ATM Kartı Kaybolursa Yapılması Gerekenler

ATM Kartı

Bir çok banka müşterileri gelişen bankacılık teknolojileri ile oldukça haşır, neşir bir yaşam sürdürmektedir. Örneğin bankaların kredi ya da kredi kartı kampanyaları ile hayatını idame ettiren insanlar olduğu gibi, maaşının büyük bir çoğunluğu ya da tamamına yakınını nakit olarak göremeden banka atm kartları ile harcayan insanlar var. İnsanların büyük bir çoğunluğu artık bankaların kendilerine sunmuş olduğu atm kartları ile son derece etkili bir alışveriş olanağı bulurken, diğer geri kalan kısmı ise bu olanakları artık öğrenmeye başlıyor. Vatandaş ö için özellikle bankaların maaş kartı adı altın da, maaşını bankasından alan müşteriye sunduğu kart hizmeti oldukça cazip gelmektedir. Bu tür atm kartlarının faydaları oldukça etkili olurken, bazı insanlar için panik yaratacak olaylara da sebebiyet verebilir. Örneğin son günlerde bir çok haber sitesine konu olan sorulardan biri de “ATM kartım kaybolursa ne yapmalıyım?” Gibi olmaktadır. Fakat bu tip olaylar için bankalar, oldukça basit işlem hizmetleri vermektedir. Bu tip bir soruna maruz kalan banka müşterisi için, aşağıda vereceğimiz bilgiler etkili olabilir.

ATM Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım

Oldukça sık karşılaşmış olduğumuz bu sorunun cevabını vermek amacını taşıyan, bir araştırma yaptık. Öncelikle atm kartınızı nerde kaybetmiş olduğunuzun önemi büyük, örneğin ticari taksi içerisinde unutmuş olabilirsiniz. Ticari taksi içi unutulan atm kartları, taksinin plakası ve durak ismi bilindiği sürece oldukça basit olmaktadır. Taksiye binerken plaka ve durak ismine bakarak binmenin önemi, bu gibi durumların yaşanması sonucu oldukça değer kazanmaktadır. Şayet durak ismini ve telefonunu biliyorsanız, hemen arayıp plakayı vererek atm kartımı unuttum demeniz yeterli olacaktır. Fakat siz yine de atm kartını kullanmış olduğunuz bankanın, müşteri hizmetleri telefon numaralarını arayıp “atm kartım kayboldu lütfen yardım edin” gibi bir cümle kurmanız yeterli olacaktır. Bu cümle sonrası hattın diğer ucunda sizlere yardımcı amacı ile hazır olan müşteri temsilcisi, gerekli tüm işlemleri yapacak ve sizi bilgi sahibi edecektir.

ATM Kartı Kaybolursa Ne Olurj

Müşteri temsilcisi hemen atm kartınızı kullanıma kapatacak ve kartınızı kötü niyetli birileri bulsa bile, kullanma şansı olmayacaktır. Kart kullanıma kapatıldığını için her hangi bir mağaza ya da market alışverişi yapılamaz ve nakit çekim işlemi durdurulur. Bu işlem yapıldıktan sonra kesinlikle korkmanızı gerektirecek her hangi bir durum söz konusu değildir. Yeni ATM kartınız için üretime geçilir ve belirtmiş olduğunuz adrese teslim edildikten sonra, eski atm kartınız gibi aynı şekilde bakiye ve borç bilgileri dahil kullanımı sürdürmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca bilgi edinmek için faydalı olacağını düşünmüş olduğumuz “kredi kartım kayboldu ne yapmalıyım” konulu sayfamızı gözden geçirmenizi öneririz. Bizi takip ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.