Çiftçilere Faizsiz Kredi Desteği 2018

Tarım Bakanı Fakıbaba çiftçilere faizsiz kredi desteği müjdesini verdi! Bundan sonra hibe kredi alacaklardan herhangi bir kesinti veya proje parası alınmayacak! Hatta 1 kuruş bile alınmayacak, müjdesini verdi.

ciftcilere hibe kredi

Çiftçilere faizsiz kredi şartları

 

Çiftçilere Faizsiz Kredi Desteği

Tarım ve Hayvancılık Bakanı sayın Ahmet Eşref Fakıbaba, yaptığı açıklamada “artık çiftçi kredisi için faiz alınmayacak, çiftçiden bir kuruş bile alınmayacak!” diye mesajlar verdi. Otuz bin TL. hibe krediye başvuru yapan çiftçiler, onbeş bin lira probe parası niye ödesin? Artık TKDK ve birimlere seslenen Fakıbaba “kesinlikle proje parası yok, bu bir emirdir!” diye hitap etti. Buna göre artık hayvancılık ve çiftçilik kredisi alacak kişiler, herhangi bir faiz veya proje ücreti ödemeyecektir. Ardahan valiliği toplantı salonunda yapılan açıklamalar, bir çok kişiyi sevindirdi. Toplantı salonunda sivil toplum kuruluşları, ziraat odası başkanları, çiftçiler ve hayvancılık yapanlarla bir araya gelindi. Burada bir konuşma yapan Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, faizsiz hayvancılık ve çiftçilik kredisi desteğinin önünü açmış oldu.

Çiftçilik, hayvancılık ve tarımcılık yapanlara faizsiz hibe kredi

Daha önceleri hibe kredi başvurusu yapan kişilerden proje geliştirilmesi ve bunu çizmesi isteniyordu. Bakan tarafından yapılan açıklamaya göre kimseye projeni çiz gel çağrısı yapılmayacak. Proje çizdirme işlemi sona ererken, Bakanlık tarafından belirlenen projeler esas alınacak. Bir çok kişinin okuma yazmasının olmadığını vurgulayan Fakıbaba; bunun gayet normal olduğunu ve böyle bir kişiden proje çizmesini istemenin yanlış olduğunu belirten açıklamalar yaptı. Proje çizdirme işlemi için insanların cebinden 10 – 15 bin liranın çıktığını ve bunun yanlış bir uygulama olduğunu ifade etti. Sayın bakanımızın yapmış olduğu bu açıklamalar, çiftçiler ve hayvancılar arasında coşkuyla karşılandı. Fabrika yaptırmak isteyenler için proje çizdirmek gayet normal ama basit bir kümes ya da ahır yaptıracak birinden bunu istemek adil olmaz. Özellikle fabrika yapacak olanlar “Eyvallah proje çizsin dersin ama basit bir ahır yapandan istemek doğru değil.” açıklamasını yaptı.

Çiftçilik Yapanlara Faizsiz Hibe Kredi

Bu açıklamalara göre artık çiftçilik yapanlara faizsiz hibe kredi desteği sunulacaktır. Özellikle TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) tarafından çiftçilere kredi başvurusu yaptırılıyor. Bu başvuru sahipleri artık bakanlığı belirlemiş olduğu kriterlere göre ahır ve kümes tarzı barınaklar yapacaktır. Verilen talimatlara uygun haraket edilirse, kredi başvurusu yapanlar herhangi bir mağduriyet çekmeyecektir. Uzun zamandır Devlet tarafından tarım, hayvancılık, çiftçilik vb. işler yapan ve yapmak isteyen kişilere hibe kredi veriliyor. Bu krediler verilirken proje şartı aranıyordu ve bu açıklamanın ardından proje şartı rafa kaldırılmış oldu. Dilerseniz TKDK resmi sayfasına giderek başvuru için gereken şartları ve olanakları inceleyebilirsiniz. Bu sayfaya girmek için buraya tıklayınız.

ciftcilere hibe kredi sartlari

Çiftçilere hibe şartları

Şartlar ve koşullar açıklandıktan sonra gerçek bilgileri bu sayfadan vermeye devam edeceğiz. Bu nedenle bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Facebook üzerinden takip etmek için renkli yazıya tıklayınız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.