Eğitim Kredisi Veren Bankalar 2016

Eğitim Kredisi Veren Bankalar
>Eğitim almak ana yasamızda da geçtiği üzere her bir bireyin hakkıdır. İlkokuldan üniversiteye kadar devam eden süreç, ailelerin bütçesini oldukça zorlamaktadır. Okulların açılmasıyla birlikte, hem kayıt masrafları, hem okul için gerekli ihtiyaçlar, ailelerin işini oldukça zorlaştırmaktadır. Bu ihtiyaçları karşılamada zorlanan ailelere destek olmak için Eğitim Kredisi Veren Bankalar bulunmaktadır.
Yaşı daha büyük olan öğrenciler için ise Eğitim Kredisi Veren Bankalar, daha masraflı giderler için öğrencilere kredi kartı da verebilmektedir. Bu kartlardan birine sahip olmak için, ailenizden birinin kefil olması yeterli olacaktır. Özellikle üniversite sınavında başarılı olup, İstanbul’da bir devlet üniversitesine kayıt yapanlar daha yüksek bir ihtimalle bu kartlara sahip olabiliyor. İstanbul gibi koşulları oldukça yüksek ve hayatın son derece pahalı olduğu bir şehirde, öğrencilerin masrafları çok daha fazla oluyor. Elbette İstanbul dışında bir fakülteyi kazanan öğrenciler’de bu krediden faydalanabiliyor. Yine aynı şekilde aileden bir kefil ya da maaş belgesi getirerek, hemen bu krediye sahip olabiliyorlar.
Üniversite okumanın yanı sıra, üniversiteyi kazanmak için gidilen dershaneler için de eğitim kredisi çekilebiliyor. Günümüz şartlarında dershaneye bir öğrenci gönderebilmenin koşulları hiçte kolay değildir. Son sınıfa giden çocuklarının iyi bir üniversite eğitimi almasını isteyen veliler, çocukları için bu krediye başvurabilirler.

Eğitim kredisine başvurmak için on sekiz yaşını doldurmuş olmak yeterlidir.
Günümüzde eğitim kredisi vermeyen bankalar ise neredeyse yok gibidir. Anadolu Bank, Halkbank, HSBC, Şekerbank, TekstilBank, Turkish Bank, Vakıfbank, Denizbank, Kuveyt Türk, Ziraat Bankası, Türkiye Finans Bank, Akbank ve Yapı Kredi Bankası, eğitim kredi veren bankaların başında gelmektedir.
Eğitim kredi veren bankalar ve hepsinin, koşulları birbirinden farklı olmakla birlikte, her banka eğitim kredisi alacak aileler ve öğrenciler için, birbirinden cazip koşullar sunmaktadır. Her bankasının taksit sayısı birbirinden farklı olarak belirlenebilmektedir. Her bankanın, vade uygulama oranları da birbirinden farklıdır. Sizde eğitim kredisi almak istediğiniz bankayı seçmeden önce, bankaların hangi koşullarda eğitim kredisi verdiğin İnternet sayfamızdan öğrenebilirsiniz. İsterseniz bankaya giderek öğreneceğiniz koşulları, dilerseniz internet üzerinden de öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden bankaların koşullarını öğrenip size en cazip gelen bankayı seçtikten sonra, krediye başvurma koşullarına göz gezdirebilirsiniz. Bankaların istediği belgeleri hazırladıktan sonra başvurunuzu gerçekleştirerek eğitim kredisi sahibi olabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.