Bireysel Kredi Hesaplama

Bireysel Kredi Hesaplama
İnsanlar bireysel eksiklerini giderme konusunda eskiye göre artık daha şanslı olmaktadır. Eski dönemlerde insanların her eksiğini giderme konusunda geçerli olan işlem sahibi oldukları nakit para olurken, artık bu devir sona erdi ve yerini kredi, kredi kartı gibi bankaların vermiş oldukları hizmetlere bırakmıştır. İşçi, patron, kamu ya da özel sektör çalışanları olmanın hiç bir şey ifade etmediği paranın olmadığı dönemler de, insanlar sahibi oldukları kredi kartları ile alışveriş yaparak yaşamsal faaliyetleri sürdürmeye kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Hatta bu işlemler o kadar ileri seviyelere geldi ki evimiz için gerekli olabilecek gıda, tadilat malzemeleri gibi alışveriş aşamalarını geçerek ev, araba ve arsa gibi dev yatırımlar yapma imkanı sunan banka kredileri var olmaktadır. Yani düşünün cebimizde araba almak için para yok, ama gidip ev alıyoruz… Nasıl oluyo da bankalar bu denli bir güven duygusuna kapılıp bizlere para veriyor ve bu parayı taksitli olarak geri alıyor? Öncelikle hiç bir bankanın, “faizsiz kredi” vermeyeceğini unutmamız gerekiyor. Yani bir bankanın her hangi bir kredi hizmetinden yararlanan banka müşterisi bu parayı geri öderken aynı tutarı değil, fazlasını yani faiz tutarı ile birlikte geri ödeme yapması gerekiyor.

Bireysel İhtiyaç Kredisi Hesaplama
Örneğin bir bankanın her hangi bir kredi kampanyasından faydalanıp ihtiyacınızı karşılayacak kadar kredi kullandınız, (örnek olarak veriyoruz, bu oran günlük olarak değişir ve bankaya göre farklılık gösterir.) ve bu tutar 10.000 TL. Siz bu kredi tutarını alırken hizmet aldığınız banka öncelikle işlem ücreti (bazı bankaların kredi kampanyaların da çok cuzi veya almıyanıda var) adı altın da belirlediği bir ücreti vermiş olduğu tutardan düşmektedir. Ayrıca genelde sizin belirlediğiniz vade sayısına orantılı olarak, faiz tutarı belirlenir. Yani 12 ay olarak ödediğiniz kredi tutarı ile 24, 36 ya da daha uzun sürede ödediğiniz kredi faiz toplamı aynı değildir. Bu işlemde faiz oranından kaynaklanan bir fazla ödeme değil, faiz süresini uzattığınız dan kaynaklanan bir yükselmedir. Kullandığınız krediyi ne kadar kısa sürede öderseniz, faiz olarak ödediğiniz ücreti o kadar düşürmüş olursunuz.
Ayrıca her hangi bir bankanın bireysel ihtiyaç kredi hesaplaması yapabilmek için, öncelikle tüm bankaların kredi faiz oranlarını araştırmamız gerekiyor. Fakat yukarıda belirtmiş olduğumuz işlem ücretleri vs. Gibi konulara dikkat etmenizi kredibanka.org ailesi olarak önemle rica ederiz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.