Emekli Maaşı Banka Değiştirme

Emekli Maaşı Banka Değiştirme

Emekli maaşı banka değiştirme işlemi yapmak isteyenler için son derece gelişmiş sistemler aktif hale getirilmiştir. Emeklilik Maaşı alanları yakından ilgilendiren bu uygulama, bireylerin PTT’den maaşlarını alma zorunluluğu olmadığını ortaya koymaktadır. Emekliler için PTT tarafından geliştirilen yaygın hizmet noktaları olmasına karşın, günümüzde bir çok banka ve finans kuruluşu emekliler için düzenlemiş olduğu kampanyalar ile hizmet vermektedir. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen emekliler, diğer bankalara emekli maaşını taşımak isteyebilirler. Maaş transfer işlemi ise oldukça kolay gerçekleşen bir işlem ve bazı bankalar aracılığıyla yapılınca, oldukça kârlı sonuçlar alınabiliyor. Diğer detayları alt başlıklar halinde vermeye çalışalım.

Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşımak

Emekli Maaşı Banka Değiştirme

Hangi Bankalardan Alabilirim

Bir diğer soru ise “Hangi Bankalardan Alabilirim” gibi cümlelerden oluşmaktadır. Yıllarca çalıştıktan sonra ya da her hangi bir mağduriyet sonucu ulaşılan emeklilik ücretini, Türkiye’de Bankacılık Hizmetleri sunan bir çok banka aracılığıyla alabilirsiniz. Çok kısa sürecek bir transfer işleminin ardından, hemen ertesi ay ücreti bu şirketten alma şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bahsetmiş olduğumuz gibi bir çok banka ve finans kuruluşu, maaşlarını kendilerine taşıyanlar için kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyaları; Çeyrek, Yarım, hatta Tam Altın olarak sunan bankaların varlığı hala bilinmektedir. Eğer taşıma işlemi yapma sebebiniz bu kampanyalardan yararlanmak ise, kampanyaların araştırma işlemini biraz uzun tutmanızı tavsiye ederiz. Nitekim kampanyaların tümünden haberdar olmadan bu işlemi yapmanız, size fayda yerine zarar getirebilir.

Emekli Maaşı Taşıma

Maaşlarını farklı bankalara taşımak isteyen kişilerin, kısa sürecek bir işlem yapmaları gerekiyor. Emekli maaşını başka bankaya taşımak isteyen emekliler için sunulan en hızlı ve kolay işlem “e-Devlet Emekli Maaşı Banka Değişikliği” Menüsü üzerinden olacaktır. İnternet üzerinden yapılacak bu işlem için herhangi bir işlem ücreti ödenmesi gerekmiyor. Ayrıca bu işlemi yapabilme özelliğiniz, e-Devlet tarafından her zaman sunulmaktadır. E-Devlet aracılığı ile yapılacak bu işlem, çok kısa bir zaman alıyor. Ayrıca yapılan bu işlem sonunda, maaşınızı alacağınız banka belirlenmiş oluyor ve artık bu banka tarafından sunulan hizmet noktalarından çekme şansına sahip oluyorsunuz.

Taşınacak Bankalar

  • Ziraat Bankası
  • Türkiye Garanti Bankası
  • Türkiye İş Bankası
  • Vakıfbank
  • Finansbank
  • TEB  (Türk Ekonomi Bankası)
  • HSBC

Ve daha bir çok bankaya emeklilik maaşlarını taşıyabilirsiniz. Tekrar etmekte fayda gördüğüm konu ise, kampanyaları iyice araştırmanız olacaktır. Sadece kampanyaları göz önünde bulundurarak maaşınızı tanımanız, uzun kuyruklar oluşan banka hizmet noktalarına geçmiş olmanıza sebep olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Sayfamızda belirtmiş olduğumuz konuyu tamamen bilgi paylaşımına yönelik yayımladık. “PTT Emekliye faizsiz kredi başlıklı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. Nitekim bir çok banka, tarafından ayrıcalıklı Bireysel İhtiyaç Kredisi Kampanyaları düzenlemektedir. Teşekkür ederek, saygılarımızı sunarız. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.