Doğalgaz Faturası Taksitlendirme

Kış geldi ve doğalgaz faturaları can sıkıcı bir hal aldı değil mi! Peki bu fatura ödemelerini nasıl taksitli olarak ödeme şansına sahip olunduğunu biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız, bu sayfada verilen bilgiler tam size göre! Detayları aşağıdan alabilirsiniz.

Hava şartlarının değişimine paralel olarak doğalgaz kullanımı da artıyor. Kışı sıcak geçirmemizi sağlayan doğalgaz, ısınma yakıtı olarak hijyenik olması açısından oldukça geniş kitlelere hitap etmektedir. Fakat ülkemizde bu ürünü kullanan kişilerin büyük çoğunluğu, ay sonu gelen faturaları görünce ekonomik sorunlar yaşamaya başlamaktadır. Duruma el atan İGDAŞ, resmi açıklamada bulunarak; kış dönemi boyunca gelen doğalgaz faturaları vade farksız taksitli olarak ödenebilecek duyurusunda bulundu. Taksitle fatura ödenir mi diyenler için sistemin işleyişini anlatalım.

Kredi kartıyla doğalgaz faturası ödeme bilgilendirmesi!

Fatura taksitlendirme konusunda İGDAŞ abonelerine Sabit Ödeme Sistemi altında imkan tanıyor. Bu sistem sayesinde vatandaşlar yüksek doğalgaz faturalarını tek seferde ödemek zorunda kalmaktan kurtuluyor. Doğalgaz faturasını tüm seneye yayarak ödeyebilirsiniz. Taksitlendirme imkanı sadece kış ayındaki faturalar için geçerlidir. Yılın diğer mevsimlerinde yüksek fatura tutarları söz konusu olmadığı için taksit yapılması da söz konusu değildir.

Doğalgaz Faturası Nasıl Taksit Yapılır

Gerek İGDAŞ sistemiyle, gerekse anlaşmalı bankalarla doğalgaz faturası taksitli ödeme imkanına sahipsiniz. Eğer daha önceden doğalgaz aboneliği almadıysanız, veya yeni abone olduysanız sizin sınıfınıza ait abonelerin geçmiş faturalarına göre bir fiyat belirlenerek bu fiyat üzerinden taksitlendirme yapılmaktadır. Böylece kışı fatura meblağını düşünmeden geçirirsiniz. Bu sistemin en önemli avantajı faturanız için son ödeme tarihi sizin tarafından belirleniyor olmasıdır. Taksitlendirme öncesi tüm koşulları içeren bir sözleşme imzalayarak başvuru yapıyorsunuz.

Bu imkandan bazı bankalar aracılığıyla yararlanmanız da mümkündür. Bankalar İnternet’ten fatura ödemesi ve otomatik ödeme talimatı imkanları sunmaktadır. Otomatik ödeme başlıklı sayfaya hemen göz atabilirsiniz. İstanbul halkını kesintisiz doğalgaz ile buluşturan İGDAŞ, abonelerine faizsiz taksit imkanı sunarak kışı rahat geçirmelerine yardımcı oluyor. İGDAŞ sisteminin yanı sıra bankalar aracılığıyla taksit yapabilirsiniz.

Taksitlendirme yapan bankalar arasında Türkiye’nin önde gelen bankalarından Kuveyt Türk, Akbank, Denizbank, Finansbank, Garanti Bankası, Vakıfbank, HSBC ve Türkiye İş Bankası yer alıyor. Taksit miktarı bankalara göre değişmekte olup, 3 taksit, 6 taksit, 9 taksit ve 12 taksite kadar olanak sunulmaktadır. Bazı bankalar taksitlendirme için alt sınır şartı ararken, bazı bankalar limit olmaksızın taksit imkanı sunuyor. Finansbank alt limit uygulamazken, 3 bin TL’lik üst limit uyguluyor. Bununla beraber Akbank, Halkbank, HSBC, İş Bankası ise 100 TL alt limit şartı arıyor. Kuveyt Türk ise 50 TL alt limitle taksitlendirme yapıyor.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.