Çiftlikbank Sahibi Mehmet Aydın URUGUAY Vatandaşı mı?

Çiftlikbank sahibi Mehmet Aydın, sonunda ülkeyi terk etti! Önce Dubai’ye, ardından Uruguay’a kaçtığı öğrenildi. Büyük umutlarla bir çok kişi tarafından yatırım yapılan Çiftlikbank, sonunda iflas bayrağını çekti. Yetmiş binin üzerinde kişi mağdur edilerek, ülke genelinde sansasyonel bir patlama yaşanmış oldu.

Suç Duyuruları Şok Etkisi Yaratabilir!

Çiftlikbank tarafından mağdur olduğunu öğrenen bir çok kişi, çiftlikleri basarak hayvanlara el koymak istedi. Jandarma ve polis ekipleri tarafından sakinleştirilen yatırımcılar, ne yapacağımızı bilmiyoruz dedi! Çiftliklere baskın yaparak hayvanları kamyon kasalarına bindiren yatırımcılara Jandarma müdahale etti. Jandarma tarafından yapılan açıklama sonrası biraz olsun ortalık duruldu ve yatırımcılar yavaş yavaş dağılarak, evlerinin yolun tuttu.

Jandarma tarafından yapılan açıklamaya göre; konu hakkında soruşturma başlatıldığı ve yatırımcıların suç duyurusunda bulunma hakkı olduğu bildirildi. Bunun üzerine toplanan kalabalık grubun ortak kararı ile suç duyurusu yapılacağı ve hukuki yollardan hak aranacağı kararlaştırıldı. Bu kararın ardından çiftliklere akın eden kalabalık gruplar evlerinin yolunu tuttu.

Çiftlikbank Mağdurları Ne Olacak?

Çiftlikbank yatırımcıları mağdur edildi! Yatırım yapmayan bir çok kişi tarafından bile tepkiyle karşılanan bu durum, “saadet zinciri” olaylarını akla getirdi. Geçmişte yaşanan saadet zinciri olaylarından sonra halk tarafından bu tip durumlara temkinli yaklaşılıyor. Yinede şansını denemek isteyenler sonunda mağdur oldular. Çiftliklere baskın yapanlara, Jandarma tarafından “suç duyurusunda bulunun” açıklaması geldi. Mağdurların bir çoğu tarafından alınan ortak karara göre, “Cumhuriyet Başsavcılığı” üzerinden suç duyurusunda bulunulacağı anlaşmasına varıldı.

ciftlikbank sahibi mehmet aydin

Çiftlikbank sahibi Mehmet Aydın

Çiftlikbank Sahibi Mehmet Aydın Kimdir?

Çiftlikbank sahibi Mehmet Aydın, geçimini arıcılık yaparak sağlayan biri olarak tanınıyor. Asıl mesleği yazılımcı! Dananın kuyruğu yazılımcı olmasından dolayı kopuyor aslında. Yazılımcı olması, ona bilgisayar ortamında bir oyun kurabilme yeteneği sağlamış olacak ki, yatırımı oyun uygulaması üzerinden başlatmış. Çiftlikbank oyun uygulaması hazırladıktan sonra yoğun rağbet görmeye başlamış. Yatırım yapılmaya başlandıktan sonra biriken parayla, Bursa’nın, İnegöl bölgesinde 250 hayvanlık bir çiftlik kurmuştur. 250 Büyükbaş hayvan kapasiteli çiftlik kuran Mehmet Aydın, artık daha fazla güven kazanmış oldu. Bu çiftliği kurduktan sonra bir kaç bölgede daha çiftlikler kurmaya devam etmiştir.

Çiftlikbank Nedir?

27 Yaşındaki Mehmet Aydın ve abisi Fatih Aydın tarafından yürütülen yatırımcı bir uygulama olarak biliniyor. Şirketlerin %80’lik hissesi Mehmet Aydın’a ait olduğu bilinmektedir. Geriye kalan %20’lik kısmının asıl sahibi ise Fatih Aydın olarak biliniyor. Tabii tüm bu soruların cevabını, şirket sahibi Mehmet Aydın vermiştir. Youtube ve diğer sosyal medya ortamları üzerinden yapmış olduğu açıklamalar bu doğrultuda devam etmiştir.

Mehmet Aydın’ın Eşi Sıla Soysal Nerede?

Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Soysal tarafından yapılan açıklamalara göre; 2018 Ocak ayı itibariyle boşandıkları dile getiriliyor. Eşimle birlikte olsaydım, onunla birlikte kaçardım yanıtını vermiş. Sıla Soysal tarafından yapılan bazı açıklamalara göre Ocak ayında eşi Mehmet Aydın ile boşandıkları anlaşılıyor.

Çiftlik Bank Sahibi Mehmet Aydın ve Fatih Aydın

Şu an için durum tam bir muamma olarak görünürken, yetkililer tarafından bu duruma el konulması bekleniyor. Cumhuriyet Savcılığı önünde bir süre boyunca “Çiftlik Bank” mağdurları görünecek gibi… Gelişmelerden sizleri haberdar etmeye çalışacağız. Kredi banka haber Kadir TPT.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.