Bankaların Çalışma Saatleri Güncel 2018

Türkiye bankacılık sektörü içerisinde faaliyet yürüten bankaların çalışma saatleri ile açılış ve kapanış saatleri yani mesai saatleri bu sayfada belirtilmiştir. Dilerseniz herhangi bir banka şubesinin ismini en altta bulunan yorum kutusuna yazarak, hafta sonu veya diğer günlerdeki mesai saatlerini öğrenebilirsiniz.

bankalarin calisma saatleri

bankaların çalışma saatleri

Bankaların Açılış ve Kapanış Saatleri 2018

Türkiye çapında bir çok banka ve finans kuruluşu sabah saat 09:00 gibi kepenk açarken, akşam saat 17:00 sonrası kepenk kapatmaktadır. Bu banka ve finans kuruluşları için bazı günler mesai saati değişikliği yapılabilmektedir. Dilerseniz banka ve şube ismini en alta bırakarak, bugün açık mı yoksa kapalı mı öğrenebilirsiniz. Ayrıca bankalar 09:00 ile 17:00 saatleri arası sürekli olarak hizmet vermiyor. Öğle saatleri yemek molası verildiği için bir saatlik bir boşluk doğmaktadır. Banka öğle arası hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazının devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Banka Şubeleri Öğle Arası Açılış ve Kapanış Saatleri

Banka şubeleri yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi 09:00 ile 17:00 arası hizmet vermektedir. Yine bu bankaların öğle saatlerinde kısa bir mola verilmektedir. Öğle 12:30 ile 13:30 arası öğle molasına çıkılır ve bir saat boyunca herhangi bir bankacılık işlemi yapılamaz. Bir çoğumuz işçi, emekçi ve memur olduğu için bu tip bir düzenlemeyi takdir ediyor ve destek vermemiz gerektiğini düşünüyoruz. Fakat bu durum bir çoğumuzu, haberimiz olmayan hizmet noktalarından dolayı mağdur edebiliyor. Haberimiz olmayan bazı işlem noktaları diyoruz çünkü İnternet, telefon şubesi ve ATM cihazları üzerinden işlem yapılmaya devam edilebilir. Örneğin banka öğle arasında mola vermiş ve sizin acilen işlem yapmanız gerekiyor ise hemen bankanın İnternet şubesine giriş yaparak, işlem yapabilirsiniz. Yapabileceğiniz bu işlemlere bir kaç örnek vermek gerekirse;

 • Para transferi, (Havale ve Eft)
 • Kredi ve kredi kartı başvurusu,
 • Kredi ve kredi kartı borç ödeme işlemleri,
 • Kredi kartı taksitlendirme işlemi, (bu konu hakkında kredi kartı yapılandırma başlıklı sayfamıza bakınız)
 • Nakit avans çekme,
 • Kredi kartı limiti arttırma,
 • Kira, fatura, cep telefonu lira yükleme gibi bir çok ödeme işlemleri yapabilirsiniz..

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm ödeme işlemlerini, bankaların öğle tatilinde, belirtmiş olduğumuz noktalardan yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için bankanın açılış saatini beklemenize gerek yoktur. Örneğin garanti bankası İnternet şubesine giriş yapmak için gereken bilgileri ”Garanti İnternet şubesine giriş” başlıklı yazımızdan alabilirsiniz. Yine hizmet aldığınız bankanın sayfasına giriş yapmak için yukarıdaki bankalar kategorisini kullanabilirsiniz. Bankalar kategorisi içerisinde, hizmet aldığınız banka şubesini bulabilirsiniz.

Bankaların Çalışma Saatleri

Aşağıda vereceğimiz banka isimlerinin üzerine tıklayıp, hizmet aldığınız banka şubesinin çalışma saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz;

Yukarıda belirtmiş olduğumuz banka isimlerinin dışında bir bankanın mesai saatleri hakkında bilgi almak için lütfen aşağıda bulunan yorum butonunu kullanınız. Aşağıdaki yorum kutucuğuna ”banka ismini yazıp, mesai veya çalışma saatleri kaçta başlıyor?” demeniz yeterli olacaktır. Kredi banka yetkili personeli, bu konu hakkında sizinle buradan direkt olarak iletişime geçecektir.

bankalarin calisma saatleri

bankaların çalışma saatleri

Banka Çalışanlarının Mesai Saatleri

Banka çalışanlarının bazı haklarının yenildiği iddiaları karşısında, bankaların bu tip adımlar atmasını oldukça olumlu karşılıyoruz. Ayrıca bankalar kapansa bile, bir çok bankacılık hizmetini alma şansına sahip olduğunuzu bilmenizi isteriz. Örneğin bankaların ATM cihazları, mobil uygulamaları, telefon bankacılığı ya da İnternet şubeleri aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet alabilirsiniz. Bankaların çalışma ve mesai saatleri 2018 hakkında vermiş olduğumuz bu bilgilerde takıldığınız tüm soruları, en altta bulunan kutucuğa yazabilirsiniz. Ayrıca yukarıda bankalar hakkında daha detaylı olarak açılış ve kapanış saatlerini öğrenme şansına sahip olduğunuz Bankalar kategorisini kullanarak bir çok bankanın hizmetlerini öğrenebilirsiniz. Dilerseniz şu bankaların isimlerini aşağıya yazarak, çalışma saatleri ile açılış ve kapanış saatlerini sorgulayabilirsiniz;

 • Garanti bankası,
 • Halkbank,
 • Denizbank,
 • TEB (Türk ekonomi bankası),
 • HSBC, Vakıfbank,
 • Fibabanka,
 • Akbank,
 • QNB Finansbank,
 • Yapı kredi,
 • Ziraat bankası,
 • Türkiye finans,
 • Albaraka Türk katılım bankası,
 • Türkiye iş bankası

ve diğer tüm bankaların bilgilerine ulaşma şansına sahipsiniz. Bu konumuzu beğenen kişiler, sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunabilirler. Facebook, Twitter ve instagram gibi sosyal mecralarda konularımızı paylaşmaktan çekinmeyiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.