Banka Kredileri 2016

1 Skor2 Skor3 Skor4 Skor5 Skor (Bu yazıma oy verir misiniz?)
Loading...

Kredi seçenekleri : Bankalar müşterilerine sunmuş oldukları imkanları krediler üzerinde göstermiş oldukları bir çok faktör ile sürdürürken, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda kredi seçenekleri sunmaya devam ediyor. Örneğin araç alacaklara taşıt kredisi, ev sahibi olmak isteyen müşterilerine konut kredisi, esnafa, öğrenciye, ev hanımı gibi bir çok kişiye özel krediler veya kampanyalar düzenlenmekte. Fakat bu tür özel veya kampanyalı krediler için bazı ön koşullar sunmaktadır. Tabii ki bunun en önemli koşulu kredi notu olmaktadır, Bunlara bir kaç örnek vermek gerekirse, her bankada bu aynı olmamak ile birlikte bir kaç örnekleme yapabiliriz.

Taşıt Kredisi şartları : Diyelim’ki otomobil veya ev alacaksınız ama yeterli paranız yok! İşte burada bankalar bazı koşulları ile birlikte devreye giriyor. Hemen her gün gördüğünüz ve hayalini kurduğunuz aracı her hangi bir banka şubesine giderek, gelir belgelerinizi ispat edip ve alacağınız aracı banka üzerinden rehinli (ipotek) gösterip sahip olabilirsiniz. Fakat bazı bankalar müşterilerine sağlık sigortası, satın almış oldukları araçlarına kasko gibi bir kaç işlemi daha zorunlu tutuyor. Bugünlerde artık sigorta yaptırmanın zorunlu olmadığını öğreniyoruz fakat bu kez farklı faiz oranları ile kredi temini gerçekleştiriliyor diye duyumlarda alıyoruz. Otomobilin noter onayı ile devrini gerçekleştirip araçta herhangi bir söz hakkı olduğunuzu ispat ettiğiniz takdirde aracın eski sahibine krediyi temin ediyorlar. Ayrıca ruhsat üzerindeki rehin ibaresi siz kredi ödemelerinizi bitirdiğinizde kaldırılıp, araç üzerinde menfaati bulunan tek şahıs siz olmuş oluyorsunuz.

Taşıt Kredisi Yaş Sınırı : Tabii her araç için taşıt kredisi çekme imkanınız olmadığını belirtmek isteriz. Belli bir model (yaş) sınırı vardır, buna göre bazı bankalarda taşıt kredisi en fazla üç (3) yıl önce üretilip piyasaya sürülen araçlarda geçerli olabilmekte, daha eski araçlar için genelde bankalar taşıt kredisi verememektedir. Ama bugünlerde bankalar bu değerlere artık eskisi gibi katı önlemler almak yerine daha esnek davranmaya başlayıp, beş, (5) sekiz (8) hatta on (10) yıllık araçlar için kredi vermeye başladı. Fakat daha eski araçlara kredi çıkmamaktadır. Banka kredileri hakkında daha geniş kapsamlı bilgi alabilmek için, Sitemiz üzerinden krediler sekmesini tıklayarak aradığınız tüm kredi türlerinin bilgilerini kendi kategorilerinden alabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir