Emekli Maaşı Hesaplama

Emekli Maaşı Hesaplama

SGK sistemi üzerinden emekli maaşı hesaplama işlemleri belirli kurallar çerçevesinde yapılmaktadır. İşe başlanan tarih, malullük veya iş gücü kaybının bulunup bulunmaması gibi bilgiler SGK emekli maaşlarının hesaplanmasında önemlidir. Bunun haricinde SSK emekli maaşı hesaplama işlemlerinden en önemli kriter SGK’lının ilk işe giriş tarihidir. Ancak staj veya çıraklık okulunda yapılmış olan sigortalar çalışma başlangıcı olarak kabul edilmemektedir. SGK emekli maaşlarının hesaplama işlemleri SGK resmi İnternet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. SGK tarafından emekli olacaklara özel hazırlanan bu sistem sayesinde emekli olduğunuzda ne kadar emekli maaşı alabileceğinizi rahatça hesaplayabilirsiniz. Aşağıda SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emekli maaşları hesaplama işlemlerinin nasıl yapılabileceğine ilişkin bilgileri bulabilirsiniz.

SSK Emekli Maaşı Hesaplama

SSK’dan emekli olacak kişiler için emekli maaşlarını hesaplama işlemi gerçekleştirmek için SGK resmi İnternet sitesi üzerinden giriş yapılması gerekmektedir. Site üzerinde bulunan SSK Emekli Maaşı Hesaplama linkine tıkladığınızda açılacak olan sayfada T.C. kimlik bilgisi, SSK sicil no, baba adı, nüfusa kayıtlı olduğunuz il, doğum tarihi bilginiz gibi verileri yazmanız gerekmektedir. Sonrasında sorgula butonuna tıkladığınızda SSK ödenen günlerinizi ve kazanç tutarınızı görüntüleyebilirsiniz.

BAĞKUR Emekli Maaşı Hesaplama

SGK İnternet sitesi üzerinden Bağkur emekli aylığı hesaplama işlemi gerçekleştirmek için SGK resmi İnternet sitesi üzerinden Bağkur Emekli aylığı hesaplama linkine tıklamak gerekmektedir. Açılan sayfaya TC kimlik bilginiz, esnaf ya da tarım alanlarından hangisinde Bağkur’lu olduğunuzun bilgisi ve güvenlik kodunu yazdığınızda sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu hesaplama işlemi 5400 günden az günü olan Bağkur’lular tarafından yapılamamaktadır. Çıkan değer yaklaşık bir değer olup, gerçek değerin öğrenilebilmesi için hizmetler ve kayıtların SGK tarafından incelenmesi gerekmektedir. Bu işlemleri tamamladığınızda Bağkur emeklilik maaşı hesaplama işleminizi başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

emekli-maasi-hesaplama

Emekli Maaşı Hesaplama

Emekli Sandığı Emekli Maaş Hesaplama

Emekli Sandığı için emekli aylığı hesaplama işlemi SGK resmi İnternet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu sayfaya girdiğinizde Emekli Sandığı emekli maaş hesaplama linkine tıklayarak, derece, kademe, ek gösterge, hizmet yılı, hizmet ayı, kıdem yılı, ikramiye yılı, aylık tarihi gibi bilgileri girerek emekli maaşı sorgulama işlemini gerçekleştirmenin yanında emekli sandığı üyeleri ikramiyelerini de hesaplayabilirler.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.