Çiftçilik Kredisi

Çiftçilik Kredisi

Ülkemizde çiftçilik faaliyetlerini yürüten kişilerin işlerini büyütmek ve mevcut işlerinin devamını sağlamak için çektikleri krediler çiftçilik kredisi adıyla anılmaktadır. Bankalar tarafından sağlanan çiftçi kredisi ürünleri, farklı kategorilerde tarım ve hayvancılık gibi genel alanlarda verilebilmektedir. Çiftçilerin ihtiyaç duyduğu birçok farklı kredi ürünü bulunmaktadır. Çiftçi kredileri kimi çiftçilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için verilirken, kimi kredilerde ekipman alımlarında veya tesis yenileme işlemlerinde kullanılmaktadır. Çiftçilik kredilerinde diğer önemli bir hususta ödeme dönemleridir. Hasat zamanında ellerine para geçen çiftçiler için hazırlanan kredi ürünlerinde hasat zamanı ödeme yapmak üzere taksitlendirme yapılmaktadır. İsteyen çiftçiler aylık ödeme yaparken, isteyen çiftçilerde hasat zamanlarında ödeme yapabilirler. Bankaların çiftçiler için sunduğu kredisi ürünlerini incelememiz gerekirse, uzun yıllardır çiftçiye destek sağlayan Ziraat Bankası haricinde başka bankalarda çiftçi kredisi vermektedirler.

Çiftçilik Kredisi

Çiftçilik Kredisi

Ziraat Bankası Çiftçilik Kredisi
Ziraat Bankası çiftçi kredisi ürünleri, diğer Kredilerimiz başlığı altında, arazi alım kredileri, taksitli tarım destek kredisi, genç çiftçi kredisi, sözleşmeli üretim kredileri, hasat ve pazarlama kredileri, organik tarım kredileri, IPARD programı kapsamında kullandırılacak krediler, nakliye aracı kredileri, işletme edindirme kredileri, lisanslı depoculuk, iyi tarım uygulamaları kredileri gibi kredi ürünleri bulunmaktadır. Ziraat bankası tarafından verilen çiftçilik kredileri, devlet destekli krediler olarak hibe krediler ve faizsiz krediler gibi cazip olanaklarla da karşımıza çıkmaktadır. Ziraat bankası kredilerine başvurabilmek için Ziraat Bankası şubelerine başvurmanız gerekmektedir.

Finansbank Çiftçilik Kredisi
Finansbank çiftçi kredisi ürünleri, tarım kredileri başlığı altında işletme kredileri ve yatırım kredileri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her iki başlığın altında birçok kredi ürününü çiftçilere sunan Finansbank, cazip kredi seçeneklerini çiftçilere sunmaktadır.

Denizbank Çiftçilik Kredisi
Denizbank çiftçiler için kredi ürünleri, tarım bankacılığı başlığı altında, SMS ile tarımsal ihtiyaç kredisi, hasat vadeli kredili mevduat hesabı, tarımsal işletme kredileri, TMO senedine dayalı tarım kredileri, tarımsal yatırım kredileri, projeli yatırım kredileri gibi kredi ürünleri bulunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Çiftçilik Kredisi
Yapı Kredi Bankası çiftçilik kredisi ürünleri, tarımsal üretim kredisi, TMO makbuz senedi kredisi, IPARD proje kredisi, besicilik kredisi, ticari taşıt kredisi, süt hayvancılığı işletme kredisi, tarım makineleri kredisi, tarımsal yatırım kredisi, hayvan alım kredisi, sözleşmeli tarım kredisi, seracılık kredisi, traktör kredisi, sera yapım kredisi gibi kredi ürünleridir.

Bankalar tarafından sunulan diğer KREDİLER hakkında detaylı bilgi almak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. KrediBanka.Org

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.