EFT Saat Kaçta Bitiyor? – Eft Para Transfer İşlemi

Farklı bankaların hesap ve iban numaralarına yapılan para transfer işlemlerine EFT denir. Bu transfer işlemi A bankasından, B bankasına yapılan işlemdir. Bu işlemi yapmak için belli bir zaman dilimi vardır. Bu zaman dilimi içerisinde yapılmayan işlemler, bir sonraki transfer saatinde gerçekleşir. Peki “EFT saat kaçta bitiyor?”

eft saat kacta bitiyor

Eft saati kaçta kapanıyor?

EFT Saat Kaçta Bitiyor? Transfer Bitiş Saati

Elektronik Fon Transferi, kısa adı ile Eft olarak adlandırılır. EFT işlemleri, bankalar tarafından sunulan farklı yöntemler ile gerçekleşir. Bu yöntemler;

  • İnternet şubesi,
  • Mobil uygulaması,
  • Yerel şubeleri,
  • ATM (bankamatik) cihazları,
  • Tablet bankacılığı..

Para transferi ne zaman hesabıma geçer?

Gibi daha farklı bir çok yöntem kullanılarak yapılır. Bu islemleri yaparken belirlenen saatler içerisinde yapılması gerekir. EFT saatleri, bankadan bankaya farklılık gösterebilir. EFT saatleri genel olarak saat 17.30’a kadar yapılır. EFT işlemlerinin tümü “Merkez Bankası” tarafından yönetilir. Bazı bankalarda öğlen saatleri arasında EFT işlemi gerçekleştirme şansı bulunur. Öğle arası yapılan transfer işlemleri, her banka için geçerli değildir. Bazı banka ve finans kuruluşları, bu işlemi öğleden sonra tamamlar.

EFT Transfer Saatleri Hangi Günler?

EFT işlemi hafta içi hergün, bankaların belirlemiş olduğu saatler içerisinde yapılabilir. Hafta sonu, Cumartesi ve pazar günleride Eft transferi yapılır. Hafta sonu yapılan bu işlemler, ilk transfer saatinde tamamlanır. Resmi tatil günlerinde de EFT işlemi yapılamaz. Eğer işleminiz resmi tatil gününe denk geliyor ise göndermiş olduğunu TL. tutarı karşı tarafın hesabına resmi tatilin sonrasındaki ilk iş günü yansıyacaktır. Bu işlemleri bankaya bizzat giderek müşteri danışmanı yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bankaların mobil uygulamaları ve İnternet şubesi kulanılarak yapılabilir. Mobil uygulamalar size daha hızlı işlem yapabilme özelliği sunar. Aynı şekilde İnternet şubesi üzerinden yapılan transferler, oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Kolay kullanım yöntemleri kullanılarak, zamandan tasarruf edilmesi sağlanır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz hafta sonu ve Eft saati sonrası yapılan işlemler “geç eft işlemi” olarak adlandırılır. Geç Eft ücretleri ve saatleri başlıklı yazımıza göz atınız.

EFT Transferi Bitiş Saati Sonrası Geç EFT!

Geç EFT işlemi, bankaların belirlemiş olduğu işlem saati geçtikten sonra yapılmakta olan transferlerdir. Geç yapılan bu işlemler için banka müşterilerine belli bir işlem ücreti (komisyon) yansıtılır. Geç yapılan işlem ücretleri, gündüz mesai saatleri içerisinde yapılanlara göre daha fazla ücretlendirilir. Dilerseniz Eft ücretleri başlıklı yazımıza göz atarak, tüm bu fiyatları öğrenebilirsiniz.

Pek çok kişi bu duruma dikkat etmeden işlemlerini gerçekleştirir ve sonra sıkıntı yaşar. Geç EFT işlem ücreti bankalara göre farklılık gösterebilir. Bankalar müşterilerine ATM ve İnternet bankacılığı hizmetleri ile 7/24 günün her saati hizmet sağlar. ATM ve İnternet bankacılığı üzerinden yapılan ürünlerin bazıları ücretsiz, bazıları ise ücretli olarak gerçekleşir.

Eft başlangıç ve bitiş saati hakkında aklınıza takılan ları bizlere sorabilirsiniz. Sorularınızı, alt kısımda bulunan yorum kutusuna bırakınız. Kredi banka uzman kadrosu en kısa süre içerisinde cevap vermeye çalışacaktır. Bizleri sosyal mecralardan takip ederek, bu gibi bilgiler güncel olarak ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.