Bireysel İhtiyaç Kredisi Nedir

Bireysel İhtiyaç Kredisi Nedir

Bireysel ihtiyaç kredisi nedir?; banka ve finans kuruluşları tarafından vatandaşın ihtiyaçları için sunulan nakit para hizmetidir. Duruma diğer taraftan bakacak olursak, kişisel ihtiyaçları karşılamak için banka ve finans kuruluşlarına başvurusu yapılan nakit para hizmetidir. Bireysel ihtiyaç kredi başvurusu yaparken, kişinin şahsi ihtiyaçlarını karşılayacağı düşünülür. Bu şahsi ihtiyaçlara bir kaç örnek verecek olursak;

  • Şahsi olarak aldığı bir borcu ödeme,
  • Ev idaresi için gerekli ihtiyaçları karşılama,
  • Otomobil, motosiklet ve bu gibi araç bakım ve ekstra hizmet giderlerini ödeme,
  • Telefon ve bu gibi elektronik cihaz almak,
  • Tatile gitmek,

Gibi bir çok ihtiyacı ödemek için talep edilebilir. Ayrıca farklı ihtiyaçları karşılamak için diğer kredi ürünlerine başvuru yapabilir. Örneğin araba almak için taşıt kredisine, ev almak için konut kredisine başvuru yapılabilir. Kimi zaman taşıt ve konut kredisi ürünleri, bireysel ihtiyaç hizmetinden daha avantajlı olabiliyor. Bu nedenle bu hizmetleri alırken mutlaka bir ön araştırma yapılması gereklidir. Peki ”ne gibi araştırmalar yapılır?”

Bireysel İhtiyaç Kredisi Nedir

Bireysel İhtiyaç Kredisi Nedir

Bireysel İhtiyaç Kredisi Araştırmaları

Faiz Oranları
İhtiyaçlar için gerekli araştırma yapılırken, öncelikle faiz oranlarının göz önüne alınması gerekir. Artık bankaların tamamın da, hatta bir çok finans kuruluşu tarafından da bu hizmet sunuluyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken hizmeti en çok veren değil, hizmeti en kaliteli ve ihtiyaca uygun veren kuruluşu bulmak olacaktır. Bu nedenle ilk aşamada mutlaka bir faiz araştırması yapılması gerekir. Faiz oranları hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Vade Oranları
Bankaların tamamı ”Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu” (BDDK) tarafından denetlendiği biliniyor. Bu nedenle bankalardan alınan kredi vadeleri, neredeyse tüm bankalarda eşittir. Fakat tercih edilecek farklı kurum ve kuruluşlar için mutlaka bu konuda göz önüne alınmalıdır.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?
Başvuru yapılacak banka ve finans kuruluşu tarafından sunulan başvuru noktaları, zaman kaybı yaşanmaması açısından oldukça önemlidir. Bir çok banka, ileri İnternet teknolojisi hizmetlerini kullanıyor. Bu nedenle tek tuşla anında kredi başvurusu yapılabiliyor. Ayrıca ATM cihazları, SMS hattı, İnternet ve telefon bankacılığı hizmet noktalarından bireysel ihtiyaç kredi başvurusu işlemi yapılıyor.

Bireysel ihtiyaç kredisi veren bankalar!

Banka veya finans kuruluşlarına neredeyse her gün vatandaşlar tarafından bireysel ihtiyaç kredisi için başvuru yapılıyor. Bu hizmeti alan vatandaş, bir çok ihtiyacını anında giderebiliyor. Dikkat edilmesi gereken husus ise, ödeme zorluğu çekilecek miktarlar için başvuru yapılmaması olacaktır. Ülkemiz ve dünya genelinde bir çok kişi kredi ya da kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk çekiyor. Ülkemizde BDDK tarafından alınan bazı önlemler sonrası bunun önüne biraz olsun geçildi. Fakat yinede bu konuda dikkat edilmesi gerektiğini unutmamalıyız.

Bireysel İhtiyaç Kredisi Nedir

Bireysel İhtiyaç Kredisi Nedir

Sizlere ”Bireysel ihtiyaç kredisi nedir” başlıklı konu ile bu sorunun cevabını vermeye çalıştık. Yinede merak ettiğiniz herhangi bir detay olursa, lütfen aşağıdaki yorum butonundan uzman ekibimize iletmeyi unutmayınız. Yazmış olduğunuz her türlü soruya uzman ekibimiz tarafından en kısa süre içerisinde cevap verilmeye çalışılacaktır. Sosyal medya araçlarını kullanarak sayfalarımızı beğenebilir, dilerseniz bu yazımızı paylaşabilirsiniz. Teşekkür eder, saygılarımızı sunarız. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.