Devlet Destekli Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır

Devlet Destekli Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır

Devlet destekli çeyiz hesabı nasıl açılır?:Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da mavi kart sahibi olup, 27 yaşını doldurmamış olan tüm vatandaşlarımız için Devlet çeyiz hesabı uygulaması başlatmıştır. Çeyiz hesap uygulaması ile evlenme hayali kuran bir çok kişi, evlilik döneminde ekonomik olarak karşısına çıkacak bir çok sıkıntıyı atlatmış olacaktır. Bu nedenle Kredibanka.Org ailesi olarak halen bekar olup ileride evlenirken maddi sıkıntı yaşamak istemeyen gençlerimize, hemen bir çeyiz hesabı açmalarını önemletavsiye ederiz.

Ceyiz-hesabi-nasil-acilirÖncelikle devlet destekli Çeyiz hesabı başlığı altında vermiş olduğumuz bilgileri dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı Nasıl Açarım?

Türk vatandaşı ya da mavi kart sahibi olup, 27 yaşından önce ilk evliliğini yapması gereken kişiler çeyiz hesabı açabilir. Çeyiz hesabını “Bankalar” başlığı altında vermiş olduğumuz bankalar; mevduat veya katılım bankaları aracılığı ile açılır. Belirlenmiş bazı şartları karşılayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ya da mavi kart sahipleri açabilir.

Çeyiz Hesap Ne Fayda Sağlıyor?

Yakın tarihte yürürlüğe giren “Devlet Katkılı Çeyiz Hesabı“, katılımcılara yüzde yirmi %20 devlet katkısı sağlayacaktır. Beş bin lirayı aşmayacak katkı için, aylık ya da üç aylık düzenli ödeme seçenekleri kullanılabilir. Evlilik tarihi itibari ile altı ay içinde, nikah cüzdanı ve ilk evliliği olduğunu belgeleyen nüfus müdürlüğünden alacağı belge ile birlikte banka şubesine başvuran katılımcı, en geç iki aylık bir süre içerisinde hesabı bulunan bankadan parasını alma şansına sahip olabilecek.

Devlet-destekli-ceyiz-hesap-nasil-acilirYukarıda bahsetmiş olduğumuz “Devlet destekli çeyiz hesabını nasıl açabilirim” içerikli yazımız, tamamen bilgi paylaşımı amacı ile yazılmıştır. İlgili yönetmelik ve kanuni bilgilere, resmi gazetede yayımlanan bildirge ile ulaşma şansına sahipsiniz. Bu konu hakkında görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı önemle rica ederiz. Ayrıca iş bankası çeyiz hesabı nasıl açılır ve denizbank Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır başlıkları altında verilen bilgiler ile, bu bankalar aracılığı ile nasıl çeyiz hesabı açılacağına dair tüm bilgileri bulabilirsiniz. Lütfen bizi takip etmeye devam ediniz. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.