bir öneme sahip olan “kredi skoru” hakkında bilgi almak için bir alt satırda bulunan “kredi notu” başlıklı sayfamıza göz atınız.

https://www.kredibanka.org/kredi-notu-sorgulama/

Emekliye Faizsiz Kredi Desteği

Avans verilmesinin yanı sıra faizsiz kredi haberleri de gündeme oturmuş oldu. Emeklinin maaş aldığı bankalar ile yapılmaya çalışılan anlaşmalar sonuç verirse, bu bankalar üzerinden ödemeler yapılacak. Yani kredi miktarı ve geri ödeme tutarları, maaş alınan banka üzerinden yapılacak gibi görünüyor.

Hangi Bankalar Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor?

Öncelikli olarak kamu bankaları üzerinden bu işlemin gerçekleşmesi bekleniyor. Diğer bankaların anlaşmaya evet demeleri durumu olursa, istenilen (anlaşmalı) banka üzerinden faizsiz olarak kredi çekme imkanı doğacak. Milliyetin haberine göre durum şimdilik böyle görünüyor. Kredi banka olarak, bu projenin bir an evvel hayata geçirilmesini umuyoruz. Nitekim, emekli vatandaşın ihtiyaçları oldukça fazla olabiliyor.

Emeklilere avans ve faizsiz kredi başvurusu yapma özellikleri hakkında aklınıza takılan tüm soruları buradan sorabilirsiniz. Aklınıza takılanları bizlere iletmek için aşağıda görünen yorum yapma kutucuğunu kullanınız. Uzmanlar ve takipçiler tarafından en kısa süre içerisinde yanıt alabilirsiniz. Ayrıca PTT emekliye faizsiz kredi desteği hakkında bilgi almak için https://www.kredibanka.org/ptt-emekliye-faizsiz-kredi/ sayfasına göz atabilirsiniz.

1 Yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.