Ehliyet Harçları 2016

Ehliyet Harcı

Bu yıl için belirlenen ehliyet harçlarını öğrenmek isteyen sürücü adaylarının aklına ilk gelen soru ”Ehliyet Harçları 2016 Yılında Ne Kadar?” olmaktadır. 2016 Yılı için belirlenmiş olan Ehliyet Harcı Ücretleri, bu sayfada sizler için detaylı olarak belirtilmiştir.

ehliyet-harclari

Ehliyet Harçları 2016’da Ne Kadar?

UYARI: Bankaya yatırılan Ehliyet Harcı dekontu ile birlikte Emniyet Müdürlüğü’ne gidilmesi gerekiyor. Yatırmış olduğunuz Ehliyet Harcı dekontuna ”TAHSİL EDİLMİŞTİR” ibaresinin vurulmuş olmasına dikkat ediniz. Ayrıca Ehliyet Harcını Yatırılan Bankalar hakkında bilgi almak için, ilgili sayfamızı ziyaret etmenizi önemle tavsiye ederiz.

Ehliyet Harçları

 • A1, A2 VE A Sınıfı Harç Ücreti: 133,70 TL
 • B Sınıfı Harç Ücreti: 402,90 TL
 • F Ve H Sınıfı Harç Ücreti: 133,70 TL
 • Diğer Ehliyet Sınıfları ve Ücretleri: 672,10 TL
  • Yeni Sisteme Göre C1,C1E,C,CE,D1,D1E,D,DE
  • Eski Sisteme Göre: C-D-E
 • Uluslararası Sürücü Belgesi: 268,50 TL

Ehliyet Kartı Ücreti

Tüm ehliyet grupları için: 128,5

Bu ücretleri bankalar aracılığı ile yapmanız gerekecek ve bütün ehliyet grupları için Sürücü Belgesi Kart Ücreti aynıdır. 128,50 TL’lik Sürücü Belgesi Kart Ücreti, ehliyetinizin kaybolması ya da yenilenmesi gibi durumlar söz konusu olduğu zaman tekrar ödenecektir. Sürücü Belgesi Kart bedelinin 20 TL’lik kısmı Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Hizmet Bedeli olarak yansıtılır. Geriye kalan 108,5 TL’lik kısmı ise, Değerli Kağıt Bedeli olarak yansıtılmıştır. Dikkate almanız gereken en önemli husus ise; Banka şubelerine yatırmış olduğunuz ehliyet harcına ait dekontu, Emniyet Müdürlüğü’ne giderken yanınızda götürmeyi unutmanız olacaktır.

Sürücü Belgesi Harcı Ve Kart Ücreti Toplam Ödemesi

Aşağıda verilen ücretlendirme bilgisi, Ehliyet Harcı ve Sürücü Belgesi Kart Ücreti olarak belirlenen Toplam Tutar olacaktır.

 • A1, A2 ve A Sınıfı Ehliyet Harç Tutarı ve Kart Bedeli: 262,20 TL
 • B Sınıfı Ehliyet Harç Tutarı ve Kart Bedeli: 531,40 TL
 • F ve H Sınıfı Ehliyet Harcı ve Kart Ücreti: 262,20 TL
 • C1,C1E,C,CE,D1,D1E,D,DE Sınıfları Harç ve Kart Ücreti: 800,60 TL

Sizler için sunulan Ehliyet Harcı Ücreti, Değerli Kağıt Ücreti ve Hizmet Bedeli tutarları, bankalar aracılığı ile yapılmaktadır. Emniyet Müdürlüğü, bu konuda her hangi bir ücret almıyor.

Ehliyet Yenileme Ücreti

Ehliyet yenilemesi için belirlenen ücret ise 15 TL olarak değer bulmuştur. Bu ödemeyi bankalara yapabilirsiniz. Yenileme için belirlenen tutarın 13 TL’si Kart ücreti, 2 TL’si ise Hizmet bedeli olmaktadır. Yenileme yapmak için farklı her hangi bir ücret talep edilmiyor.

Ayrıca Ehliyet Randevusu Almak için, ilgili linki tıklamanız yeterli olacaktır. Sizlerle paylaşmış olduğumuz Ehliyet Harçları 2016” başlıklı içerik hakkında güncel ve detaylı bilgileri sahip olmak için, en yakın Trafik Tescil Şube Müdürlüğü ile irtibata geçmeniz faydalı olabilir. Teşekkür ederiz. KrediBanka.Org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.