Denizbank Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır

Denizbank Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır

Denizbank Çeyiz hesabı nasıl açılır diye merak edenler, lütfen bu yazımızı dikkatle okuyunuz!

Öncelikle devlet destekli Çeyiz hesabı açan bir Katılımcının, ilave olarak %20 devlet katkısı aldığını ifade etmek isteriz! Yani siz Denizbank aracılığı ile çeyiz hesap açıp ardından istenen şartları yerine getirince, biriktirmiş olduğunuz çeyiz parası size fazlası ile geri dönüyor. Yuva kurmadan önce Çeyiz hesabı açın, evlendikten sonra rahat edin! Denizbank şubelerine gidip ister kendiniz için, ister çocuğunuz için Çeyiz Hesap açın, yapmış olduğunuz birikime ek olarak 5.279 TL’ye varacak devlet katkısından yararlanma şansına sahip olun!

Denizbank-ceyiz-hesabiDenizbank Çeyiz Hesabı Özellikleri

 • 24 yaşın altı kendiniz ya da veli/vasi ilişkisine sahip olduğunuz çocuğunuz için Çeyiz hesabı açtırma şansına sahipsiniz.  Hesap açtırmak için T.C. vatandaşı olunması gerektiğini ifade etmek isteriz.
 • Çeyiz hesabını yalnız Türk lirası cinsinden açabilir, birden fazla ya da ortak hesaba çeyiz hesabı açılamaz.
 • Çeyiz hesapları 3 yıl vadeli olarak açılır, aksi yönde bir talimat verilmediği sürece vade sonraları otomatik olarak yenilenir.
 • Talimat sonrası vadesiz mevduat hesabından ya da DenizBank kredi kartından Çeyiz hesabı için düzenli olarak birikim talimatı verme şansına sahipsiniz.
 • Düzenli ödemeleri; aylık ya da 3 aylık olacak şekilde belirleme şansına sahipsiniz.
 • Aylık olarak düzenli ödeme seçen katılımcı 105.58-1.055,80 TL arası, üç aylık düzenli ödeme seçenler ise 316.74 – 3.167,40 TL aralığında düzenli ödeme yapabilirler.
 • İsteyen katılımcılar hesabın açılışı sırasında düzenli olarak ödeme tutarının 15.837 TL arasında bir başlangıç tutarı ile çeyiz hesap açabilirler.
 • Çeyiz hesabının ilgili yıla ait birikmiş olan faiz tutarını, hesaba ait yıl dönümlerinde ana paraya ilave ediliyor.
 • Eğer düzenli ödeme tutarı tahsil edilemediği bir durum ortaya çıkarsa, minimum düzenli ödeme tutarından daha küçük olmaması kaydıyla kısmi olarak tahsilat yapılmaktadır. Fakat kısmi tahsilat olarak yapılan ödemeler de “düzenli ödeme” olarak dikkate alınmaktadır.

Devlet Katkılı Çeyiz Hesabına Kimler Başvurabilir?

27 yaşını doldurmadan önce ilk evliliğini yapan ve çeyiz hesabına minimum olarak 3 yıl boyunca kurallara uygun bir şekilde birikim yapan kişiler, devlet katkısından yararlanmaşansına sahip olabilir. Bu şartlar ile birlikte açılan hesabın Çeyiz hesabı olarak devam edebilmesi için, aşağıda sizler için açıklamış olduğumuz koşulların sağlanması gerekiyor.

 • Aylık düzenli ödeme yapanlar yılda 3 kere, 3 ayda bir düzenli ödeme yapanlar ise yılda 1 kereden fazla düzenli ödemelerini aksatmaması gerekiyor.
 • Çeyiz hesaptan 1 yıl içinde 2 defadan fazla para çekme işlemi yapılmaması gerekiyor.
 • Para çekme işlemi sırasında hesapta kalacak bakiyenin, çeyiz hesabının açılış tarihinden itibaren yatırılmış olması gereken minimum tutarların toplamından az olmaması gerekiyor.

Devlet Katkısı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Devlet katkısı nasıl hesaplanır?” Bu sorunun cevabını aşağıda verilmektedir.

 • Devlet katkısı hesaplanırken evlilik tarihindeki ana para birikimi esas alınmaktadır.
 • Hesaba tahakkuk eden faizler, devlet katkısı hesaplamasına dahil edilmiyor.
 • Ödeme evlilik tarihindeki güncel birikim tutarının %20’sini ve azami 5.279 lirayı geçmez.

Denizbank-ceyiz-hesabi-basvurusuÇeyiz Hesabı Şartları hakkında daha detaylı bilgi almak için, ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Takipçilerimiz ve ihtiyaç sahipleri için yukarıda belirtmiş olduğumuz “Denizbank devlet destekli Çeyiz hesabı” başlıklı konu, Denizbank resmi İnternet sitesinde verilen ilgili yazı kaynak alınarak hazırlanmıştır. Konu tamamen bilgi paylaşımı amaçlı yayımlanmıştır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.