Bitcoin Fiyatları Düştü! Bitcoin Düşüyor Haberleri

Güney Kore hükumeti tarafından yasaklama çalışmaları yapılan Bitcoin fiyatları düştü! Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre Bitcoin önümüzdeki günlerde daha fazla düşüş yaşayacak.

Bitcoin Fiyatları Düştü Haberi

Güney Kore hükumeti tarafından yasaklama için çalışmalar başlatıldı! Yüzde 11 düşüş yaşayan Bitcoin, piyasalar da 12.090 seviyelerine kadar geriledi. Gerilemenin daha da artması beklenirken, bir haber de Saol Street’den geldi. Quinland & Associates isimli danışmanlık firması tarafından yapılan açıklama dikkat çekti. Açıklanan rapora göre; 2018 son aylarına doğru, 1800’lü seviyelere inmesi bekleniyor. Bir çok uzman tarafından bu seviyelerin bile altına düşmesi bekleniyor.

bitcoin coktu haberi

Wall Street Bitcoin Düşecek!

Danışmanlık firması tarafından yapılan bu açıklamalar sonrası ortalık iyice gerildi. Bitcoin yatırımcıları tarafından satışa sunulma olasılığı gözden geçiriliyor. Bitcoin kripto para birimi için hem ödeme yöntemi olarak kullanılması, hemde altına benzer yatırım aracı olarak kullanılmasının çok fazla olduğu açıklandı. Özellikle Güney Kore tarafından gelen bu baskı, ilerleyen dönemde fiyatların taban yapabileceği anlamına gelebilir. Ayrıca Rusya ve Güney Kore gibi bir kaç ülkenin kripto paraya savaş açması, gündemi sürekli hareketli tutuyor.

Bitcoin Fiyatları Düşer mi?

Geçtiğimiz yıl içerisinde sürekli olarak dikey bir yükseliş sergileyen Bitcoin, rakip sanal para birimlerinin çoğalması ile düşüşe geçebilir. Nitekim son zamanlarda bir çok kişi IOTA isimli kripto para birimine yönelmiş durumda. IOTA, Bitcoin fırsatını kaçırdığını düşününler için alternatif bir yöntem.

Aslında sanal para birimleri çoğaldıkça, Bitcoin değeri düşüşe geçebilir. Nitekim arkasına dev Amerika borsasını alan Bitcoin, değerini 12 bin doların neredeyse üzerine çıkaracak hale gelmiştir. Bu durum dünya borsalarını sürekli olarak çalkantıya sokuyor. Şayet bu tırmanış bu şekilde devam ederse, ilerde garip beklentiler içerisine girilebilir. Rusya, İran, Çin ve Güney Kore gibi dev ülkeler bu duruma sürekli olarak yaptırım getirmenin peşinde. Hal böyle olunca da Bitcoin güvenilir bir sanal para birimi mi diye sormadan edilemiyor.

Türkiye’de Bitcoin Düşerse Etkileri

Sürekli olarak spekülatif yaptırımlar yapılmaya çalışılan bu para birimi, Türkiye genelinde de rağbet görmüştür. Rağbet gösteren kısmı etkileyen taraf ise erken yatırım yaparak kazanç sağlayanlar olmuştur. Erken davranan yatırımcılar servetine servet katarken, sonradan alım yapanlar ise mucizenin devam etmesini umuyor. Şayet bu şekilde bir ilerleme devam ederse, ülke ekonomileri için ilerleyen dönemde ne gibi bir etki oluşacak şimdilik bilinmiyor.

Bizim açımızdan “Bitcoin’de büyük düşüş yaşandı!” manşetlerini görürsek, çokta beklenmedik bir durum olarak değer bulmaz. Bu nedenle yatırım yaparken dikkatli oluyor, kendi bütçemize göre yatırım araçları seçiyoruz. Forex deneme hesabı açma başlıklı yazımızı okudunuz mu?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.