Bankadan Kredi Alamıyorum

Bankadan Kredi Alamıyorum

Bankaya kredi başvurusu reddedilen birçok kişi bankadan kredi alamıyorum ne yapmalıyım? Sorusunu sormaktadır. Kredi alamayan bir banka müşterisi sonuca ulaşmak için ilginç arayışlar içerisinde girebilse de, aslında bir çok neden vardır. Yazımızın detaylarında yaptığınız kredi başvurusu reddedildiğinde, yapmanız gerekenleri okuyabilirsiniz.

Bankadan Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Bankadan Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Günümüzde kredi kartı ve bankalardan kredi çekme ihtiyacı birçok kişinin kullandığı, gerekli hale gelen işlemler arasında yer almaktadır. Ev sahibi olabilmek için, taşıt alabilmek için veya kişisel ihtiyaçların karşılanabilmesi için pek çok kişi bankalardan kredi çekmektedir. Bunun yanı iş yerleri de işlerini büyütmek, mal alımı gibi sebeplerle kredi çekmek için bankalara başvuruda bulunmaktadırlar. Ancak ister bireysel olsun, ister kurumsal kredi başvuruları her zaman olumlu sonuçlanmaz. Kredi başvurularının olumlu sonuçlanmamasının birçok sebebi bulunabilir. Bu sebepleri ortadan kaldırdığınızda kredi almanızın önünde hiçbir engel kalmayacaktır.

Kredi Alamama Nedenleri Nelerdir?

Bankalar tarafından kredi kartı ve kredi başvurularının değerlendirmesi yapılırken belirli kriterler tespit edilmiştir. Kredi başvurusu yapan kişiler bu kriterlere göre değerlendirmeye alınırlar. Kriterleri sağlayan kişiler kredi alabilirken, kriterleri sağlayamayan kişiler ya hiç kredi çekememek’de ya da banka tarafından ek teminat veya kefil istemiyle karşı karşıya kalmaktadırlar. Kredi başvurunuz reddedildiyse, bunun en temel sebepleri arasında sizin kara listede bulunmanız, kredi notunuzun düşük olması, gelir beyanında bulunmuş ancak bunu belgeleyememiş olmanız, aylık gelirinizin çekmek istediğiniz kredinin aylık geri ödemelerine oran olarak uygun olmaması, başka bankalardan kullanmış olduğunuz krediler veya kredi kartı harcamalarınızda ki yükseklikten dolayı yüksek borçluluk oranına sahip olmanız, son işinizde toplam 6 aydan daha kısa süredir çalışıyor olmanız, kredi başvurusu esnasında bilgilerin yanlış veya eksik verilmiş olması gibi nedenler yer almaktadır.

Kredi Alabilmek İçin Yapılması Gerekenler

Kredi başvurunuz reddedildiyse öncelikle kredi başvurusunun reddedilme nedenleri net olarak araştırılmalıdır. Araştırma yapmadan başka bankalarda kredi başvurusu yapmaya devam etmeniz, kredi notunuzu düşüreceğinden kredi başvurunuzun reddedilme nedeninin net olarak tespit edilmesi önem taşımaktadır. Kredi başvurunuz kara listede olmanız yüzünden reddedildiyse bunun için yapacak bir şey yoktur. Kara listeden 5 sene içerisinde çıkılabilmektedir. Kredi alabilmek için bu sürenin dolmasını beklemeniz gerekecektir. Kredi başvurunuz kredi notunuzun düşük olmasından dolayı reddedildiyse, kredi notunuzu yükseltmek için çeşitli çalışmalar yapabilirsiniz. Sitemizde kredi notu yükseltme yazısını okuyarak konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Gelirinizin çekmek istediğiniz kredi oranına uyumsuzluğu söz konusuysa, çekmek istediğiniz rakamı düşürebilir veya ek teminat gösterebilirsiniz. Ek teminat göstermek veya güvenilir bir kefil bulmak birçok noktada kolayca kredi alabilmenizi sağlayacaktır.

Bankadan Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Bankadan Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi başvurusu yapmak için yapacağınız işlemler öncesi BANKALAR kategorimizi ziyaret ederek, kredi alabileceğiniz bankaları görebilirsiniz. ”Banka bir türlü kredi vermiyor” ya da ”bankalardan nasıl kredi alabilirim” sorularına yönelik bir makale paylaştık. Makalemiz içerisinde yapılan görüş ve öneriler sizlere kredi başvurusunda yararlı olabilir, fakat tavsiyeleri dikkate almayınız. Yazım sadece bilgi paylaşımına yönelik olarak hazırlanmıştır. Teşekkür eder, saygılar sunarız. KrediBanka.Org

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.