Çeyiz Hesabı Yaş Sınırı

Çeyiz Hesabı Yaş Sınırı

Çeyiz hesabı yaş sınırı: Oldukça popüler bir hale gelen devlet destekli çeyiz hesabı şartları için, ilgili sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Bugün sizlere çeyiz hesabı yaş sınırı hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapmaya çalışacağız.

Yaş Sınırı Kaç?

27! Evet devlet katkılı çeyiz hesabı açabilmek için, yirmi yedi yaş altı olmanız gerekmektedir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da mavi kart sahibi olma şartı aranmaktadır. Evlilik tarihi öncesi 27 yaş sınırını korumak gerekiyor ve bu tarihte evlilik için gerek duyacağınız paraya çeyiz hesabı ile sahip olabilirsiniz.

Ceyiz-hesap-yas-siniri18 Yaşından Küçükler Çeyiz Hesabı Açabilir Mi?

Evet! 18 yaş altında olan gençler çeyiz hesabı sahibi olabilir. On sekiz yaş altında olan bir kişi için velisi ya da vasisi tarafından çeyiz hesabı açılabilir. Bu kişilerin ilgili yönetmelikte belirtilen kurallar ve kanunlar çerçevesinde hareket etmeleri gerekmektedir.

Çeyiz Hesabı Katkısı Yüzde Kaç?

Yüzde yirmi %20 devlet katkısı bulunan devlet destekli Çeyiz hesabı, toplamda beş bin 5.000 lirayı geçmez. Çeyiz hesabına aylık ya da üç aylık düzenli ödemeler halinde yatırım yapılabilir. Aylık ödeme yapan bir katılımcı bir (1) yıl içinde en fazla üç (3) kere gecikme yapabilir. Fakat üç (3) aylık düzenli ödeme gerçekleştiren bir kişi, bir (1) yıl içinde en fazla bir (1) kere gecikmeye düşebilir. Buna göre ilgili çeyiz hesabı yönetmeliği içinde belirtilen gecikme süresini aşan kişi ya da kişilere devlet destekli çeyiz hesabı katkısı yapılmaz. Buna göre gecikme ve yönetmeliğe uyulması gerektiğini unutmamalıyız.

Devlet-destekli-ceyiz-hesabi-yas-siniriYukarıda sizler için belirtmiş olduğumuz “devlet katkılı çeyiz hesabı yaş sınırı” başlıklı yazımız, tamamen bilgi paylaşımı yapmaya yönelik hazırlanmıştır. İlgili konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için, devlet destekli Çeyiz hesabı başlıklı konumuzu inceleyebilir ya da çeyiz hesabı şartları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca yönetmelik ve kanunlar hakkında bilgi almak için, lütfen ilgili resmi gazeteye göz atınız. Çeyiz hesabı yaş sınırı hakkında görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı rica eder, bizimle paylaşacağınız tüm bilgilerinizin saklı tutulacağı hakkında sizi temin ederiz. Bizi takip ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Çeyiz Hesabı Yaş Sınırı
5 (100%) 1 oy
Merhaba ben kadir. Kredi notu öğrenme ismi ile sizlerle sürekli olarak buluşuyorum. Kredibanka.org adresini 2015 yılında hayata geçirdim ve finansal konularda bir çok bilgi paylaştım. Özellikle bankaların kredi ve kredi kartı hizmetleri için başvuru şartları ve özel kampanyalarını sizlerle paylaştım. Bu paylaşımlarım arasında çok beğeni alanlar ve sürekli paylaşılanlar oldu. Tüm bunlar için öncelikle herkese çok teşekkür ederim. Ekonomik ve finansal bilgiler paylaşmaya devam edeceğim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir