Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Farklı kurumlara olan kredi borçlarınızı kapatabilmek için Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar, yazımızda konuyla ilgili detayları bulabilirsiniz. Ayrıca sormak istediğiniz tüm soruları, yorum yaparak ya da iletişim butonu yardımı ile sorabilirsiniz.

Borç Kapatma

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Banka borçlarınızın tamamı iyice biriktiyse ve ödenmesi gereken asgari tutarları ödeyemez bir hal aldıysanız, bir çok farklı finans kurumundaki kredilerinizi takip etmekte zorlanıyorsanız, ödeme düzenleriniz sıkıntılı bir hal aldıysa, sizin için hazırlanan borç kapatma kredi kampanyalarından yararlanarak mevcut durumunuzdan kurtulabilirsiniz. Çekeceğiniz yeni rakamlarla %10 veya %15 civarında fazladan para ödeyerek, 36 ay vadelerle tüm borçlarınızı yaymanız mümkün olacaktır. Bu durumda olanlar için bankalar tarafından özel kampanyalar düzenlenerek müşterilerinin bu avantajlardan yararlanmaları hedeflenmektedir.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Borçlarınızı kapatmak için çekeceğiniz kredi avantajlar kadar bazı dezavantajlara da sahiptir. Borçlarınızı kapatmak istediğinizde işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz banka, size en yüksek faiz üzerinden kredi verecektir. Çünkü ilgili kurum için kredi notunuz ne denli yüksek olursa olsun, birden fazla yerde krediniz olduğu ve toplam borç oranınız yüksek olduğu için riskli müşteriler grubuna girmektesiniz. Bu sebeple kredi çekmek istediğiniz her yer sizden normal oranlardan yaklaşık olarak %0,5 ile %0,8 civarında daha yüksek faiz uygulamasında bulunacaktır. Parayı çekme işlemi esnasında 50 lira kredi tahsis ücretinin yanında 200 lira civarında dosya masrafı, binde 5 gibi bir rakamda kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası bedeli alınacaktır. Bu nedenle borçlarınızı kapatmak için çekeceğiniz bir kredide örneğin 5.000 lira olan borcunuz 8.000 lira gibi bir rakama yükselecektir. Buna karşın ödemeniz gereken rakamlar tek elde toplanacak ve uzun bir vadeye yayılacağı için aylık ödemeleriniz sizi rahatlatacak hale gelecektir.

Borç Kapatma Şartları

Genel olarak borç kapatma kredi şartları incelendiğinde 50 bin lirayı geçmeyen rakamlarda nakit verildiği gözlemlenmektedir. 30 bin lira ve üzerindeki rakamlar için bankalar kredi çekmek isteyenlerden teminat veya kredi notu yüksek bir kefil talep etmektedirler. Kefil için aranan şartlar, kredi notunun 1500’den yukarı olması, çalışan olması, ev sahibi olması gibi şartlar olabilmektedir. İlgili kurumdan çekeceğiniz nakit para için tüm kredi kart borçlarınızın son ekstreleri ile birlikte kredi taksit dökümleriniz banka tarafından talep edilir. Bu bilgiler sistem ile karşılaştırılarak mevcut riskler ve ödemenin borcun ne kadarını kapattığı incelenir. Borç kapatma kredisi veren bankalar arasında adı geçen bazı bankaları sizlerle paylaşmak istiyoruz;

  • Türkiye İş Bankası
  • ING Bank
  • Finansbank
  • HSBC
  • Denizbank
  • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)

Gibi bankalar en fazla işlem yapılan kurumlardır. Bunun yanında Odeobank’ın da düzenlediği cazip kampanyalar bulunmaktadır.
Bahsetmiş olduğumuz şartlar ve bu kampanyalara ait tüm koşullar, bankalara göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle tercih edeceğiniz kuruluşa ait müşteri hizmetleri telefon numarası ya da şubeleri ile iletişime geçmenizi öneririz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.