EFT İsme Nasıl Yapılır?

Bugün isme EFT yapmak isteyen takipçilerimiz için “EFT isme nasıl yapılır?” Başlıklı konu paylaşımı yapacağız. Bu sayfada yazan bilgileri kullanarak, diğer bankaların müşterilerinin isimlerinden para transfer işlemi yapabilirsiniz.

Öncelikle isme yapılacak para transferi işlemlerinizi iban numarası ile çok kolay ve hızlı bir şekilde sağlama şansına sahip olduğunuzu hatırlatmak isteriz. İban numaraları para transfer (EFT, Havale) işlemleri için zamandan ve maliyet açısından tasarruf edilmesi amacıyla faaliyete geçmiştir. Ayrıca isme EFT işlemi yapmak için sadece alıcının iban numarasını ve adını, soyadını bilmeniz yeterli olacaktır. İsterseniz İsme EFT yapma işlemini, kurgulayıp daha iyi anlamaya çalışalım.

Birinin Adına Nasıl Para Gönderilir?

Öncelikle yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi iban numarasıyla EFT işlemlerinizi daha çabuk ve güvenli yapacağınızı hatırlatır, verilecek örneği iban numarası baz alınarak belirtmeye çalışacağız.

Birinin Adına Para Gönderme Örneği

  1. Kadir (Gönderici); Finansbank aracılığı ile maaş hesabına sahiptir.
  2. Bu bankanın cep şubesi aracılığı ile Murat’ın (Alıcı) ismine EFT işlemi yapacaktır.
  3. Kadir; Finansbank cep şubesi girişi yaptıktan sonra “Para Transferi” menüsünü takip ederek “isme EFT” seçeneğini işaretler.
  4. İsme EFT sekmesini işaretledikten sonra karşısına çıkacak hesapları arasın da, para transfer işlemi yapmak istediği hesabı belirtir.
  5. Ondan sonra karşısına çıkan sayfada “IBAN ile gönderme” seçeneğini işaretler.
  6. Tüm bu işlemler sonrası boş kutucukların oluşturduğu sayfa geldiğinde “IBAN numarası” yazan kutucuğa Murat’ın yani alıcının iban numarasını yazar.
  7. Bunun ardından diğer istenen ad ve soyad kısımlarını doldurur.
  8. Sonra göndermek istediği tutarı ilgili kutucuğa yazar.

Alıcının İban numarasını, adını ve soyadını girdikten sonra, gönderilmek istenen para miktarını ilgili alanlara yazınız. Tüm bu işlemlerin ardından bütün kutucukları tekrar kontrol etmeyi ihmal etmemek gerekir. Doldurulması gereken alanların, eksiksiz ve doğru girildiğini teyit edilmesi gerekir. Herhangi bir hata yoksa “onay” butonuna basarak, “isme para gönderme işlemi” tamamlanmış olunur.

İbanla İsme EFT İşlemi Yaparken

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, yazılan tüm kutucukları işlemi onaylamadan önce kontrol etmek olacaktır. Bu gönderici ve alıcı için zamandan tasarruf edilmesini sağlarken, oluşacak her hangi bir sorunu ortadan kaldırmış olacaktır. “ibanla isme EFT nasıl yapılıyor?” Sorusunun cevabını, bu içerik ile vermeye çalıştık saygılar sunarız.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz “isme para gönderme” İçerikli yazımızı, tamamen bilgi paylaşımı amacı ile yayımladık. Verilen örnek ve kurallar, tamamı ile kurgulanmıştır. Bireylerin yapacağı bu işlem ile “Kredi Banka” sayfasının hiç bir ilişkisi olmamaktadır. Konu hakkında tüm bilgi ve birikiminizi bizimle paylaşmanız, diğer takipçilerimiz için faydalı olacaktır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.