Ek Hesap Nasıl Açılır?

Bankalar ile ilişkili olarak yararlanabileceğiniz ek hesap nasıl açılır? Yazımızın devamını okuyup, Ek Hesap Açma hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Bankaların müşterileri için vadesiz hesaplarına tanımladıkları ek hesaplar, kredili mevduat hesaplarıdır. Bu hesaplara tanımlanan limitler doğrultusunda vadesiz hesabınızda para bittiği anda ek hesaptaki bakiyeniz devreye girerek zor anlarınızda nakit ihtiyacınızı karşılayarak size destek olacaktır. Vadesiz hesaplara yatırılmış bir paranın bulunması durumunda para çekme, havale yapma gibi işlemleriniz gerçekleştirilebilir. Ek hesaplarda ise para yatırılmadan banka tarafından tanımlanmış olan bir rakam alışverişlerde ve para çekme işlemlerinde rahatça kullanılabilir. Kredi kartına benzer bir mantıkta çalışan ek hesaplar, her ay kapatılarak kullanılan kredili mevduat ödenmektedir. Bu kullanım karşılığında banka müşterilerine belirli bir faiz uygulamaktadır. Ek hesap nedir? bilgisinden sonra ek hesabın ne gibi avantajları bulunmaktadır? sorusunun cevabını aşağıdaki yazımızda okuyabilirsiniz.

Ek Hesap Açmanın Avantajları Nelerdir?

Ek hesaplar kredi kartı ürünlerine göre avantajlıdırlar. Kredi kartlarında birkaç ay kart bakiyesinin yarı tutarından az ödeme yapmanız halinde nakit çekime kartınız kapatılırken, ek hesaplarda istediğiniz an nakit çekme olanağına sahip olursunuz. Ek hesaplardan limitler dahilinde nakit çekmenin yanında, faturalarınızı ödeyebilir ve kredi kartının geçerli olduğu her yerde ek hesabınızla alışveriş yapabilirsiniz. Ek hesap geri ödemeleri de oldukça kolay şekilde yapılabilmektedir. Harcamış olduğunuz tutarı yatırdığınız anda hesabınız tekrar artıya geçer ve ek hesabınız istediğiniz an tekrar kullanabilmeniz için hazır olur. Ek hesapların diğer bir iyi yanı da kullandığınız gün kadar faiz ödemenizdir. Örneğin ek hesaptan çektiğiniz 1000 lirayı 3 – 4 gün sonra kapadığınız takdirde sadece bu günlerin faizleri sizden alınacaktır. Aylık periyotlarda ödemeler de yapabileceğiniz ek hesaplarda faiz oranları bankalara göre değişmekle birlikte uygundur.

Banka Hesabından Ek Hesabı Nasıl Açabilirim?

Ek hesap nasıl açarım? Sorusunu soranlar için, ek hesapların nasıl açıldığını araştırdık. Ek hesap açtırabilmek için çalışmış olduğunuz bankadaki vadesiz hesabınıza ek hesabı tanımlamanız gerekmektedir. Ayrıca daha önce çalışmadığınız bir bankada vadesiz hesap açtırarak da ek hesap talebinde bulunabilirsiniz. Ek hesap açtırma talebinde bulunduğunuz anda banka tarafından kredi notu, geliriniz, mevcut borçlarınız gibi kriterler detaylı bir şekilde incelenecektir. Bir kredi ürünü olan ek hesabın açılabilmesi için bankalar incelemenin ardından olumlu sonuçlanması durumunda üç gün gibi sürelerde ek hesabınızı tanımlayacaklar.

Ek Hesap Açma hakkında detaylı bilgi sahibi olanların, kategorimizi incelemesini öneririz. Bu kategoriler için de, bankacılık hizmetleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bizi takip ettiğiniz için şükranlarımızı sunarız

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.