Büyükannelere Bebek Bakım Parası

1 Skor2 Skor3 Skor4 Skor5 Skor (Bu yazıma oy verir misiniz?)
Loading...

Büyükannelere Bebek Bakım Parası

Torunu olacak Büyükannelere Bebek Bakım Parası müjdesi geldi! Babaanne ve ananelere artık baktıkları torunları için ücret verilecek.

Büyükannelere Bebek Bakım Parası

Büyükannelere Bebek Bakım Parası

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamada, torunlarına bakan Büyük anne ve Anneannelere çocuk bakım parası verileceğini açıkladı. Önceden çalışan annelere yarımşar gün çalışma imkanı ve bakıcı parası veriliyordu. Yapılan bu teşvik primlerinin sonrasında yeni bir adım atıldı ve büyük annelere bebek bakım parasının verileceği açıklandı.

Yapılan bu düzenleme sonrası, anne olacak kadınların iş hayatına atılımlarının kolaylaştırılması sağlanması planlanıyor. Ayrıca büyük anne ve ananelere de, torunlarına bakmaları için maddi destek sağlanmış olunacak.

Büyükanne Ve Ananeler Kaç Para Alacak

Yapılan düzenlemenin ardından, büyük anne ve babaanneler için aylık 1.555 TL ödeme yapılması öngörüldü.

Bin 555 TL (416 Euro) ödeme yapılması planlanan Anane ve Babaanneler için öncelik pilot şehirlerde olacak. Uygulama ilk olarak aralarında İzmir’inde bulunduğu pilot şehirlerde başlayacak. Ardından İstanbul, Bursa, Antalya ve diğer şehirlerinde aralarında bulunduğu iller de yaygınlaşmaya başlanacağı bekleniyor.

İlk etapta 3 yaşına kadar olan torunlarına bakan anneanne ve babaannelere verilmesi planlanan ücretler, daha önceleri 0 – 2 yaşına kadar çocuklarına bakan anneler içinde geçerli olmuştu. Şimdilerde ise artık torununa bakan kişiler içinde geçerli olacağı vurgulanıyor.

Çocuk Parası Şartları Nelerdir

Bakan Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklama da, bazı kriterlerin aranacağı vurgulanmıştır. Örnek vermek gerekirse, ”İlk olarak 1.000 aile ile başlanılacağı” ve bu uygulamanın sonucuna göre yaygınlaşması sağlanacağı açıklandı. Ayrıca yapılan açıklamalar sonrasında, öncelik olarak 0-3 yaşına kadar olan çocuklar için destek sağlanacağı ön görülmüş oldu.

Anneanne ve babaanneler için torunlarına bakma parası verilmesinin ardından, ülkede çocuk yapımının artmasının sağlanması hedefler arasında görünüyor. Cumhurbaşkanı sayın ”Recep Tayyip Erdoğan’ın” Başbakanlık döneminde yaptığı 3 çocuk açıklamalarının ardından, böyle bir adım atılması oldukça büyük bir memnuniyet ile karşılanması bekleniyor. Maddi yetersizlik sebebi ile bir çok aile, çocuk yapma konusunda tereddüt yaşıyor ve sürekli olarak erteliyor. Yapmış olduğumuz gözlemlere ile böyle bir durumun faaliyete geçmesinin ardından, ülke çapında çocuk yapım faaliyetlerinin artacağını sanıyoruz. Büyükannelere evde çocuk bakım parası verilmesinin ardından, çocuklu ailelerin maddi sıkıntılarının hafiflemesi beklentilerin arasında olmaktadır.

Büyükannelere Bebek Bakım Parası

Büyükannelere Bebek Bakım Parası

Torunu için bebek bakım parası yani Aile desteği hakkında sormak istediğiniz sorularınızı, aşağıda bulunan yorum butonu aracılığı ile sorabilirsiniz. Teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

 

6 Comments

 1. Gulcin

  27 Ocak 2018 at 14:40

  Yalovaya ne zaman verilecek bu hizmet calismak zorundayim bebegim 3 aylik annanesine ucret verilse

 2. Senem

  28 Ocak 2018 at 05:56

  Kocaeli Çayırova’ya ne zaman gelecek çalışıyorum ve gece,gündüz annnede kızım çünkü 3 vardia çalışıyorum.buralara da kısa zamanda gelmesi rica olunur.

  • KREDİ NOTU

   29 Ocak 2018 at 21:25

   Senem hanım merhabalar. Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü teşekkür ederiz. Bu hizmetin en kısa süre içerisinde dilediğiniz gibi gerçekleşmesini temenni ediyoruz. Fakat bu konu hakkında bilgi almak için il veya ilçe SGK kurumu personeli ile iletişime geçmenizi öneririz. Bu konu hakkında belki bir bilgi paylaşımı alabilirsiniz.

 3. Ersin

  19 Şubat 2018 at 08:26

  Boluya nezaman gelir acaba bilgi vrrsnz svnrm

  • KREDİ NOTU

   20 Şubat 2018 at 14:37

   Sayın Ersin merhabalar. Öncelikle Devlet tarafından sunulan tüm hizmetlerin, ülke çapında verildiğini belirtmek isteriz. Bölgenize en yakın yetkili kuruluştan bilgi alabilirsiniz.

 4. Derya

  20 Şubat 2018 at 09:50

  Mrhaba annenin ozel sektorde calismasi sorun olmaz demi birde nereye basvuru yapabilirim oglum 3 aylik annem bakicakta yer ankara

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir