Günümüz Borsa Nedir diye araştıran yatırımcılar gerek ihtiyaçlarını karşılamak, gerekse zenginliğin tadını yaşamak istemektedirler. Fakat bunun çalışarak mümkün olmayacağını anlamış olanlar, az yatırım ile yüksek kazanç getirisi olan borsa üzerinden çalışmaya karar vermektedir. Borsaya girmek için, herhangi bir özel bir yetenek şartı aranmaz. Sadece piyasa hakkında bilginiz ve takibinizi iyi yapmanız size yetecektir. İlk başta borsadan zor para kazanılır düşüncesine kapılanlar, piyasa hakkında yeterli bilgi edindikten sonra hizmetin çok basit olduğunu görmektedirler. Kısacası; elinizde yatırım amaçlı birikmiş olan paranızın en az 2 ye katlanıp size geri dönüş yapmasını sağlayan sistemdir. Bu sistem çok karlı olmasına rağmen birçok da zararı olabilmektedir. Borsa da yatırım yapmak isteyenlerin, oldukça dikkatli davranmaları ve bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmaları faydalı olacaktır.

Borsa Ne Demek? Nasıl Kazanılır?

Borsadan büyük ya da normal miktarda para kazanmak isteyenlere tavsiye olarak en büyük ipucu, her şeyden önce bilgi ve deneyim kazanılması şartı belirtilir. Bugün borsa hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak oldukça kolaydır. Borsadan para kazanmak için tüyolar sizlere bu konuda rehber olacaktır. Bu tüyolar;

 • Borsanın temelini iyi bir şekilde kavramalısınız
 • Hisselerin neden düşüp yükseldiği konusunda bilgi sahibi olmalısınız
 • Uzun vadeli yatırımlar yapmayı hedef edininiz
 • İlgi duyduğunuz alanlara yatırım yapmak sizin açınızdan olumlu sonuçlar doğuracaktır
 • Takip sisteminizi geliştirerek, borsa bilgilerini sürekli takip etmeniz faydalı olacaktır
 • Başkalarının söylediklerini kulak arkası etmekten çekinmeyiniz
 • Belirlemiş olduğunuz amaç ve hedeflerinizi unutmayınız
 • Borsaya girerken yatırmış olduğunuz para dışında birikmiş paranızın olmasına özen gösteriniz
 • Yatırımlara hedef koymayı unutmayınız
 • Kararlarınızı nedenlerinizi göz önüne alarak alınız
 • Yatırımınızı yaparken borsa hisse tüyolarına göz önünde bulundurmalısınız ve unutmayınız ki, çoğu yatırımcı bunu göz ardı etmesi sebebi zarara uğramaktadır.

şeklinde söylenebilir. Ayrıca unutmamamız gereken en önemli kavram ise, konu hakkında sürekli bilgi tazelemek ve sürekli olarak takipte bulunmak olacaktır.

Borsaya Nasıl Girilir?

Yaşam boyunca sürekli olarak Borsadan para kazanmanın en kolay ve hızlı yolları, iyi bilgi edinmek ve deneyimden geçmektedir. İlk yatırımlarınızı, her zaman orta ve uzun vade de yapmalısınız. Mali yapısı güçlü, hedefleri olan karlı şirketlerin hisse senetlerini alarak, borsaya girme konusunda ilk adımları atmış olursunuz. Bu şirketlerin tercih edilme sebebi ise; fiyat konusunda dalgalanmaların düşük boyutta olması sebebi ile spekülasyonlara çok az maruz kalmalarıdır. Bu şirketler İMKB-30 grubundaki şirketler bünyesine girmektedir.

Yatırım yapma yolları arasında en çok tercih edilen FOREX piyasaları hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz kategorimiz, sayfa başında belirtilmiştir. İlgili kategorileri takip ederek, detaylı bilgiler alabilir ve eklemek istediğiniz tüm önerilerinizi bizimle yorum yapma ya da iletişim özelliklerini kullanarak belirtebilirsiniz.

Bugün sizler için sunmuş olduğumuz konumuz, yapacağınız işlemler için önceden piyasa araştırması yapmanız ve güncel bilgilerinizi sürekli olarak taze tutmanız için paylaştık. Bu gibi finansal piyasa bilgilerini, sürekli olarak takip etmeniz ve yapacağınız yatırımları iyi analiz etmeniz oldukça faydalı olacaktır. Unutmamalısınız ki, risk durumu değerlendirmesi sürekli olarak yapılması gerekiyor. Bol kazançlar diler, sağlıklı ve ekonomik anlamda refah bir hayat yaşamanızı dileriz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.