Dosya Masrafını Geri Alanlar Kırmızı Kalem Yermi

Dosya Masrafını Geri Alanlar Kırmızı Kalem Yermi

Bir çok kişi “Dosya masrafını geri alanlar kırmızı kalem yermi” gibi sorular ile, tereddüt yaşamaktadır. Devlet çıkarmış olduğu yasalar ile geriye dönük kredi dosya masrafları gibi, haksız ücretleri tüketicinin geri alabilmesini sağlıyor. Çıkan yasa ile birlikte bir çok kişinin, kullanmış oldukları kredilere ait dosya masraflarını geri almaları bir hak haline gelmiştir. Dosya masrafını geri alma işlemi, bankalar tarafından kara kalem ya da kırmızı kalem yemenize sebep olmayacaktır. Kanuni bir hak olduğu ve genelde mahkeme yolu ile alındığı için, her hangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Tüketici hakem heyeti yardımı ile alınan kredi dosya masrafları, bankalar tarafından kredi kullanan müşterilerine iade edilmesini ön görmektedir.

Dosya Masrafını Nerden Alırım?

Kredi dosya masrafını ilçe sınırları içinde faaliyet yürüten kaymakamlık binası içinde bulunan “Tüketici Hakem heyetine” başvuru yaparak mahkeme sürecini başlatabilirsiniz. Kaymakamlık binalarında faaliyet sürdüren tüketici hakem heyetleri, ücretsiz olarak sizlere yardımcı olacaktır. Başlayan mahkeme süreci sizin adınıza olumlu yönde sonuç almasının ardından, dosya masrafları için kesilen tutar hesabınıza yattığı gibi elden teslim’de edilebiliyor. Konu başında belirtmiş olduğumuz gibi dosya masraflarını geri almanız, bankalar tarafından kara kalem ya da kırmızı kalem diye tabir edilen olumsuzluklara sebep olmaz. Bu nedenle haklarınızı arayıp haksız yere talep edilen kredi masraflarını geri almanızı öneririz.

Dosya-masraflariYukarıda bahsetmiş olduğumuz “Dosya masrafı geri alırsam problem olurmu” başlıklı yazımız, tamamı ile bilgi paylaşımı amacı ile yazılmıştır. Bu ve diğer konular için yapacağınız her türlü görüş ve önerileri yorumlarınız, bizim için oldukça önemlidir. Ayrıca findeks kredi notu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için, ilgili sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Bilgi paylaştıkça çoğalır, bizi takip etmeye devam ediniz. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.