EFT İsme Nasıl Yapılır?

Bugün isme EFT yapmak isteyen takipçilerimiz için “EFT isme nasıl yapılır?” Başlıklı konu paylaşımı yapacağız. Bu sayfada yazan bilgileri kullanarak, diğer bankaların müşterilerinin isimlerinden para transfer işlemi yapabilirsiniz.

EFT İsme Nasıl Yapılır?

EFT İsme Nasıl Yapılır?

Öncelikle isme yapılacak para transferi işlemlerinizi iban numarası ile çok kolay ve hızlı bir şekilde sağlama şansına sahip olduğunuzu hatırlatmak isteriz. İban numaraları para transfer (EFT, Havale) işlemleri için zamandan ve maliyet açısından tasarruf edilmesi amacıyla faaliyete geçmiştir. Ayrıca isme EFT işlemi yapmak için sadece alıcının iban numarasını ve adını, soyadını bilmeniz yeterli olacaktır. İsterseniz İsme EFT yapma işlemini, kurgulayıp daha iyi anlamaya çalışalım.

EFT İsme Nasıl Yapılır?

Öncelikle yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi iban numarasıyla EFT işlemlerinizi daha çabuk ve güvenli yapacağınızı hatırlatır, verilecek örneği iban numarası baz alınarak belirtmeye çalışacağız.

Örnek: Kadir (Gönderici); Finansbank aracılığı ile maaş hesabına sahiptir ve bu bankanın Cep Şubesi aracılığıyla Murat’ın (Alıcı) ismine EFT işlemi yapacaktır. Kadir; Finansbank Cep şubesi girişi yaptıktan sonra “Para Transferi” menüsünü takip ederek “İsme EFT” seçeneğini işaretler. İsme EFT sekmesini işaretledikten sonra karşısına çıkacak hesapları arasında, para transfer işlemi yapmak istediği hesabı belirtir. Ondan sonra karşısına çıkan sayfada “İbanla Gönderme” seçeneğini işaretler. Tüm bu işlemler sonrası boş kutucukların oluşturduğu sayfa geldiğinde “Iban numarası” yazan kutucuğa Murat’ın yani alıcının iban numarasını, ardından diğer istenen ad ve soyad kısımlarını doldurur ve göndermek istediği tutarı ilgili kutucuğa yazar. Alıcının İban numarasını, adını ve soyadını girdikten sonra, gönderilmek istenen para miktarını ilgili alanlara yazınız. Tüm bu işlemlerin ardından bütün kutucukları tekrar kontrol etmeyi ihmal etmeyerek, eksiksiz ve doğru girildiğini teyit eder. Her hangi bir hata yoksa Onay butonuna basarak “isme EFT işlemi” tamamlanmış olunur.

İbanla İsme EFT İşlemi Yaparken

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, yazılan tüm kutucukları işlemi onaylamadan önce kontrol etmek olacaktır. Bu gönderici ve alıcı için zamandan tasarruf edilmesini sağlarken, oluşacak her hangi bir sorunu ortadan kaldırmış olacaktır. “ibanla isme EFT nasıl yapılıyor?” Sorusunun cevabını, bu içerik ile vermeye çalıştık saygılar sunarız.

EFT İsme Nasıl Yapılır?

EFT İsme Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz “EFT İsme Nasıl Yapılır?” İçerikli yazımızı, tamamen bilgi paylaşımı amacı ile yayımladık. Verilen örnek ve kurallar tamamı ile kurgulanmış olunup, bireylerin yapacağı bu işlem ile Kredibanka.org sayfasının hiç bir ilişkisi olmayacaktır. Konu hakkında tüm bilgi ve birikiminizi bizimle paylaşmanız, diğer takipçilerimiz için faydalı olacaktır. Teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.