e-Devlet Şifresiyle Kredi Notu Öğrenme

Kredi çekebilmek için önemli kriterlerden birisi olan kredi notunu öğrenebilmek için e-devlet şifresi ile kredi notu öğrenme isimli yazımızdan faydalanabilirsiniz. Dilerseniz direkt olarak sorgulama butonları üzerinden, resmi web sayfasına ulaşabilirsiniz. Findeks, Turkcell ve Avea (Türk Telekom) firmaları üzerinden, kolaylıkla işlem yapılabilir. Ayrıca sorgulamaları yaparken, risk raporu seçeneklerinin dikkate alınması faydalı olabilir.

e-devlet sistemi vatandaşların kamudaki işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılabilmesi için devlet tarafından kurulmuş bir sistemdir. e-devlet sistemi üzerinden vatandaşlar, SSK prim sorgulama, SGK hizmet dökümü, üniversite kaydı sorgulama, UYAP vatandaş giriş işlemleri, askerlik işlemleri gibi birçok işlem yapabilirler. e-devlet sistemi üzerinden birçok işlem yapılabilmesine rağmen kredi notu sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden gerçekleştirilemez.

Risk raporu; KKB tarafından hesaplanır ve saklanır. Bu bilgiler, herhangi bir bankacılık hizmeti alanların veya başvuru yapanların karşısına çıkar. Bu skorun, kredi başvurusundan önce öğrenilmesi, olası bir red cevabı ile karşılaşmadan gerekli önlemleri alınmasını sağlayabilir. Kredi notu e-devlet sistemi üzerinden sorgulanmasa da başka sistemler üzerinden sorgulanması mümkündür. Aşağıda kredi notunuzu nereden sorgulama şansına sahip olabileceğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

E-Devlet’den Kredi Skorunu Sorgula

Önceleri sadece bankalar aracılığıyla öğrenilebilen kredi notu, gelen yoğun talepler üzerine bireysel ve kurumsal olarak başvuru yapılarak kredi kayıt bürosunun İnternet sitesi üzerinden öğrenilebilir. TC kimlik numaranızı girerek sisteme ödeyeceğiniz cüzi bir ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bankalar Aracılığı ile Kredi Notunu Sorgula

Kredi notu sorgulama işlemleri için kredi başvurusu yapacağınız bankadan yardım isteyebilirsiniz. Kredi notunuzu eğer bankayla uzun süreli bir ilişkiniz varsa ücretsiz olarak müşteri temsilcisinden TC kimlik numaranızı vererek öğrenebilirsiniz. Bunun haricinde bankaya vereceğiniz bir dilekçe yardımıyla kredi notunuzu öğrenebilme şansına sahip olabilirsiniz. Bazı bankaların İnternet siteleri üzerinden kredi notu öğrenme sistemlerine bağlanarak, kredi notu bilginizi öğrenebilirsiniz.

Findeks Üzerinden Sorgulama

Yakın bir zamanda birçok reklam filmiyle tanıtımı yapılan Findeks, dokuz bankanın iştiraki ve kredi kayıt bürosunun desteğiyle kurulmuştur. Findeks sistemi üzerinden kayıt olarak bireysel olarak kredi notunuzu öğrenebileceğiniz gibi firmanızın kredi notunu da öğrenebilirsiniz. Findeks sistemine kayıt olduğunuzda satın alacağınız paketlerle, düzenli olarak kredi notu bilginizi alabilir, finansal kayıtlar ile ilgili birçok analize ulaşabilir ve kredibilitesi rahatlıkla takip edebilirsiniz.

e-devlet şifresi ile kredi notu öğrenme ve sorgulama hizmetleri hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapmaya çalıştık. Banka skoru hakkında çok daha fazla bilgi almak için ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz. Bu sayfanın en üst kısmı veya sol üstte bulunan menü kısımlarında yer almaktadır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.