Elektrik Faturası Faizsiz Taksit

Elektrik gündelik hayatımızın en önemli kaynaklarından birisi. Telefonu, bilgisayarı şarj ettiğimiz ve günlük hayatımızda kullandığımız daha pek çok aleti çalıştırmamız için gerekli bir kaynaktır. Elektrik kesinti yaşanması halinde, bu elektronik aletler için sorunlara yol açıyor. Biriken borçlarınız nedeniyle elektriğiniz kesintiye uğradı ve bir çok işiniz yarım kaldıysa endişelenmeyin. Fatura taksitlendirme işlemiyle borcunuza taksit yaptırarak rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Özellikle sizlere Elektrik faturası faizsiz taksit seçeneklerinden bahsetmeye çalışacağız.

Elektrik Faturası Faizsiz Taksit

Elektrik Borcunu Taksitli Olarak Ödeme

Bir çok kurumda ödeyemediğiniz elektrik faturası borcunuz için taksit kolaylığı sunulmaktadır. Elektrik faturası taksitli ödeme imkanı sayesinde, borcunuzu belirlenen aylık tutarlar halinde ödeme şansına sahipsiniz. Bunun için yapmanız gereken, elektrik borç taksitlendirme dilekçesi yazmak olacaktır. Yazacağınız bu dilekçeyi elektrik aboneliğini aldığınız kuruma (TEDAŞ, BEDAŞ, GDZ Elektrik, vb.) vermeniz gerekiyor. Dilekçede yer vermeniz gereken bilgiler abone no, tesisat numarası, sayaç adresi olmalıdır. Bu bilgileri vererek borçlarınıza taksit yapılması isteğinizi bildirmeniz yeterli olmaktadır. Dilekçeyle beraber vermeniz gereken diğer belgeler ise, kimlik fotokopisi, elektrik faturası ve ikametgah senedi olmalıdır. Eğer dükkan elektriğini taksitli ödemek istiyorsanız, vermeniz gereken belgelere ek olarak vergi levhası fotokopisi, şirket kaşesi ve imza sirküleri verilmelidir.

Elektrik şirketleri taksitlendirme konusunda sınırlandırmaları kendileri belirlemektedir. Bu noktada 2 bin TL civarında borcu olanlar için kefil, 15 bin TL civarında borcu olanlar için banka teminatı istenmektedir. Kefil istenilen durumlarda kişinin evrak olarak kimlik fotokopisi ve ikametgah senedi vermesi gerekmektedir.

Kredi kartı ile fatura ödeme özelliği!

Şimdiye kadar taksitle fatura ödenir mi diye merak edilirken artık bu mümkün hale geldi. Bu duruma elektrik dağıtım şirketlerinin okuma periyot’unun değişmesi etkili oldu. Bu değişimden dolayı abonelerin faturası yüksek gelince, aboneleri mağdur etmemek adına taksitlendirme işlemine gidildi. Normal şartlarda abonelerin sayaçları aylık olarak okunmaktadır. Ancak kış ayı dolayısıyla, hava şartlarının olumsuz olması bazı sorunları beraberinde getirmiştir. Dolayısıyla sayaçların okunmasında kayma yaşadı. Böylece fatura süreleri uzayarak tutarları arttı. Bu durum sadece ülkemizde yaşanmıyor. Dünyada da bu durum pek farklı değil. Benzer problemler olumsuz hava şartlarının yaşandığı tüm ülkelerde meydana gelmektedir.

Elektrik faturası faizsiz taksit yapan bankalar aracılığıyla da, faturalarınızı taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Önceki yıldan bu yana uygulanan taksitlendirme işlemi sayesinde aboneler rahat nefes aldı. Sayaç okuma döneminin uzun olmasından dolayı yaşanan mağduriyete son verildi. Herhangi bir zam söz konusu olmadan borcunuz taksitlendiriliyor.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.