Büyükbaş Hayvan Kredisi

Büyükbaş Hayvan Kredisi

Büyükbaş hayvan yetiştiricileri tarafından talep edilen büyükbaş hayvan kredisi, özellikle devlet bankaları tarafından cazip olanaklarla verilmektedir. KOSGEB hibe kredisinin yanında Ziraat Bankası büyükbaş hayvancılık kredisi veren devlet bankaları arasında yer almaktadır. Bunun haricinde bazı özel bankalarda büyükbaş hayvan kredisini yetiştiricilere sağlamaktadırlar.

Büyükbaş Hayvan Kredisi

Büyükbaş Hayvan Kredisi

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvan Kredisi

Ziraat Bankasının verdiği büyükbaş hayvan kredileri, büyükbaş süt hayvancılığı kredisi ve büyükbaş besicilik kredisi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Ziraat Bankası büyükbaş süt hayvancılığı kredisi, en az 10 adet büyükbaş mevcudu bulunan işletmeler veya alacağı krediyle hayvan sayısını 10’un üzerine çıkaracak olan işletmelere verilmektedir. Hayvan alımı, tesis kurulumu, ekipman alımı gibi çok geniş kapsamlarda bu krediyi süt üreticileri kullanma olanağına sahiptir.

Ziraat Bankası büyükbaş besicilik kredisi, manda dahil olmak üzere 10 ve üzerinde hayvan kapasitesine sahip olan işletmelerle, kredi alarak kapasitesini 10 ve üzerine çıkaracak olan işletmelere sağlanmaktadır. Besicilik kredisi, barınak yapımı ve çeşitli ekipman alımları için verilmektedir. Büyükbaş hayvanlarda besicilik yapacaklar için hayvan alımlarında belirli şartlar sağlanması halinde hayvan alımları için de kullanılabilirler. Bunun yanında Ziraat Bankası tarafından damızlık hayvan yetiştiriciliği için de kredi imkanı bulunmaktadır.

Şekerbank Büyükbaş Hayvan Kredisi

Şekerbank’ın verdiği büyükbaş hayvan kredileri, süt ve besicilik için iki ayrı başlık altında verilmektedir. Şekerbank büyükbaş hayvancılık kredilerinden büyükbaş süt hayvancılığında 5 ve üzeri, besicilikte 10 ve üzeri hayvana sahip olman veya alınacak kredi sayesinde kapasitesini bu seviyeye çıkaracak işletmeler faydalanmaktadır. Şekerbank büyükbaş hayvancılık kredileri, hayvan alımları dahil olmak üzere, tesis kurulumu, ünite yapımı, ekipman alımı gibi pek çok alanı kapsamaktadır. Büyükbaş hayvancılık kredileri 12 aylık vade seçeneklerinde olabileceği gibi 60 aya varan vadeler ve yılda bir ödeme yapılması gibi avantajlara da sahiptirler.

Diğer Bankaların Büyükbaş Hayvan Kredileri

Şekerbank ve Ziraat Bankası haricinde, TEB, Denizbank, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank gibi bankalarda hayvancılık kredileri vermektedir. Ancak bu bankalarda hayvancılık kredileri büyükbaş – küçükbaş hayvancılık olarak değil, süt hayvancılığı besi hayvancılığı şeklinde ayrılarak kredi sunulmaktadır. Bu bankaların da kredi seçeneklerinde cazip faiz oranları ve 60 aya varan vade seçenekleri görülmektedir.

Büyükbaş Hayvan Kredisi

Büyükbaş Hayvan Kredisi

Büyükbaş hayvancılık kredisi hakkında yeterince bilgi aldıysanız, Küçükbaş Hayvan Kredisi başlıklı konumuzu inceleyebilirsiniz. Hayvancılık kredileri ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını, KREDİLER kategorimizi inceleyerek bulabilirsiniz. Teşekkür ederiz. KrediBanka.Org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.