Bebek Giyim Sektörü

Bebek Giyim sektörü, bu sektör raporunun kapsamına giren ürünler Gümrük Tarifesi İstatistik Pozisyon (GTİP) sınıflandırmasına göre 6111 ve 6209 numaralı fasıllarda yer alıyor. Bebek Giyim Kıyafetleri sektörü hakkında detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Tekstil, Bebek ve Hazır Giyim
Tekstil ve Hazır Giyim sektörü imalat sanayi ve sanayi üretimine sağlamış olduğu net döviz girdisi ve diğer unsurları ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en değerli sektörleri arasında yerini almıştır. Türkiye, dünya devletleri arasında, 8. En büyük hazır giyim ihracatçısı olmaktadır. Bu sektörün alt sektörü olan Bebek Giyim Kıyafetleri sektörü ise ülke çapında 1990 yıllarında gelişmeye başlamıştır. Bazı üreticilerin bazıları sadece bebek giyim üzerine üretim yaparken, bazı üreticiler ise hem yetişkin, hemde çocuklar ve bebekler için kıyafet üretiyor.

Dikkat bebek sahipleri için önemli bir haberimiz var! Büyükannelere bebek parası verileceğinden haberiniz var mı? Şimdi ilgili sayfamızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Üretim ve Bayilik Kredileri

Üretim ya da bayilik almak isteyenler için bankalar oldukça dikkat çekici kampanyalar düzenlemektedir. Örneğin “Esnaf Kredisi Kampanyası” ya da buna benzer kampanyalara dahil olan kişiler, sektörün yeni bir parçası olmak yoluna adım atabiliyorlar. Banka kredileri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için lütfen ilgili Kategorimizi ziyaret ediniz.

Bebek Giyim Üretim Tesisleri
Bu tesisler genelde İstanbul, Denizli, Antalya ve İzmir gibi büyük şehirlerde faaliyet gösterirken, ağırlıklı olarak üretim Bursa’da yapılmaktadır.

Organik Pamuktan Bebek Kıyafetleri
Dünyanın en önemli pamuk üreticilerinden biri olan Türkiye, bu avantajını oldukça etkili bir şekilde kullanmaktadır. Bebek kıyafetlerinin üretiminde kullanılan pamuk bolluğu sebebiyle, ülkemiz bebek ve çocuk giyimi üretiminde rekabet edilmesi zor bir ülke konumundadır. Bu avantajını Organik Bebek Giyim üretiminde de kullanan üreticiler için tek eksik, tasarım modelleri olduğu düşünülüyor. Bu eksiğin de, gelişen bilgisayar teknolojisi ekipmanları ile kapatılmaya başlandığı görülmektedir.

Bebek Giyim Bayilikler

Gelişen sektör, hızla yayılan bir satış ağına ulaşmış durumda ve artık sektörün lider markaları Franchize Bayilikler vermeye başlamış durumda. Çocuk ve bebek giyim Bayilikler sunan sektör liderleri, bu bayilik sistemlerine her geçen gün yeni bir esnaf kazandırmaktadır. Ülke çapında geniş bir iş ve çalışan ağı oluşturması, ülke ekonomisine oldukça büyük bir katkı sağlamış olduğunun kanıtı olarak gösterilebilir.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.