EFT Ücreti Almayan Bankalar

Bankalar arası para gönderme işlemi olan EFT ücreti almayan bankalar, bu işlemi sıkça tekrarlayan kişilerin merak ettiği bir konudur. Bu nedenle bankalar arası para transfer işlemi için ücret almayan bankalar hakkında detaylı tüm bilgileri yazımızın devamında görebilirsiniz. Aklınıza takılan her hangi bir soru olursa, sayfa sonunda bulunan yorum butonu ya da sayfa başındaki İletişim butonuna belirtebilirsiniz.

Bankalar masraflarını giderebilmek amacıyla birçok işlem için ücret almaktadırlar. Bankalar arası para gönderme işlemi EFT ücretleri küçük bir kalemi teşkil etse bile, sıkça bu işlemi gerçekleştirenler için külfetli bir masraftır. Şubeden yapıldığında iyice yükselen EFT maliyetleri nedeniyle birçok banka müşterilerini mobil bankacılık ve İnternet bankacılığına yönlendirmektedir. Mobil bankacılık işlemlerinden genel itibariyle 5 lira gibi ücretler alınmaktadır. İnternet üzerinden yapılan işlemler, müşterilerin daha az masraf etmesini ve işlemlerini daha hızlı yapmalarını sağladıkları için caziptirler. Ancak bazı bankalar, EFT ücreti almamaktadır. bankacılık ürünleri geliştirerek, birçok masraftan kurtulan banka, bu durumu müşterilerine karlı hizmetler sunarak geri döndürmektedir. Sayıları gün geçtikçe artan bu bankalar, HSBC, Finansbank, ING Bank, TEB, Yapı Kredi bankası olarak sayılabilir. Şubesiz bankacılık ürünleri bulunan bu kurumlar, yeni markalarla Havale, EFT ve hatta hesap işletim ücreti almadan müşterilerine hizmet vermektedirler.

HSBC – Büyük Adım
HSBC Bankın bu hizmetinde otomatik ödeme talimatı vermeniz halinde havale ve EFT ödemeden transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. HSBC Büyük Adım hizmetinden faydalanabilmek için bankanın şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

QNB Finansbank ve Enpara.com
Şubesiz bankacılık alanında Türkiye’deki öncü banka olan Finansbank Enpara hizmetinde tüm masraflar ücretsizdir. Hesap açtırmak için Türkiye’nin neresinde olursanız olun adresinize gelen Finansbank müşteri temsilcisi tarafından hesabınız rahatça açılabilir ve Finansbank hizmetlerinden hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Ücretsiz EFT Yapılan Bankaları

ING Bank (Günlük Paket)
ING Bank tarafından oluşturulan Günlük Paket hizmetinde hiçbir havale ve EFT masrafı ödemezsiniz. Bu hizmetten yararlanabilmek için kredili mevduat hesabı açtırmanız ve 2 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir.

TEB  – (CepteTEB Uygulaması)
Enpara sistemine benzer bir sistem kuran TEB cepte TEB uygulamasıyla İnternet üzerinden yapılan hiçbir işlemden ücret almamaktadır.

Yapıkredi (NUVO)
Şubesiz bankacılık için bir hizmette Yapıkredi Bankası NUVO hizmetiyle gelmiştir. Enpara ve Cepte TEB’e benzeyen Yapı Kredi NUVO hizmetinde hiçbir işlemden ücret alınmamaktadır. Havale ve EFT işlemleri için ücret ödemeyeceğiniz gibi hesap işletim ücreti de yansıtılmamaktadır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz Ücretsiz EFT İşlemi Yapan Bankalar ya da parasız eft yapılan bankalar ile alakalı saymış olduklarımızın dışında, Vakıfbank, Ziraat bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Bankası, Denizbank, Halkbank, Fibabanka, Akbank, gibi bankaları araştırabilirsiniz. Bu konu hakkında yayımlanan tüm içerik bilgi paylaşımı amacı taşımaktadır. İkinci ya da üçüncü şahısların yorumları ya da bilgi paylaşımları ile hiç bir bankacılık işlemi yapmanızı önermiyoruz. Teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.