Bankamatik Kartım Kırıldı Ne Yapmalıyım

Bankamatik Kartım

Günümüz bankacılık hizmetleri veren şirketler, bir çok müşterisine bankamatik kartı hizmeti sağlama konusunda oldukça kaliteli bir bankacılık anlayışı içerisindedir. Bankamatik cihazları sayesinde bir çok işlemi çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanına sahip olan vatandaş, bu cihazları güvenli ve daha hızlı kullanabilmek için geçerli olan kartlarına sahip olmaktadır. Her hangi bir banka aracılığı ile bankamatik kartı sahibi olabilir, sahip olunan bankamatik kartı ile bir çok işlemi çok hızlı ve güvenli bir şekilde sağlama şansına sahip olabilirsiniz. Bankamatik kartları bir çok şekilde kullanılmakta ve oldukça büyük bir zaman ve güven tasarrufu sağlamaktadır. Örneğin bankamatik kartına sahip olan bir banka müşterisi, artık üzerinde yüklü ya da küçük miktarlar da nakit para taşıma gibi bir derde girmesine gerek kalmıyor. Özellikle gasp ve hırsızlık gibi tehlikeli olayların yaşanmış olduğunu düşünürsek, üzerimizde taşımak zorunda olduğumuz büyük miktarlarda ki paraları artık; bu küçük ve kullanışlı kart sayesinde güven ile taşıyabilir.

Bankamatik Kartım Kırıldı

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi son zamanlar da artık eskiye nazaran gasp ve hırsızlık olayları daha az duyulur olsa da, yinede üzerimizde ya da evimizde yüklü miktarlarda para taşımak istemeyenlerin düşünceleri daha sağlıklı gibi görülmektedir. Ayrıca son zamanlarda bir çok haber ve bilgi yayınlayan sayfalara sık sorulan sorular arasına “Bankamatik Kartım Kırıldı Ne Yapmam Gerektiğini Bilmiyorum” gibi sorular ile kapsadığını görüyoruz. Biz bazı takipçilerimizin bu gibi sorunlara sahip olabileceğini düşünerek geniş kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra, bilgilendirme kararı almıştık. Bu araştırmalarımız sonucu bir çok banka tarafından sağlanan bankamatik kartlarının kırılması sonucu, hizmet alınan banka tarafından çok hızlı ve kolay bir şekilde destek sunulmuş olduğunu görmüş olduk. Peki konuyu sizler için biraz daha detaylı anlatmak istiyoruz.

Banka-kartim-kirildi-ne-yapmaliyim?

Bankamatik Kartım Kırılırsa Neler Yaşarım?

Öncelikle bankamatik kartlarının ince ve plastik bir yapıya da olduklarını, bu sebepler dolayısı ile oldukça hassas bir yapıya sahip olduklarını hatırlatmak gerekmektedir. Bu ayrıntılara dikkat ederek cüzdan yerine, kredi ya da bankamatik kartları için özel üretilen ve sağlam bir yapıya sahip olan kartvzitlik ürünlerini kullanmanızı öneririz. Fakat yine de olağan dışı bir olay gerçekleşmiş ve “banka kartım kırıldı ne yapmalıyım?” Gibi cümleler kuran mağdurların arasına sizde girmiş olabilirsiniz. Bu gibi bir durum ne gibi sonuçlar doğurabilir ve ne yapılması gerekir?

Bankamatik Kartı Kırılırsa Ne Yapılır?

Fazla konuyu uzatmadan hemen bankamatik kartının kırılması sonucu neler yapmamız gerektiğini kısaca bilgi tazeleyelim. Öncelikle bankamatik kartınızın kırıldığını anladığınız an, hemen hizmet almış olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri telefon numaralarını arayıp hattın diğer ucunda bulunan müşteri temsilcisine “banka kartım kırıldı lütfen yardım edin” gibi bir cümle kurmanız yeterli olacaktır. Bu konuşma sonrası müşteri temsilciniz tarafından size bir kaç güvenlik sorusu sorulacak ve bu soruların ardından, sizin onayınız ile birlikte bankamatik kartınız kullanıma kapatılacaktır. Kartı kullanıma kapatma işlemi sonrası, yeni kart başımı için sizden onay alınacak ve işleme konulacaktır. Yaklaşık 1 hafta, 10 gün içerisinde  (bankaya göre farklılık gösterebilir) yeni kartınız belirlemiş olduğunuz adrese gönderilecektir. Yeni bankamatik kartınız elinize ulaştığında, bu kart için yeni bir şifre belirleyerek kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Yeni kartınıza kırılan bankamatik kartına ait tüm bakiye ve borç bilgileri transfer edilmiş olacak ve aynı işlemleri devam ettirme şansına sahip olmuş olacaksınız.

Kırılan Bankamatik Kartını Şubeden Yenilemek

Bankamatik kartınızın kırıldığını anladığınız zaman, hizmet almış olduğunuz bankanın size en yakın yerel şubesine giderek müşteri temsilcinize “kırılan banka kartımın yerine, yenisinin çıkarılmasını istiyorum.” Demeniz yeterli olacaktır. Müşteri temsilciniz kırılan bankamatik kartınızın yerine yenisi için sizden onay alarak, üretim aşamasına geçilmesini sağlayacaktır. Bu işlem sonrası elinize geçen kartı aynı yukarıdaki gibi işlemler yaparak kullanıma hazır hale getirebilir, eski kartınız gibi kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi kart kırılmalar yaşayan takipçilerimiz için “kredi kartım kırıldı ne yapmalıyım“, başlıklı sayfamız yazılmış olup, göz atılması gerektiğini düşünmekteyiz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kredibanka.org

7 yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.