Banka Kartı Çalınırsa Ne Yapılır

Banka Kartı Ve Çalınması

Geçmiş yıllara oranla oldukça hızlı bir kullanış eğilimi gösterilen banka kartları, son dönemde insanlar için oldukça kaliteli bir hizmet kaynağı haline gelmiştir. Banka kartları özellikle suç (gasp, hırsızlık) oranı yüksek bölgeler için, müthiş bir çözüm kaynağı haline gelmiştir. Örneğin bir çok banka kartı kullanıcısı, artık üzerinde nakit para taşıma gibi bir derde girmiyor. Bunun sebebi tabii ki; kart sahibinin sahip olduğu tüm nakit paralarını bu banka kartına ait hesaba transfer edebilmesi ve bu kart şifresi ile, güvenli harcama yapma şansına sahip olmasıdır. Örneğin bir banka müşterisi şahsına özel hizmet verilen banka kartına ait hesaba, sahip olduğu tüm parasal varlıklarını yaptırabilir. Bu hesaba yatırmış olduğu tüm nakit varlığını, hesaba ait olan kart için belirlemiş olduğu şifreyi kullanarak harcama yapabilir. Yani kart kullanımı oldukça güvenli, fakat bazı kuralları öğrenmeniz yararınıza olacaktır. Örneğin son günlerde bir çok İnternet sitesi vasıtası ile “banka kartım çalındı ne yapmalıyım?”, gibi sorunlarını dile getirenler ile karşılaştık. Lütfen unutmayalım, çalınan kart maaş kartı olabilir.. Bu nedenle bu sorunu ortadan kaldıracak bir kaç seçeneği sizlerle paylaşmak istiyor ve bu gibi durumlara kimsenin düşmemesi temennisini ilave ediyoruz.

Banka kartim calindi ne yapmaliyim

Banka Kartım Çalınırsa Ne Yapmalıyım?

Öncelikle böyle bir olayın hepimizin başına gelebileceğini ve bu bilgileri başımıza gelmeden paylaşmamız gerektiğini, önemle hatırlatmak isteriz. Bankaların sizlere sunmuş olduğu banka kartlarının kayıp ve çalıntı kart bildirimlerini, kartınızın çalındığını ya da kaybolduğunu anladığınız an bildirmeniz gerekiyor. Örneğin minibüs ya da otobüs ile yaptığınız seyahat sonra indiğiniz durakta kartınızın çalındığını fark ettiniz, hemen kart hizmeti almış olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri telefon numaralarını arayıp “banka kartım çalınmış ne yapabilirim?” Diye tek bir cümle kurmanız yeterli olacaktır. Hattın diğer ucunda sizlere hizmet vermek ile görevlendirilmiş müşteri temsilcisi, hemen güvenliğiniz ve kartın size ait olduğunu anlamak için bir kaç güvenlik sorusu soracaktır. Bu soruların ardından çalınan banka kartının size ait olduğunu ispatlamış olursanız, müşteri temsilcisi hemen çalınan banka kartını iptal edecek ve kullanıma kapatacaktır. Böylece kullanıma kapanan kartınızı çalan kişi ya da kişiler, bu banka kartı ile kesinlikle her hangi bir harcama ya da para çekme işlemi yapamayacaklar. Böylece yaşamış olunan bu sorun, zahmetsiz ve çok hızlı bir şekilde ortadan kalkmış olacaktır. Bu işlem sonrası banka personeline vermiş olduğunuz onay doğrultusun’da, yeni kartınız kart numarası değiştirilerek belirlemiş olduğunuz ulaşım adresine kurye aracılığı ile gönderilecektir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kartın çalınması ya da kaybolması durumları ile karşılaşılmış ilk 24 saat içinde müşteri hizmetleri aracılığı ile bankaya haber vermeliyiz. Banka müşterilerine kart ya da kredi hizmetleri verilmeden önce sorgulanan kredi notları hakkında detaylı bilgi alabilmek için kredi notu öğrenme kategorisini ziyaret ederek, findex ya da kredi notu öğrenme hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sormak istediğiniz tüm sorularınızı bize ulaşarak detaylı olarak öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Bizi takip ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. kredibanka.org

1 Comment

  1. Hasan

    16 Şubat 2016 at 02:13

    Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Banka kartım çalınmıştı benimde ne yapacağımı bilemezken sizin sayfanıza düştüm, bir çok site araştırdım detaylı bir bilgi alamadım hep kandırmaca sizdede çok büyük bir yardım belki yok ama en azından nerede ne yapılacağını öğrendim tekrar teşekkürler saolun..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.