Besicilik Kredisi Veren Bankalar

Hayvancılık yaparak geçimini sağlamakta olan kişiler için bankalar besicilik kredisi adı altında kredi vermektedir. Büyükbaş ya da küçükbaş hayvan fark etmeksizin, geçimini bu yönde sağlamakta olan kişilere devlet destekli besicilik kredisi vermektedir. Bankalar besicilik kredisinde vade aralığı ve ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Besicilik kredisi veren bankalar uygun vade ve faiz olanakları sunuyor.

besicilik kredisi veren bankalar

Besicilik kredisi veren bankalar

Besicilik Kredisi Veren Bankalar

Besicilik kredisini devlet teşvikli almak isteyen kişiler T.C. Ziraat Bankası’na giderek başvuruda bulunabilir. Besicilik yapmak için hayvan alımı, hayvanlar için kullanılmakta olan malzeme yapımı ya da malzeme alımı gibi bir çok konuda destek veriyor. Bunların bazıları; yem alımı, hayvan barınak yapımları, hayvan alımı, hayvanlar için kullanılacak gerekli malzemeler gibi hayvancılığı kapsamakta olan tüm konularda destek sağlamaktadır. Ayrıca Akbank, Denizbank, Şekerbank ve İş Bankası’da besicilik kredisi vermekte olan başlıca bankalardır. Ancak en düşük faiz oranı Ziraat Bankası‘na tarafından sunuluyor gibi görünüyor şimdilik.

Besicilik Kredisine Başvuru Nasıl Yapılır?

Pek çok özel ve kamu bankaları besicilik için kredi imkanı sunmaktadır. Bu para desteğini alabilmek için yapılan başvuruda, özel bankalar teminat haricinde herhangi bir şart sunmamaktadır. Kamu bankaları ise devlet destekli besicilik kredisi vermek için kişilerden bir takım şartları yerine getirmesini talep eder. Kamu bankaları kredi kullanmak isteyen kişilerden taşınmaz olarak ipotek istemektedir.

Besicilik kredisinin yanı sıra geçimini hayvancılık ile sağlayan vatandaşlara devlet destekli yem kredisi imkanı sağlamaktadır. Yem kredisinin faiz oranları diğer kredi oranlarına göre çok daha düşük olarak hesaplanmaktadır. T.C. Ziraat Bankası üzerinden başvuru yapılabilen yem kredisi, bir yıl sonra toplu olarak da ödenebilmektedir.

basvuru sartlari

başvuru şartları

Besicilik Kredisi Şartları

Banka üzerinden besicilik kredisi kullanmak için bankaların müşterilerine sunmuş olduğu bir takım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan bazıları ise şunlardır;

  • Kredi kullanmak istediğiniz hayvanın devlet sistemine kayıtlı bulunması gerekir. (Bu sistem hayvancılığın daha iyi takip edilebilmesi amacı ile devlet tarafından oluşturulan bir sistemdir ve adı türkvet sistemidir.)
  • Kredi alabilmek için belirli oranda belirlenen miktar kadar hayvan satın almanız gerekir. (Hayvanın cinsine göre alım miktarı farklılık gösterebilmektedir.)
  • Kredi kullanabilmek için hayvanınızın yaşı ve doğum sayısı da büyük önem taşımaktadır. (Devlet 36 aydan yaşlı olan büyük baş hayvanlarda ve birden fazla sayıda doğum yapan hayvanlarda destek vermemektedir.)
  • Hayvanların damızlık belgesi olması gerekiyor.

Hayvancılık kredileri hakkında daha fazla kampanyaya ulaşmak için kredi kampanyaları sayfamızı ziyaret ediniz. Bu sayfada bankaların ve Devlet tarafından belirlenen bir çok ürüne ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz gibi sayfalarımız arası gezinir, ücretsiz olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.