Banka Harici Kredi Veren Yerler Hangileri

Banka Dışında Kredi Çekebileceğim Yerler

Kredi notu çok düşük olan yada bankaların kara listesine girmiş olan kişiler nakit ihtiyaçları için bankalardan kredi kullanmak isteseler bile bankalar bu konuya pek sıcak bakmaz. Kredi notu düşük olmasına rağmen kredi kullandıran bankaların da kefil ya da gayrimenkul, taşıt gibi mal varlıklarını ipotek olarak gösterme gibi koşulları bulunduğundan bir çok kişi bu konuya olumlu bakmamaktadır. Bu durumda Banka Harici Kredi Veren Yerler Hangileri sorusu en çok merak edilen konulardan birisi haline gelmiştir. Banka Harici Kredi Veren Yerler Hangileri olduğunu anlatmadan önce bir konuda uyarıda bulunmak gerekir. Kredi kullanımı için yasal prosedürler ve kanunlar sadece bankalar ve bazı finans kurumları için düzenlenmiştir. Bu düzenlemeler hem kurumları hem de tüketiciyi koruma kapsamında ve güvencelidir. Ancak başta dediğimiz gibi kredi notu düşük olup’ta bu yolu kullanamayan insanların başvurduğu illegal bir kredi alma merci olarak tefeciler son derece tehlikeli ve güvencesiz olmaktadır. Tefeciler senet ve ipotek yoluyla kendilerini teminat altına alarak insanlara kredi verebilirler. Ancak kayıt dışı oldukları için uyguladıkları faiz oranları ve tahsilat yöntemleri oldukça . Ne yazı ki tefeciler çaresiz kalındığında başvurulmak zorunda kalınan bir merci olarak düşünüldüğünde pek çok can sıkıcı süreci de beraberinde getire bilmektedir. Bu yüzden resmi olarak kredi vermekle yetkilendirilmiş kurumlar dışında birinden kredi almadan önce çok iyi düşülmeli ve mümkünse bu tür yolları tercih etmemelisiniz.

banka-hariç-kredi-nasıl-çekilir

Bankalar Dışında Kredi Alınabilecek Kurumlar arasında en yaygın olanı, eğer alacağınız parayı iş kurmak için kullanacaksanız ve ilişkilendirilmiş bazı şartları taşıyorsanız tabii ki KOSGEB’dir. Girişimciler için teşvik ve destek kredisi sunan KOSGEB tüketicilerin iş kurarken kredi almak için başvurabilecekleri en güvenli kurumlardan biridir. Bunun dışında yine iş kurarken, işin mahiyetine göre başvurulabilecek kredi ve kefalet kooperatifleri bulunmaktadır. Bunlar sivil kuruluşlar olmasına rağmen devlet tarafından kredi vermekle yetkilendirilmesi, bu kuruluşlar için tüketicileri güvence altına alan yasalar düzenlenmiştir. Bu yüzden Banka Harici Kredi Çekilecek Yerler arasında bu kuruluşların tercih edilmesinde hiçbir sakınca bulunmamaktadır.
Bunun yanı sıra yine yasal olarak yetkilendirilmiş bazı özel şirketler özellikle araç ve konut alımında kullanmak üzere kredi verebilmektedir. Bu durumda koşulların çok iyi değerlendirilmesi ve mutlaka imza atılacak evrakların detaylı bir şekilde okunması ve incelenmesi gerekmektedir. Bu şirketlerin kredi olanakları yasal olsa da bankalardan farklı uygulamaları olduğundan mutlaka detaylı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Sizlere Bankalar Dışında Kredi Çekebilecek Yerler hakkında bir takım bilgiler sunduk, bu konu hakkında yeterli bilgiye ulaşamadığınızı düşünüyor ve aklınızda hala soru işaretleri bulunuyorsa lütfen aşağıdaki yorum butonu yardımı ile bizlere sorularınızı yöneltiniz. Bizler uzman kadromuz ile sizlerin soru ve sorunlarına en kısa sürede çözüm üretmek için buradayız. Lütfen bizi takip etmeye devam edin.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.