Banka Hesap Blokesi Kaldırma

Banka Hesap Blokesi

Bankalar aracılığı ile vatandaş oldukça rahat bir şekilde para transfer işlemi, kredi kartı ve kredi kullanımı gibi bir çok bankacılık işlemini gerçekleştirme şansına sahip olmaktadır. Ayrıca artık zorlasan hayat şartları ile insanlar her hangi bir ürün satın almak istediğinde, banka kredisi ile kolayca alabilmektedir. Fakat bu kredi ürünlerinin kullanımı konusun da, henüz tam anlamı ile bilinçli hareket ettiğimiz söylenemez. Bir çok banka hesabı bloke edilmekte ve bu hesap sahipleri oturup “banka Hesabım daki blokeyi nasıl kaldırırım?” diye düşünmektedir. Fakat bu hesaplara ait blokeleri kaldırmanın oldukça kolay bir işlem olduğunu bilmemiz gerekir. Bloke kaldırmanın basitliğini gören insanların ya da hesabına bloke konulmasına sebep olacak işlemleri yapmayanların soracağı türden bir soru olmadığı için, detaylı olarak anlatmaya uygun bulduk.

Banka Hesabımın Blokesini Nasıl Kaldırırım

Konumuza başlamadan önce “Banka hesabı neden bloke olur” başlıklı sayfayı okumanızı ve burada bulunan tüm işlemleri dikkatli bir şekilde gözden geçirmenizi öneririz. Belirtmiş olduğumuz sayfada bulunan tüm içerikleri, harfiyen uyguladığınız ve dikkatli bir şekilde okuduğunuz sürece hesap blokesini kaldırma işlemi hakkında daha fazla araştırma yapmanıza gerek kalmayacaktır. Yine de kısaca açıklamak gerekirse, aşağıda belirtilmiş olunan durumları kısaca gözden geçirmenizi öneririz.

Banka Hesap Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Öncelikle yapacağınız bankacılık işlemleri arasın’da, borç olmamasına dikkat etmelisiniz. Yine her hangi bir hizmet kullanımı ya da hizmet bedeli ödemesini gerçekleştirmek ya da geciktirir iseniz, hesabınıza bloke konulabilir. Tüm bu belirtmiş olduğumuz durumları ortadan kaldırdığınız zaman (bazı durumlar hariç), banka hesap blokesini kaldırma işlemini başlatmış olursunuz. Bir çok banka müşterisi banka hesaplarına yansıyan borçlar sebebi ile “banka hesap blokesi” durumu ile karşılanmaktadır. Bu sebepten dolayı lütfen banka hesaplarınız da bulunan borçları sürekli takip ederek, düzenli ödeme yapmanızı öneririz.

Konu hakkında sormak istediğiniz tüm soruları ve yorumları, aşağıda bulunan yorum kutusuna yazabilirsiniz. Uzman ekibimiz en kısa süre içerisinde sorularınıza cevap bulmaya çalışarak, sizlere yardımcı olmaya çalışacaktır. Bizleri takip ettiğiniz için çok teşekkür eder, saygılar sunarız. Kredibanka.org

39 yorum

 1. Alper

  8 Haziran 2016 at 23:52

  Merhaba ben kamu kurumunda çalışan memurum A bankası tarafından maaşımın 1/4 û hissedilmektedir. Kurumum B ban kas ile maaş protokolü yapmıştır bu bankaya da kredi borcum bulunmaktadır ve haciz sırası 3 olup yaklaşık 3yıl sonra sıra B bankasına gelecektir. Tüm bunlara rağmen maaş almaya başladığım B bankası sırasını beklemeden maaşıma bloke koymuş ve kafasına göre kesim yapmaktadır örneğin geçen ay 600 Tl. Kesmiştir. Yazılı müracaat yaptigimda tarafıma YARGITAY İN 2014/31871 sayılı kararını emsal göstermiştir. Ancak bahsekonu kararla benim esaslık derecem nedir ve benim kotuniyetim yoktur sırası gelince parasını alacaktır. Bu hukuka uygunmudur ne yapmalıyım.

  • KREDİ NOTU

   10 Haziran 2016 at 04:26

   Merhaba sayın @Alper.
   Öncelikle bahsetmiş olduğunuz sizin kişisel bloke durumunuz hakkında detaylı açıklama yapamayacağımızı belirtmek isteriz.
   İlgili icra sırasına kişi (siz) karar veremez.
   İcra daireleri ya da ilgili memur kanuna uygun olarak gördüğü duruma göre icra esasını uygulayabilir.
   Fakat sizin durumunuz biraz karışık olması ve ilgili işlem kanun hükmünde ne denli yürürlükte olduğunun fikri olmaması nedeni ile lütfen en kısa süre içerisinde bir avukata danışın.

   • Saffet

    10 Haziran 2019 at 12:12

    Kolay gelsin benim borcumdan dolayi garanti bankasindaki hesabima bloke konuldu borcun yarisini odedim geri kalanina da taksit yaptilar. Avukatla gorusmem bu sekildey di. Simdi de yine ayni hukuk burosu yapikredi ye de bloke koymus ne yapmam lazim?

    • KREDİ NOTU

     12 Haziran 2019 at 01:11

     Saffet bey merhaba. Garanti bankasına yapmış olduğunuz gibi Yapıkredi bankasına da ödeme yapmanız gerekmektedir. Sorunuzdan anladığımız kadarıyla, her iki tarafa da borcunuz bulunmaktadır. Bu borçları en kısa süre içerisinde, en azından istenilen seviyelere indirirseniz, hesaba konulan bloke durumunun ortadan kalkma ihtimali doğabilir.

 2. Eşref Elbasan

  2 Ağustos 2016 at 05:04

  Mrb.
  Yaklaşık 23 tane icra dosyam var. 1,5 yıldır maaşımda 1/4 haciz var. Garanti bankasından maaş alıyorum. Garanti bankası ödemelerimi 1.5 yıldır düzenli yapıyordum. Son zamanlarda kredi ve kredi kartı taksit ödemelerini yapamadım. Şube tarafından maaş hesabıma bloke konulmuş. Devam eden taksitleri de ödeme durumum yok. Ben blokeyi kaldırmak normal maaşımıalabilmek için sırasıyla neler yapmam gerekir. Savcıya mı gideceğim icra dairesini mi gideceğim. Ve gereken işlemleri yaptıktan ne kadar süre sonra bloke kalkmış olur.Tşk ederim

  • KREDİ NOTU

   10 Eylül 2016 at 08:44

   Merhabalar sayın Eşref.
   Öncelikle bloke kararının mahkeme yolu ile mi konulduğunu öğrenmenizi ve bu durumu bir avukat ile konuşmanızı tavsiye ederiz. Borçluluğunuzun daha önceki durumunu bilemediğimiz için, bu konu hakkında size net bir cevap verebilmemiz mümkün değildir.
   Özellikle bir avukat tarafından bu konuda bilgi almanızı tavsiye ederiz. Saygılar sunarız.

 3. vedat sağdur

  19 Ağustos 2016 at 17:01

  emekli maaşımı aldığım banka almış olduğum tüketici kredisi karşılığı olarak emekli maaşımın tamamını alıyor .hiç maaşımı alamıyorum.bununla ilgili nereye şikayet edebilirim.teşekkürler

  • KREDİ NOTU

   19 Ağustos 2016 at 21:34

   Bununla ilgili olarak işinin ehli bir avukat ile görüşmeniz ve bu işlemi en kısa süre içerisinde yapmanızı tavsiye ederiz.
   Bankaların almış olduğunuz Emekli Maaşı oranının tamamına el koyma gibi bir yetkisi olduğunu düşünmüyoruz. Yine de sizin bir avukat ile bu işlemleri yapmanız, faydalı olacaktır.

 4. Murat

  19 Ağustos 2016 at 18:45

  Hesabima para yatirdim ve cekmek istedigimde de cekemedim bloke olmus parami nasil cekerim

  • KREDİ NOTU

   19 Ağustos 2016 at 21:35

   İlgili bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası ile irtibata geçerek, konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Konunun ne oluğunu bilemediğimiz için, bu konuda bir yorumda bulunmanın doğru olduğunu düşünmüyoruz.

 5. Yilmaz

  28 Ağustos 2016 at 11:17

  Garanti bankasi para hesabımda 750 TL vardı.Parama bloke koymuşlar.Galiba katkı kredisi borcum var.onun için haciz koymuşlar olabilir.Simdi bu para artık yok mu?Bu parayi alma imkanim var midir?Yoksa param artik ucup gitti mi?

  • KREDİ NOTU

   28 Ağustos 2016 at 19:01

   Sayın @Yilmaz Konu ile ilgili açık beyanınız bulunmadığından net bir cevap bulabilmemiz zor.. Fakat anladığımız kadar ile kredi borcunuz var ve zamanında ödemediniz ise, banka bu borcu vadesiz hesabınızda bulunan paradan çekerek karşılamış olabilir. Yinede ilgili bankaya giderek ya da müşteri hizmetlerini arayıp, konu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Takibiniz için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

 6. Ferhat avci

  31 Ağustos 2016 at 11:28

  Saygı değer yılmaz abim benim annemin bir mağazayla alış veriş yapmisti sonra bu magaza kalkıp gitmiş bi gecede ve şimdi borcundan dolayı kredi kullandı ve krediye bloke koymuşlar bu nasıl kalkar lütfen bi aydinlatirsaniz sevinirim

  • KREDİ NOTU

   31 Ağustos 2016 at 16:23

   @Ferhat Avci öncelikle merhabalar. Bloke sebebini tam anlamıyla anlayamadık, abiniz kredi taksitlerini ödemediği ya da ödeyemediği için bloke söz konusu olabilir.
   Bu durumda müşterisi olduğunuz bankadan bilgi alabilir, ayrıca avukat yardımı ile konu hakkında detaylı inceleme başlatabilirsiniz.

 7. Can

  7 Eylül 2016 at 19:52

  Merhaba kartim calinmisti iptal ettrin die finansbanki aradim yenisini gonderdiler ama tum hesaplarima dolanditiciyim die bloke koyulmus napmaliyim

  • KREDİ NOTU

   8 Eylül 2016 at 21:19

   Konu hakkında bilgi sahibi olmak için, öncelikle şubenize aramanızı tavsiye ederiz.
   Ayrıca, banka kartınızın kötü amaçlı kişilerin eline geçme ihtimaline bu işlemi yapmış olabilir. Müşteri temsilcisi ya da şubeniz ile irtibata geçerek, kartınıza ulaştığınızı ve böyle bir durumun ortadan kalkmasını rica etmenizi tavsiye ederiz. Saygılar sunarız.

 8. memet

  9 Eylül 2016 at 22:33

  Iyi aksamlar kredi cektim ve krediyi ilk vermediler sonra vericekleri krdiyi mevduatta kalirsa ve para bloke olursa krediyi verebileceklerini söylediler tamam dedim ve krdiyi cektim turk silahli kuvvetlerinde calisiyorum musteri hizmetlerini aradim subenizle irtibata gecin diyorlar subeyle konustum bana bi dilekce doldurttu ve 2 saat sonra aradi parayi cekmek icin risk haglen devam ediyor dedi bu blokeyi nasil kaldiririm ???

  • KREDİ NOTU

   10 Eylül 2016 at 08:40

   Mehmet bey öncelikle mevduat hesabına yatacak ve bloke altına alınacak bir krediyi neden onayladığınızı anlamadığımızı belirtmek isteriz.
   Ayrıca bu konu hakkında en doğru bilgiyi, şubenize giderek müşteri temsilciniz’den alabilirsiniz. Konuya derinlemesine hakim olamadığımız için, doğru ve net bir cevap verebilmemiz mümkün değildir. Saygılar sunarız.

 9. Ayhan

  9 Ekim 2016 at 12:58

  Merhaba. Hesabım a başka bir arkadaşım tarafından para geldi. Yapı ve deniz bank dan bloke geldi hesabima. Bankaya gittiğim de de savcılık ile ilgili olduğu söyleniyor. Bu sebepden dolayı hesabima bloke gelmiş. Bununla birlikde hesabimdaki parayı kullanamiyorum. Savcılık yani resmi makam ne alaka … yardımcı olur musunuz. Teşekkürler

  • KREDİ NOTU

   31 Ekim 2016 at 17:47

   Merhabalar şahin Ayhan.
   Konu hakkında detaylı bilgiye sahip olamadığımız için yardımcı olamayız. Savcılığa giderek gerekli bilgileri almanızı tavsiye ederiz.

 10. Fahrettin

  13 Ekim 2016 at 23:37

  Merhaba öncelikle,
  Zamanında arkadaşlarım internet üzerinde satış yaptığını söyleyerek garanti bankası hesap numaramı istediler ve verdim. Aradan kısa zaman sonra para çekerken atm’nin kartı yuttuğunu duydum. Belli bir zaman geçtikten sonra iş değişikliği yaptığımda maaş hesabım garanti bankası oldu. Bankaya gittiğimde hesabımın usulsüzlüklerden dolayı bloke edildiği belirtildi. İş yerimin şubeye baskı yapması sonucu şuan bankadan kimlik kontrolüm yapılarak ve merkezden onay alınarak maaşımı veriyorlar. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim dönüş yapmanızı rica ediyorum.

  • KREDİ NOTU

   31 Ekim 2016 at 17:45

   Merhabalar sayın Ayhan.
   Konu hakkında şubenize giderek müşteri temsilcisine durumu aynen bu şekilde anlamanızı tavsiye ederim. Saygılar sunarız.

 11. tolga

  2 Kasım 2016 at 22:26

  Merhaba
  Ben bir is yerinde calisiyorum 7 icra dosyam var muhtemelen sirayla gelecektir bildigim kadari ile 4 te 1 is yeri tarafindan kesilip ilk siradaki icra dosyasina odenecek ancak maas aldigim bankayada kredi karti borcum var beni icraya vermisti ustunden 2 yil gecti tahsilat yapamadi oyle kaldi bu maas yatan bankada icra kesintisi olan maasimdan bize borcun var deyip bloke yada kesinti yapabilirmi bu yasalmidir..bunu yaptigi taktirde itiraz etmelimiyim.. ?

  • KREDİ NOTU

   7 Kasım 2016 at 14:58

   Sayın Tolga. Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder, konu hakkında uzman bjr icra avukatından yardım almanızı önemle tavsiye etmekteyiz.

 12. Sercan

  5 Kasım 2016 at 04:51

  Selamün aleyküm 3 yıldır esnaf lık yapıyırum bu yıl 3 ayın içind geçikmeli kredi ödedik sağlık nediyle zamnın da yatıramadık kredi notumuz 8 cikmiş ve biz bunu bu zmana kadar 4 kadar düşürdük ama ancak daha halen bloke kalkmiyor yaklaşik 6 aydan beri düzenli ödeme ve para akışı da var bankaya aradığımda bana söylenen kelimeler bizlere batacak potensial da gördükleri için böyle bir önlem alıyormuş sistem halbuki dairemi bile teyminat olarak verdik ve şuan kalan borç ise bankada yaklaşık dairemizden daha düşük buna rahmen cek karnemi ve kredi kullanamıyorum anlayacanız bu gıdışle ticaretimi gercekten batıracaklar hukuksal ne gibi yasalrım var burada yardımcı olursanız seviirim

  • KREDİ NOTU

   7 Kasım 2016 at 14:56

   Sayın Sercan. Öncelikle bankanıza giderek bireysel müşteri temsilciniz ile görüşmeniz ve bu durum hakkında size yardımcı olmalarını talep etmenizi tavsiye ederiz.
   Nitekim bahsetmiş olduğunuz kredi tutarı ile ilgili net bir bilgiye sahip olmadığımız için, kesin bir cevap veremiyoruz.

 13. Hasan kapan

  28 Kasım 2016 at 20:51

  Yapikredi bankasinda bulunan hesabim 1998 ve 1999 senelerinde aldigim ve yirtarak zayi ettigim 7 adet cek yapraginin bankaya geldiginde karsiligi olmazsa cek sorumluluk bedeli olarak odeme yapacaklarini söyleyerek hesabimdaki paraya bloke koydu zayi ceklerin bankaya donme ihtimali zaten yok ne yapmam gerek

 14. Sinan Sozel

  29 Kasım 2016 at 17:24

  Merhaba Arkadaşlar bankası 5 bin tl borcum vardı icralik oldum. İcra işlemleri başlamadan bu borcun tamamını odedim odedigim halde hesaplarima bloke gelmiş iş yerime maaş haciz yazısı göndermişler. Hukuk bürosu ile gorustum. Adliyeye gitmeniz gerekiyor dedi. Ne yapmam gerekiyor detaylı bilgi verirmisiniz

 15. ibrahim

  6 Aralık 2016 at 21:41

  emekliyim maaş aldıgım banka maaşımın tamamını kesiyor elime hic para gecmiyor ne yapabilirim maaş aldığım bankadan tüketici kredisi cektim oyüzden
  zor durumdayım cevap bekliyorum saygılar inanın avukata gidecek param yok saygılar

 16. Mert

  4 Şubat 2017 at 20:24

  Merhabalar bı bankadan İnternet bankacılıgı aracılıgla kredı basvurusu yaptım ve onaylandı hesaba aktarıldıgı halde bloke konmus neymıs guvenlık amacıylaymıs sureklı kredı alıorum sımdımı bole bısey oluo neyse suanda amelıytlıyım bankaya gıtme ımkanım yok telfon ıle subeden blokeyı kaldırabılırmıyım

 17. Samet

  21 Mart 2017 at 18:04

  Merhabalar banka benim hesabima bloke koymus ve supheli islem diyor ne yapmaliyim yardimci olurmusunuz

 18. Adem

  22 Haziran 2017 at 18:00

  Banka hesabıma hesap hareketllerimden dolayı mahkeme kararı ile tedbir konuldu.Bu blokeyi kaldırmak içiin ne yapmam gerek?

 19. Turgut

  30 Ağustos 2017 at 23:19

  Merhabalar. Benim cepşifre ile param çalındı 1500 tl civarı atm den 14.500 tl de eft yoluyla başka banka hesabına yollandı ve diğer bankaya bloke koydurduk. Şimdi de diğer banka benim yolladığım hesap olduğunu bildiği halde bana yollamıyor savcılıktan dilekçe istiyor savcılıkta araştırılmadan vermiyor bu imzayı. Ben bu durumda ne yapmalıyım

  • KREDİ NOTU

   1 Eylül 2017 at 19:06

   @Turgut bey merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun üzücü bir durum.
   Size şu şekilde bir bilgi verebilirim, anlatmak istediğiniz eğer paranın aktarıldığı hesabın olduğu banka ise tabii ki parayı hemen geri vermez. Öncelikle konu hukuksal bir boyuta ulaşmış durumda. Bu konuda bankanın da size belirtmiş olduğu gibi savcılık kararları geçerli olacaktır bundan sonra. Bu konuda yasal bir süreç başlatılmış ve sizin hakkınızı aradığınızı anladık. Size şunu söyleyebiliriz ki, lütfen endişe etmeyiniz. Siz paranızı her şekilde geri alacağınıza inanın. Böyle bir işlem sonunda mutlaka paranız iade edilecektir. Lütfen hukuksal süreci ve bankayla lan iletişim durumunuzu koparmayınız.
   Kısacası bu durumda artık yetki savcılıkta olduğu için Banka hesap blokesini sayın Cumhuriyet Savcısı tarafından verilecek kağıt sonrası kalkacağını tahmin etmekteyiz. Tekrar geçmiş olsun diliyoruz. Kredibanka.org Saygılarımızla.

 20. Çağlar

  20 Ekim 2017 at 16:31

  Merhaba 2 hafta önce bana bir havale geldi bu kişiyi banka şüpheli buldu .kişi bankayla görüşüp çözüldüğünü söylediği halde blokem kalkmadı 15 gündür mağdurum gelen havale harici kendi paramda blokede . Bankaya her gittiğimde sonuç yok diyorlar lütfen bir yardim

  • KREDİ NOTU

   20 Ekim 2017 at 19:46

   Sayın Çağlar, öncelikle konunuz ile alakalı net bir bilgi alamadık. Bankanın gönderici kişiyi neden şüpheli bulduğu konusunda şüpheleri bulduğu konusunda bankanızdan bilgi edininiz.
   Ayrıca hesabınızın bloke altına alınma sebebinin bu olup, olmadığı hakkında detaylı bilgi almanızı öneririz. Nitekim konu hakkında detaylı bilgiye sahip olamadığımız için size net bir bilgi vermek yanlış olur.
   Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kredibanka.org

 21. Recep

  28 Kasım 2017 at 02:45

  Merhaba yapi kredi maas hesabim mahkeme tarafindan bloke koyuldu hesaplarim incelenecekmis.bi kac bahis oyunu oynamistim kucuk paralarla yaptigim havalelerden dolayi hesaplarim incelemeye alinmis.hesabimda 20bin tl vardi bi sikinti olurmu bu paraya.12 gundur hesabim bloke durumda bankada bilgi vermiyo

  • Hüseyin

   7 Mart 2018 at 13:32

   cevap verirseniz sevinirim aynı şey bende de oldu..

   • KREDİ NOTU

    7 Mart 2018 at 13:38

    Hüseyin bey merhabalar. Tam olarak ne için cevap aradığınızı belirtirseniz, içerik paylaşımı olarak yardımcı olmak isteriz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.