Banka kredisi nedir : Karşılıklı olarak belirli bir sürede uzlaşıp, belli bir kişiye belirlenmiş zaman diliminde geri almak kaygı ile, satın alma gücü sağlanıp veya bunun devredilmesine denir. Kredi çekecek bir müşteri kredi miktarı ve geri ödeme faiz oranına orantılı bir şekilde vadeli taksit süresini kendi belirleyebilir. Banka kredileri, tüketicinin ihtiyacına uygun, (kullanacağı alanı banka personeline bildirmesi halinde yardımcı olacaklardır) olarak düzenlenerek müşteriye sunulmakta. Örnek vermek gerekirse bir otomobil almaya karar verdiniz lakin yeterli miktarda paranız yok ve siz aylık gelirinizin bir kısmı ile bu otomobili alabileceğinizi düşünüyorsanız hemen taşıt kredisine başvurabilirsiniz. Bunun sebebi ise bankalar size normal kredi türünden daha uygun olarak sunulan taşıt kredisi faiz oranları ile hizmet verecektir.

Kredi faiz oranları
Otomobil, konut, arsa veya ihtiyac kredisi faizleri aynı olmamakta ve her birinin faiz oranı kullanım durumuna ve verilen para miktarının büyüklüğüne göre değişiklik göstermekte. Bunun yanı sıra her bankada kredi faiz oranları değişiklik göstere bilmektedir. Bu nedenle sitemiz üzerinden bankaların kredi faiz oranlarını güncel bir şekilde takip etmenizi öneririz.
Yukarıda vermiş olduğumuz örnekte olduğu gibi bir otomobil almak istiyorsanız bankaların vermiş olduğu taşıt kredisi imkanlarından faydalanabilirsiniz, fakat bankaların bu tür kredi seçeneklerinde sunmuş oldukları düşük faizleri bazı önlemler alarak verdiklerini sizlerin bilmesi gereken en önemli etkendir. Örneğin taşıt kredisi ile ihtiyac kredisi aynı faiz oranına sahip değildir, araç kredileri genelde daha düşük faiz oranına sahiptir. Fakat aldığınız araç üzerinden bir ipotek söz konusu olabilmekte veya aracınıza zorunlu kasko yapılması bankalar tarafından istenebilir. Web sitemizde Garanti bankası, İş bankası, Ziraat bankası kredi faiz oranları başlıklı sayfalar ile, sizlere kredi faiz oranlarını sunmaya devam edeceğiz. Bu yazımızda sizlere kredinin tanımını ve faiz oran farklılıklarını bilgimiz dahilinde anlatmaya çalıştık, ihtiyacınızı karşılamayan her hangi bir husus var ise, lütfen aşşağıda bulunmakta olan yorum butonu yardımı ile bizlere soru ve önerilerinizi iletiniz. Sizler için elimizden gelen her türlü bilgiyi uzman ekibimiz yardımı ile sunmayı ilke edindiğimizi bilmenizi isteriz.
Saygılar sunuyor ve bir sonraki yazımızda görüşmek ümidi ile hoşçakalın.

Banka kredisi 2016
Puan
Merhaba ben kadir. Kredi notu öğrenme ismi ile sizlerle sürekli olarak buluşuyorum. Kredibanka.org adresini 2015 yılında hayata geçirdim ve finansal konularda bir çok bilgi paylaştım. Özellikle bankaların kredi ve kredi kartı hizmetleri için başvuru şartları ve özel kampanyalarını sizlerle paylaştım. Bu paylaşımlarım arasında çok beğeni alanlar ve sürekli paylaşılanlar oldu. Tüm bunlar için öncelikle herkese çok teşekkür ederim. Ekonomik ve finansal bilgiler paylaşmaya devam edeceğim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir