Büyükannelere Bebek Bakım Parası

Büyükannelere Bebek Bakım Parası

Torunu olacak Büyükannelere Bebek Bakım Parası müjdesi geldi! Babaanne ve ananelere artık baktıkları torunları için ücret verilecek.

Büyükannelere Bebek Bakım Parası

Büyükannelere Bebek Bakım Parası

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamada, torunlarına bakan Büyük anne ve Anneannelere çocuk bakım parası verileceğini açıkladı. Önceden çalışan annelere yarımşar gün çalışma imkanı ve bakıcı parası veriliyordu. Yapılan bu teşvik primlerinin sonrasında yeni bir adım atıldı ve büyük annelere bebek bakım parasının verileceği açıklandı.

Yapılan bu düzenleme sonrası, anne olacak kadınların iş hayatına atılımlarının kolaylaştırılması sağlanması planlanıyor. Ayrıca büyük anne ve ananelere de, torunlarına bakmaları için maddi destek sağlanmış olunacak.

Büyükanne Ve Ananeler Kaç Para Alacak

Yapılan düzenlemenin ardından, büyük anne ve babaanneler için aylık 1.555 TL ödeme yapılması öngörüldü.

Bin 555 TL (416 Euro) ödeme yapılması planlanan Anane ve Babaanneler için öncelik pilot şehirlerde olacak. Uygulama ilk olarak aralarında İzmir’inde bulunduğu pilot şehirlerde başlayacak. Ardından İstanbul, Bursa, Antalya ve diğer şehirlerinde aralarında bulunduğu iller de yaygınlaşmaya başlanacağı bekleniyor.

İlk etapta 3 yaşına kadar olan torunlarına bakan anneanne ve babaannelere verilmesi planlanan ücretler, daha önceleri 0 – 2 yaşına kadar çocuklarına bakan anneler içinde geçerli olmuştu. Şimdilerde ise artık torununa bakan kişiler içinde geçerli olacağı vurgulanıyor.

Çocuk Parası Şartları Nelerdir

Bakan Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklama da, bazı kriterlerin aranacağı vurgulanmıştır. Örnek vermek gerekirse, ”İlk olarak 1.000 aile ile başlanılacağı” ve bu uygulamanın sonucuna göre yaygınlaşması sağlanacağı açıklandı. Ayrıca yapılan açıklamalar sonrasında, öncelik olarak 0-3 yaşına kadar olan çocuklar için destek sağlanacağı ön görülmüş oldu.

Anneanne ve babaanneler için torunlarına bakma parası verilmesinin ardından, ülkede çocuk yapımının artmasının sağlanması hedefler arasında görünüyor. Cumhurbaşkanı sayın ”Recep Tayyip Erdoğan’ın” Başbakanlık döneminde yaptığı 3 çocuk açıklamalarının ardından, böyle bir adım atılması oldukça büyük bir memnuniyet ile karşılanması bekleniyor. Maddi yetersizlik sebebi ile bir çok aile, çocuk yapma konusunda tereddüt yaşıyor ve sürekli olarak erteliyor. Yapmış olduğumuz gözlemlere ile böyle bir durumun faaliyete geçmesinin ardından, ülke çapında çocuk yapım faaliyetlerinin artacağını sanıyoruz. Büyükannelere evde çocuk bakım parası verilmesinin ardından, çocuklu ailelerin maddi sıkıntılarının hafiflemesi beklentilerin arasında olmaktadır.

Büyükannelere Bebek Bakım Parası

Büyükannelere Bebek Bakım Parası

Torunu için bebek bakım parası yani Aile desteği hakkında sormak istediğiniz sorularınızı, aşağıda bulunan yorum butonu aracılığı ile sorabilirsiniz. Teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

 

26 yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.