Çeyiz Hesabı Hakkında Her Şey

Çeyiz Hesabı Hakkında Her Şey

Devlet destekli çeyiz hesabı hakkında her şey bu sayfada!

Devlet destekli çeyiz hesabı hakkında; Gençler için evlilik yardımı diye anlayabiliriz. 27 yaşın altında olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin katılma şansına sahip olduğu bir uygulama’dır. Devlet büyüklerimizin gençlerin evlilik dönemlerin de önlerine çıkabilecek olan zorlu masrafları, en aza indirmek amacı ile uygulamaya koymuş olduğu bir destek paketi. Bir kaç yıl boyunca kendi hesaplarına yatırmış oldukları paraları, evlilik döneminde fazlası (Devlet katkısı) ile geri alabilecekleri bir hesap şeklidir.

Devlet destekli çeyiz hesabı şartları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için, ilgili sayfamızı dikkatle okumanızı öneririz. Sayfayı yukarıda bulunan arama butonuna “Çeyiz Hesabı şartları” yazarak bulabilirsiniz.

  • Yirmi yedi (27) yaş öncesi ilk evliliği yapmak
  • Yirmi dört (24) yaşına kadar çeyiz hesabına başvuruda bulunmak
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da mavi kart sahibi olmak

Çeyiz Hesabının Faydaları

Söz, nişan, kına gecesi, nikah ve düğün derken, durumu olmayan gençlerin önüne bir çok ekonomik problem çıkacaktır. Bu ekonomik problemleri en aza indirmek için, devlet yetkilileri böyle bir uygulamayı faaliyete geçirme kararı almıştır. Çeyiz hesabı uygulaması açan katılımcılar, aylık yüz (100) lira gibi bir ücret ödeyerek sorunsuz para biriktirme şansına sahip olabilecektir. Aylık ya da üç aylık düzenli ödeme seçenekleri bulunan Çeyiz hesap, belirlenmiş bazı ödemeler arasında gecikme durumlarını göz ardı edebilmektedir. Fakat bu gecikmeli ödeme dönemlerini aşan bir katılımcı, sağlanacak devlet desteğinden yararlanamaz. Bu nedenle Kredibanka.Org ailesi olarak banka ödeme konularında vurgulamış olduğumuz gibi, çeyiz hesabına yapacağınız ödemeleri de gecikme yapmadan tamamlamış olmanızı önemle umut ediyoruz.

Ceyiz-hesap-hakkinda-her-seyBahsetmiş olduğumuz “Çeyiz hesabı hakkında her şey” başlıklı yazımızı, takipçilerimiz ya da ihtiyaç sahipleri için bilgi paylaşımı amacı ile yayımladık. Bu ve sayfalarımız aracılığı ile yayımlanmış olan tüm konularımız için, görüşlerinizi bizimle iletişime geçerek veya yorum yapma özelliğini kullanarak paylaşmanızı rica ediyoruz. Çeyiz Hesabı Açan Bankalar sayfamızı inceleyerek, hangi bankalar aracılığı ile bu hesaba sahip olacağınızı anında öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.