Cumartesi Günü Açık Bankalar

Cumartesi Günü Açık Bankalar

Birçok banka müşterisi için önemli olan konuların başında cumartesi günü açık bankalar hangileri bilgisi gelmektedir. Kamu kuruluşları, resmi daireler ve birçok özel şirkette hafta sonları tatil günü olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple özellikle devlet bankaları başta olmak üzere birçok banka hafta sonları çalışmamaktadırlar. Ancak birçok kişinin hafta içi çalışıyor olması ve bankaların genellikle çalışma saati olan 05.00 sularında kapanıyor olmalarından dolayı, bazı bankalar Cumartesi günleri de çalışmaktadırlar. Özellikle sıkı bir rekabetin gözlendiği bankacılık sektöründe küçük farkların bile büyük sayılarda müşteri olarak geri döndüğü düşünüldüğünde, Cumartesi günleri çalışmak bankalar için yeni müşteri kazanmanın yolları arasında sayılmaktadır. Hafta içi işlerinden fırsat bulamayan birçok müşteri, Cumartesi günü bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek, fatura yatırmak gibi nedenlerle banka şubelerine gitmektedirler. Aşağıda cumartesi günleri çalışan bankalar hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Akbank

Öğle saatlerinde çalışan bankalardan bir tanesi olmasının yanında Akbank’ın cumartesi günleri çalışan az sayıda şubesi bulunmaktadır. Akbank’ın cumartesi açık olan şubelerini öğrenebilmek için Akbank İnternet sitesi üzerinden arama yapabilir veya Akbank müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Şekerbank

Cumartesi hizmet veren bankalar arasında yer alan Şekerbank, sadece İstanbul gibi büyük metropollerde değil Anadolu’da bulunan pek çok şehirde de Cumartesi günleri çalışmaktadır. Müşteri bakımından diğer bankalara göre daha az potansiyele sahip olan banka, bu sayede müşteri sayısında artış olmasını hedeflemektedir.

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankasının İstanbul ve Ankara gibi büyük metropollerde bulunan şubeleri Cumartesi günleri 18.30’a kadar çalışmaktadırlar. Hangi şehirlerde, hangi İş Bankası şubelerinin çalıştığını öğrenebilmek için İş Bankası internet sitesi üzerinden şube sorgulama yaparak bilgi alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Yapı Kredi Bankası bazı şubelerini cumartesi günleri 10.00 ila 21.00 saatleri arasında açık tutmaktadır. Genellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde bulunan belli başlı şubelerini açık tutan Yapı Kredi bankasının hangi şubelerinin cumartesi günleri açık olduğu bilgisini İnternet sitesi üzerinden veya müşteri hizmetlerine bağlanarak öğrenebilirsiniz.

Havaalanı ve AVM’lerdeki Bankalar

Havaalanında yolcu sirkülasyonunun çok olması dolayısıyla cumartesi günleri havaalanındaki bankalar çalışmaktadırlar. Aynı şey AVM’lerde bulunan bankalar için de geçerlidir. Cumartesi günleri açık olan bankalar AVM şubelerinde genellikle AVM’nin açık olduğu saatler içerisinde işlem yapmaktadırlar.

Konu hakkında yeterince bilgi sahibi olanlar için Hafta sonu açık bankalar hangileri içerikli yazımızı sunarız. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.